Musica Italiana

marydim

Member
Μηνύματα
1.631
Likes
410
Επόμενο Ταξίδι
Μεσόγειος
Ταξίδι-Όνειρο
Δρόμος Αγ. Ιακώβου-Ισπανί

"Buongiorno gente
Io sono il tutto e sono il niente
e la pace le guerre
l' assassino e l' innocente
Buongiorno Buongiorno"
 
Last edited by a moderator:

Samion

Member
Μηνύματα
10.362
Likes
9.288
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Μπράβο Samion ωραίο θέμα άνοιξες!!!Forza Radio deejay και Trio Medusa!
Πείτε και κανέναν αγαπημένο σας καλλιτέχνη..Ενδεικτικά αναφέρω:Gianna Nannini,Jovanotti,φυσικά Vasco Rossi,Laura Pausini,Le Vibrazioni,Gemelli Diversi,Paolo Meneguzzi-είναι πάρα πολλοί ρε παιδιάααααα!!!!
αν βγάλεις το Meneguzzi και προσθέσεις τον Ligabue τα γούστα μας συμπίμπουν απόλυτα. βέβαια ακούω και παλιότερους Venditti, Mina, Pooh κλπ.
στη Dafni αρέσει και η folk που ελπίζω να ακούει κάποιος. Ghetonia, Encardia, Allabua. ένα των Encardia χορευτικο του Salento..
 
Last edited by a moderator:

sapienza

Member
Μηνύματα
1.245
Likes
426
Επόμενο Ταξίδι
Roma
Ταξίδι-Όνειρο
Costiera Amalfitana
Ligabue,mi piace!Piccola Stella senza Cielo...Οκ, βγάλε τον Meneguzzi και κάντο Paolo Conte...Via con me...Καλύτερα τώρα?
 

varsa

Member
Μηνύματα
1.291
Likes
128
Ταξίδι-Όνειρο
far away

rethimno

Member
Μηνύματα
1.770
Likes
1.052
Επόμενο Ταξίδι
Λεσβος
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κοσμου
thnks marydim. αισθάνομαι την Ιταλία σαν τη δεύτερη πατρίδα μου..από παιδί που έβλεπα τα πλοία για Ιταλία κάτι πάθαινα...
βλέπω RTL παρά ακούω..είναι στο hotbird.



το ιδιο εχω παθει και εγω καθε φορα που ειμαι ιταλια ιδιως στη Βενετια σε καθε στροφη στα σοκακια της ήξερα τι θα δω, μερη γνωριμα, σαν να τα ειχα περπατησει ξανα, φταιει που για πολλα χρονια η Κρητη ηταν Ενετοκρατουμενη??
απο τον Umperto totsi ξεχωριζω το ti amo καταπληκτικη ερμηνια το τραγουδι lachiate me cantare αφησε εποχη, το αγαπημενο μου ειναι το perdonno του Titsiano Ferro αν και μικρος σε ηλικια ειναι πολλα υποσχομενος τραγουδιστης........
Samion..........που βρισκεσαι:clap::clap::clap::clap:???????
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.362
Likes
9.288
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Samion..........που βρισκεσαι:clap::clap::clap::clap:???????
πάντως όχι κρήτη για να φάω τους αγαπημένους μου χοχλιούς....ηπειρωτική ελλάδα δυστυχώς από αυτή την άποψη.
ο Tiziano Ferro καθιερώνεται σιγά σιγά. τώρα προωθεί την περσινή νικήτρια του x-factor Giusy Ferreri, μια πολύ ξεχωριστή φωνή με μεγάλη επιτυχία. ήταν πολλές εβδομάδες στο ν.1. ακούστε τη και αναζητήστε το αλμπουμ της που τραγουδά και παλιά σε διασκευές. φοβερή.
 

mary_a

Member
Μηνύματα
1.180
Likes
110
Ταξίδι-Όνειρο
Route 66
Δεν είμαι σίγουση ότι ξέρω να ανεβάζω βίντεο από το youtube, αν ήξερα θα έβαζα έναν Mango να χουμε..
ελπίζω ότι θα το κάνει ο Samion για μένα..:D
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.362
Likes
9.288
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Δεν είμαι σίγουση ότι ξέρω να ανεβάζω βίντεο από το youtube, αν ήξερα θα έβαζα έναν Mango να χουμε..
ελπίζω ότι θα το κάνει ο Samion για μένα..:D
ελα mary_a ούτε εγώ ήξερα, μόλις χτες είδα εδώ:
http://www.travelstories.gr/25153-post43.html
δεν έχω ακουσει πολυ mango. ίσως θα επρεπε. τώρα θυμάμαι μόνο ένα παλιότερο όταν έμενα Ρώμη που μου άρεσε. la rondine.
 
Last edited by a moderator:

Samion

Member
Μηνύματα
10.362
Likes
9.288
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
ωραίο το τραγούδι που πρότεινε η marydim! αγνοούσα την Ania (ήμουν σε μεγάλο υψόμετρο τις βραδιες του San Remo..) και δεν είχα μάθει ότι ήταν νικήτρια της on line εκδοχής του φεστιβαλ που τέλειωσε πριν αρχίσει το κανονικό.
 

rethimno

Member
Μηνύματα
1.770
Likes
1.052
Επόμενο Ταξίδι
Λεσβος
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κοσμου
πάντως όχι κρήτη για να φάω τους αγαπημένους μου χοχλιούς....ηπειρωτική ελλάδα δυστυχώς από αυτή την άποψη.
ο Tiziano Ferro καθιερώνεται σιγά σιγά. τώρα προωθεί την περσινή νικήτρια του x-factor Giusy Ferreri, μια πολύ ξεχωριστή φωνή με μεγάλη επιτυχία. ήταν πολλές εβδομάδες στο ν.1. ακούστε τη και αναζητήστε το αλμπουμ της που τραγουδά και παλιά σε διασκευές. φοβερή.


samion εδω τα χαλαμε:roll::roll::roll::roll: και η ηπειρωτικη ελλαδα ειναι πανεμορφη δεν ειχα τη τυχη να παω αλλα φωτογραφιες που εχω δει ηταν απιστευτες......απο παργα ιδιως...μην αδικεις λοιπον το τοπο σου εσεις εχεται αλλη ομορφια εκει.
αν και το ονομα σου στη σαμο με παρεπεμπαι....γιατι εγω καταλαβαινομε αμεσως........
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.181
Μηνύματα
883.116
Μέλη
38.891
Νεότερο μέλος
CrisPan

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom