Ιταλία Milano per sempre

chris7

Member
Μηνύματα
3.096
Likes
23.957
Επόμενο Ταξίδι
Λουξεμβούργο
Ταξίδι-Όνειρο
Καναδάς
θα σου πω γιατι τα εχω φρεσκα:
δρομολογια εχει τακτικα και πιανουν και τα 2 terminal.
παρε το malpensa express bus παιρνεις 2 εισητηρια +1 δωρο (7,5ε) οποτε στον γυρισμο αγοραζεις 1 ακομα.... σε αφηνει στον stazione centrale που παιρνει τις μετρο και κινεισαι.
εκει σε αφηνει και το shuttle bus.
αν παρεις τρενο σε αφηνει στον cardona stazione και παλι μετρο απο εκει για να κινηθεις.



Μπράβο marydim.
Πολύ ωραία η αφήγησή σου.
Τη διάβασα ολόκληρη προσεκτικά.
Θα πάω στο Μιλάνο το καλοκαίρι του 2011 και πήρα πολλές ιδέες από το άρθρο σου για το τι μπορώ να δω.
 

marydim

Member
Μηνύματα
1.631
Likes
410
Επόμενο Ταξίδι
Μεσόγειος
Ταξίδι-Όνειρο
Δρόμος Αγ. Ιακώβου-Ισπανί
Μπράβο marydim.
Πολύ ωραία η αφήγησή σου.
Τη διάβασα ολόκληρη προσεκτικά.
Θα πάω στο Μιλάνο το καλοκαίρι του 2011 και πήρα πολλές ιδέες από το άρθρο σου για το τι μπορώ να δω.
Σ' ευχαριστώ Chris7. Χαίρομαι που η αφήγησή μου αποτέλεσε πηγή ιδεών για το επερχόμενο ταξίδι σου. Μέχρι το καλοκαίρι έχεις πολύ χρόνο να ψάξεις αρκετά ώστε να οργανώσεις τέλεια το ταξίδι σου και φυσικά ότι χρειαστείς, εδώ είμαστε για να βοηθήσουμε.

Varsa, σ' ευχαριστούμε για τις πληροφορίες. Ότι προσφορά βρίσκουμε αυτή την εποχή καλό μας κάνει! Ελπίζω να μην ξεπαραδιάστηκες στο Μιλάνο!:xmas_smile:
 

mclovin

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Βασικά επέλεξα να γράψω εδώ την απορία μου γιατί απότι κατάλαβα είναι το πιο αναλυτικό milan report που έχω δεί έως τώρα (στα ελληνικά..). Τόσο πολύ μου άρεσε που με παρακίνησε -λίγο- να γράψω ένα αντίστοιχο για ottawa (Canada) που πήγα πέρυσι xmas.
So...,
Επειδή είμαι πορωμένος με αεροπλάνα και γενικά με ταξίδια έψαχνα έναν φτηνό προορισμό απο Αθήνα. Και η αναζήτηση κατέληξε στο Μιλάνο με Easyjet μιας και η Ryanair δεν πετάει το χειμώνα πρός βόλο.. Ταξιδεύω λοιπόν 14 με 15 δεκεμβρίου εκεί.. Ναι για μια ημέρα,συγκεκριμένα για ένα βράδυ.. Παραπάνω μέρες θα ήταν +$$$$ και not able to get more χρηματοδότηση (from father..).
Και έπειτα απο τον 'μικρούλι' πρόλογο η ερώτηση μου είναι αν θα μπορέσω να βρώ κόσμο μετά τις 9 τρίτη βράδυ στο μιλάνο σε κανά μαγαζί στυλ after-pub-club. Η πτήση είναι το πρωί οπότε μιλάμε για όσο γίνεται late διασκέδαση-απασχόληση..
 

thespyros

Banned
Μηνύματα
391
Likes
32
Επόμενο Ταξίδι
ισπανια ΜΑΔΡΙΤΗ ΠΡΟΣΕΧΩΣ
γεια θα ηθελα πληροφοριες για τις μετακινησεις

θα παω μιλανο και κομμο στις 12 ιανουριου και θελω αν ειναι δυνατον καποιες νεες πληροφριες κ
 

thespyros

Banned
Μηνύματα
391
Likes
32
Επόμενο Ταξίδι
ισπανια ΜΑΔΡΙΤΗ ΠΡΟΣΕΧΩΣ
καλη χρονια ευχαριστω για τις πληροφοριες θα παω μιλανο στις 12 ιανουριου..θελω να παω στις λιμνες κομο ξερει κανεις πως θα παω ευχαριστω
 

makisg

Member
Μηνύματα
4.725
Likes
14.851
Επόμενο Ταξίδι
Κοιλάδα μέσου Ρήνου.
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Φίτζι
αγαπητέ thespyros τώρα είδα την ερώτησή σου για μιλάνο και κόμο,θα ήθελα να σου προτείνω εάν θα πάς πρώτα στο κόμο για να μήν χάνεις το χρόνο σου πηγαίνοντας στο μιλάνο με τρένο ή πούλμαν στο κεντρικό σταθμό και απο εκεί με τρένο στο κόμο,να δείς τις ώρες που έχει αναχωρίσεις των πούλμαν που είναι έξω απο το αεροδρόμιο,(βγαίνοντας απο την έξοδο 6 αν θυμάμαι καλά εκτός αεροδρομίου δηλ.εκει που είναι τα πούλμαν που σε μεταφέρουν στον κεντρικό σταθμό του μιλάνου,τα προσπερνάς κάθετα στο δρόμο και πάς απέναντι που θα δείς έχει κάτι παγκάκια με σκέπαστρο στα οποία μπροστά έχει στάσεις για διάφορες πόλεις της βορείου ιταλίας,μία απο αυτές είναι και για κόμο) στην πινακίδα της στάσης έχει τις ώρες αναχώρησης των λεωφορείων,εάν σε βολεύουν περιμένεις και έρχετε το λεωφορείο και σε 40 περίπου λεπτά είσαι στο κόμο.(το έχω χρησιμοποιήσει 3 φορές).
 

thespyros

Banned
Μηνύματα
391
Likes
32
Επόμενο Ταξίδι
ισπανια ΜΑΔΡΙΤΗ ΠΡΟΣΕΧΩΣ
ΔΗΛΑΔΗ μ προτεινεις καλυτερα το λεωφορεο ..το τρενο γιατι οχι++???

τωρα ειδα καλυτερα την απαντηση σου ..το θεμα ειναι οτι την τριτη μερα θα παω στο κομο .οτνα φτασω μιλανο θα παω στο ξενοδοχειο που το εχω κλεισει στην περιοχη του μεατσα στον σαν σιρρο εκει που ειναι και το γηπεδο της ιντερ και της μιλαν ..εχει και σταση μετρο εκει και ειναι η κοκκινη γραμμη..
 

makisg

Member
Μηνύματα
4.725
Likes
14.851
Επόμενο Ταξίδι
Κοιλάδα μέσου Ρήνου.
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Φίτζι
γιατι το λεωφορείο άν βολέψει η ώρα είναι έξω απο το αεροδρόμιο,το παίρνεις και πάς κόμο κατευθείαν,άν θέλεις τρένο θα χάσεις πολύ χρόνο,ο μόνος λόγος που το προτείνω ειναι ο χρόνος.
 

thespyros

Banned
Μηνύματα
391
Likes
32
Επόμενο Ταξίδι
ισπανια ΜΑΔΡΙΤΗ ΠΡΟΣΕΧΩΣ
αλλες πληροφοριες εχεις να μου δωσεις σχετικα με εισητηρια μετρο κλπ
 

canf

Member
Μηνύματα
735
Likes
218
Επόμενο Ταξίδι
Ολλανδία
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος Ισπανίας
η ιστοσελιδα για το Μιλανο ειναι σουπερ ενημερωμενη!!!

Official website Milan Tourism

εγω προσωπικα βρηκα και εκθεση ζωγραφικης που θα γινεται τις μερες που θα ειμαι εκει..και θα παω σιγουρα:)

και εχει και πληροφοριες για τα παντα(μμμ, φαγητο, τηλεφωνα κοκ.)

οσοι σκοπευετε να πατε , ριξτε μια ματια και εκει!:clap:
 

sophakos

Member
Μηνύματα
135
Likes
16
Επόμενο Ταξίδι
Ιταλία κ δε συμμαζεύεσαι!
Ταξίδι-Όνειρο
Αίγυπτος
Αναλυτικότατο σε βρίσκω! Χρήσιμος οδηγός για μένα που θα το επισκεφτώ το καλοκαίρι!!!Εύγε!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.212
Μηνύματα
883.810
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom