Γουατεμάλα Me gusta Guatemala

hydronetta

Member
Μηνύματα
4.152
Likes
14.442
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
όπου δεν έχω πάει
Και μου έχεις σπείρει με τη ιστορία σου καινά δαιμόνια που με σιγοτρώνε και με έκανες να πεινάσω βραδυάτικα… :mad:
 
  • Like
Reactions: GTS

GTS

Member
Μηνύματα
6.783
Likes
18.174
Τελευταία μέρα και βγαίνω ξημέρωμα να κάνω μια τελευταία βόλτα στους δρόμους της Αντίγουα. Η πόλη μόλις ξυπνάει από τον λήθαργο και είναι πανέμορφη, χωρίς αυτοκίνητα, χωρίς πολύ κόσμο στους δρόμους, χωρίς φασαρία.
Η κεντρική πλατεία άδεια...

Τα νυχτερινά φώτα ακόμα αναμμένα..

Τα παιδιά πάνε από πολύ νωρίς σχολείο

Τα χρώματα στο ξημέρωμα είναι τα αγαπημένα μου

Η κλασσική φωτογραφία στην Αντίγουα

Το ηφαίστειο επιβλητικότατο


Ένα γλυκό Αντίο στην πανέμορφη πόλη, στην υπέροχη χώρα.
 
Last edited by a moderator:

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.966
Likes
9.373
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Δηλαδή τελείωσε, αυτό ήταν? Μήπως έχουμε και συνέχεια στο Μέχικο?
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.783
Likes
18.174
Γουατεμάλα τέλος. Μεξικό ίσως:) Αλλά δεν έχει παραλίες βρε Ζωή, παρά μόνο ΚΤΕΛ, αρχαία, σενότες και Σαν Κριστόμπαλ με εκκλησίες Μάγιας και λιτανείες-θυσίες ζώων μέσα.:haha: Απίθανο και το Μέχικο.
Το Φλεβάρη θα σου γράψω ιστορία από εδώ

Promise.
 

dim kyr

Member
Μηνύματα
2.064
Likes
6.302
Ταξίδι-Όνειρο
Μπαγκλαντες
Γουατεμάλα τέλος. Μεξικό ίσως:) Αλλά δεν έχει παραλίες βρε Ζωή, παρά μόνο ΚΤΕΛ, αρχαία, σενότες και Σαν Κριστόμπαλ με εκκλησίες Μάγιας και λιτανείες-θυσίες ζώων μέσα.
Και τότε τι κάθεσαι? Δώσε στον λαό αγνά, πολύωρα, προλεταριακά ΚΤΕΛ, κι εγω θα ανάψω λαμπάδα 2 μέτρα στην Παναγιά την Κτελιώτισα για σένα!
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.783
Likes
18.174
Έδωσα επική μετάβαση 17 ώρες από Σαν Κριστόμπαλ σε Φλόρες, αλλά το εστέτ παρελθόν μου και τα πούρα με φάγανε ενώ είμαι και ΚΤΕΛοπνίχτης (κατά το μοντελοπνίχτης) :D
Ζήτω τα νυκτερινά ΚΤΕΛ!
(και τα πούρα...)
 

dim kyr

Member
Μηνύματα
2.064
Likes
6.302
Ταξίδι-Όνειρο
Μπαγκλαντες
Ζητω! Και τα βραδυνά και τα πρωινά και τα μεταμεσονυκτια και τα μεσημεριανά και αυτά που έχουν ρόδες και αυτά που δεν έχουνε!!!
ΚΤΕΛ για πάντα!
Περιμένω Κτελο-ιστορία που προβλέπω να μετατρέπεται σε Κτελο-υστερία.
 

dim kyr

Member
Μηνύματα
2.064
Likes
6.302
Ταξίδι-Όνειρο
Μπαγκλαντες
Μετράνε. Αλλά μάλλον και εκεί κρατω τα σκήπτρα: 15 ώρες Πεκίνο-Σιάν σε τρένο τελευταίας κατηγορίας όρθια. ΟΡΘΙΑ!!!!! Θα ηταν 13 αλλά είχε καθυστερηση στο Ρίμινι. Ωωωω ναι! Στο Ρίμινι. Ετσι μου είπε τουλάχιστον ενας ψευδός κινέζος ναυτης που ηταν κολλημένος επάνω μου (γιατί δεν είχε χώρο βεβαιώς βεβαίως).
Πόσες ωρες τρένο? Πού? Καλό?
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.783
Likes
18.174
Νυχτερινό τρένο πριν χρόνια, στη Ν. Ταϋλάνδη όπου έχει ταραχές, τρομοκρατικές ενέργειες μουσουλμάνων κτλ., λίγες μέρες πριν πάω είχαν μπουκάρει σε ένα τρένο και γάζωσαν ελεγκτές και προσωπικό. Στους σταθμούς ένοπλοι στρατιώτες σαν αστακοί, οδοφράγματα, εμπόλεμη ζώνη. Λεπτομέρειες εδώ:
http://en.wikipedia.org/wiki/South_Thailand_insurgency
(νομίζατε ότι η Ταϋλάνδη είναι μόνο Πουκέτ και Σαμούι ε...)
Τα ΚΤΕΛ στο Μεξικό όμως κυρίλα, τύφλα να χουν τα 7στερα. Ντρέπομαι να πω πως μπήκα μέσα...:D Εστετίλες.
Στη Γουατεμάλα όμως σένια, με το κατρουλιό να τρέχει ποτάμι στην "τουαλέτα".
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.186
Μηνύματα
883.358
Μέλη
38.895
Νεότερο μέλος
tsala

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom