ΗΠΑ Miami Beach, Florida

Μηνύματα
778
Likes
624
Επόμενο Ταξίδι
Κάπου μακριά
Ταξίδι-Όνειρο
Λος Ρόκες
Μου φτιάξατε πάλι τη διάθεση όλοι σας. Αυτές τις μέρες επεξεργαζόμουν ένα ταξίδι στο Μαϊάμι (εκτός άλλων) και με πείσατε (όχι ότι ήταν δύσκολο βέβαια!)
 

gianno

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
γεια σας
σκεφτομαι να παω την ανοιξη Miami...με φιλους...ποσο περιπου ειναι τα εξοδα κατα μεσο ορο για μια εβδομαδα???εκτος των αεροπορικων και ξενοδοχειου...
και ποια η καλυτερη δυνατη τιμη για αεροπορικο εισιτηριο???

ευχαριστω
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.406
Likes
17.236
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Τέτοιες ερωτήσεις είναι δύσκολο να απαντηθούν αγαπητέ, καθώς άλλος θα μείνει σε hostel με 30$ τη βραδιά, άλλος στο Hilton με 400$ τη βραδιά. Άλλος θα τρώει φαστ φουντ, άλλος θα τρώει σε top-class εστιατόρια με μενού των 350$. Πώς να βοηθήσουμε σ'αυτό; πέσμας περίπου πόσα χρήματα σκέφτεσαι να διαθέσεις και ξεκινάμε από κει.
 

_antonis_

Member
Μηνύματα
3.357
Likes
1.237
γεια σας
σκεφτομαι να παω την ανοιξη Miami...με φιλους...ποσο περιπου ειναι τα εξοδα κατα μεσο ορο για μια εβδομαδα???εκτος των αεροπορικων και ξενοδοχειου...
και ποια η καλυτερη δυνατη τιμη για αεροπορικο εισιτηριο???

ευχαριστω
Ούτε εγώ μπορώ να σε βοηθήσω συγκεκριμένα με τα χρήματα, τα έξοδά σου εκεί. Αλλά το σίγουρο είναι οτι όσο πιο νωρίς κλείσεις εισητήρια, τόσο πιο φτηνά θα τα πάρεις και αν μπορείς πάρτα με πιστωτική απο Αμερικανικο site!
 

efi.hania

Member
Μηνύματα
624
Likes
938
Ταξίδι-Όνειρο
papua
Μου φτιάξατε πάλι τη διάθεση όλοι σας. Αυτές τις μέρες επεξεργαζόμουν ένα ταξίδι στο Μαϊάμι (εκτός άλλων) και με πείσατε (όχι ότι ήταν δύσκολο βέβαια!)
καλα...εμεις εχουμε τα ιδια γουστα, η ακολουθουμε ο ενας τον αλλον.τελικα το αποφασισες?



ξαφνικα ηρθε το απογευμα η ιδεα και πριν 10 λεπτα εκλεισα για μαιαμι σε δυο μερες θα ειμαι εκει,και φυσικα ετρεξα να δω τα σχολια και τη γνωμη σας. χαιρομαι πολυ που ειναι τοσο θετικα.για keys παιζει η διαδρομη με αυτοκινητο, η δεν αξιζει να χασεις τοσο χρονο στο δρομο?γενικα εχει sightseeing? η παραλια-κλαμπ-φαγητο και χαλαρα?αυτοκινητο προτεινετε?το hotel is on the beach.
ευχαριστω που θα απαντησετε γρηγορα και θα
σας προλαβω πριν φυγω:bleh::bleh:
 

gianno

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
Τέτοιες ερωτήσεις είναι δύσκολο να απαντηθούν αγαπητέ, καθώς άλλος θα μείνει σε hostel με 30$ τη βραδιά, άλλος στο Hilton με 400$ τη βραδιά. Άλλος θα τρώει φαστ φουντ, άλλος θα τρώει σε top-class εστιατόρια με μενού των 350$. Πώς να βοηθήσουμε σ'αυτό; πέσμας περίπου πόσα χρήματα σκέφτεσαι να διαθέσεις και ξεκινάμε από κει.

για ξενοδοχειο δεν θα χρειαστει να χαλασω τιποτα γιατι εχει ενα εναw φιλος μ εκει...!!!!
οσον αναφορα το φαγητο δεν εχω την αναγκη να τρωω σε εστιατορια....προτιμω κατι σε στυλ fast food!!!για λεφτα γαι μια βδομαδα με βαση τα παραπανω 800-1000 περα των αεροπορικων ειναι καλα????
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.406
Likes
17.236
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
καλα...εμεις εχουμε τα ιδια γουστα, η ακολουθουμε ο ενας τον αλλον.τελικα το αποφασισες?



ξαφνικα ηρθε το απογευμα η ιδεα και πριν 10 λεπτα εκλεισα για μαιαμι σε δυο μερες θα ειμαι εκει,και φυσικα ετρεξα να δω τα σχολια και τη γνωμη σας. χαιρομαι πολυ που ειναι τοσο θετικα.για keys παιζει η διαδρομη με αυτοκινητο, η δεν αξιζει να χασεις τοσο χρονο στο δρομο?γενικα εχει sightseeing? η παραλια-κλαμπ-φαγητο και χαλαρα?αυτοκινητο προτεινετε?το hotel is on the beach.
ευχαριστω που θα απαντησετε γρηγορα και θα
σας προλαβω πριν φυγω:bleh::bleh:
Γνώμη μου είναι μην πας keys, δεν αξίζει. Πολύ καλύτερα να πεταχτείς ένα everglades παρά εκεί. Sightseeing ειδικά στο south beach δεν παίζει, μόνο την περιοχή με τα Art-deco κτίρια. Το μέρος είναι παραλία-κλαμπ-φαγητό, ακριβώς όπως τόπες. Και εννοείται θα νοικιάσεις αυτοκίνητο, δεν έχει μέσα μεταφοράς. Αν δε νοικιάσεις θα τα δίνεις στο ταξί.
 

gianno

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
Καποιο site που να μπορω να βρω οσο πιο φθηνα αεροπορικα εισιτηρια ξερει κανεις??
συμφερει μηπως να παω πχ με αλλη αεροπορικη εταιρεια στο πχ στο λονδινο(aegean) και απο κει με αλλη στο miami???
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.386
Likes
9.317
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Γνώμη μου είναι μην πας keys, δεν αξίζει. Πολύ καλύτερα να πεταχτείς ένα everglades παρά εκεί.
Buon giorno chief..
αν και ετεροχρονισμενα..Everglades? και για κει ομως ειναι αποσταση και αυτα που βλεπεις λιγα σε σχεση με τα Keys..ελη, αλιγατορες και βολτα με τις βαρκες.δεν τρελλαθηκα. απο την αλλη στα νησια κουραστικη διαδρομη αλλα βλεπεις τη γεφυρα και το μονο με feeling της καραιβικης ειναι το πιο μακρυνο το key west. γενικα παντως εκτος απο το peopleseeing στο south beach, τα καλυτερα αξιοθεατα του miami ειναι..τα malls και στο Orlando..
 

efi.hania

Member
Μηνύματα
624
Likes
938
Ταξίδι-Όνειρο
papua
τωρα ειδα τελικα τις απαντησεις σας γιατι φυγαμε αμεσα αλλα a.w.περασαμε παρα πολυ ωραια,πηγαμε ημερησια key west και ηταν καταπληκτικα μετα απο μια μικρη βολτα στην κεντρικη duval που η ζεστη ηταν αποπνηκτικη,επιβιβαστηκαμε σε καταμαραν και καναμε μια πολυ ωραια βολτα στα καταγαλανα νερα και snorkeling στον εντυπωσιακο υφαλο
 

renata

Member
Μηνύματα
5.540
Likes
1.951
Επόμενο Ταξίδι
Νεπάλ
τώρα δηλαδή τι θέλεις να μας πείς?
σιγά μην το πάρομε για ιστορία...
πετάς δύο λέξεις απο δώ και απο εκεί...
για στρώσου και γράψε κάτω τι είδες τι έκανε τι έφαγες τι ήπιες.με την σειρά και με φωτογραφίες..έχεις διορία μεχρι τα ...χριστούγεννα!:cool:
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.268
Μηνύματα
885.759
Μέλη
38.947
Νεότερο μέλος
GThan

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom