Musica Italiana

Samion

Member
Μηνύματα
10.343
Likes
9.257
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
όπως και οι λατινολάτρες...ελπίζω να ακούτε ιταλική μουσική.
αν είδε κανείς San Remo φέτος να ο νικητής:
 

rethimno

Member
Μηνύματα
1.770
Likes
1.052
Επόμενο Ταξίδι
Λεσβος
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γύρος του κοσμου
ωραιο τραγουδακι με ρυθμο αλλα ο τραγουδιστης ηθελε να μοιασει στη φωνη του Rammazoti ή μου φανηκε?? καπου μου θυμισε και Titsiano ferro να τραγουδα per dono(συγνωμη ) απο το cd του rosso relativo (σχετικα κοκκινο ):p:p:p
κακως ομως η ιταλια αποσυρθηκε απο τη γιουροβιζιον το τελευτεο τραγουδι που εστειλε το 1992 αν θυμαμαι καλα ηταν το gente di mare ( ανθρωποι της θαλασσας ) ηταν καταπληκτικο......να μου το θυμηθητε.....σε λιγο θα σκασει μυτη η latina με το video clip του τραγουδιου...αν δεν με πιστευετε σας παραπεμπω στο forum της eurovision:clap::clap:

μαλλον την ιταλια ζηλεψε και η περυσινη συμμετοχη της πορτογαλιας και εστειλε το signiora di mare (κυρα της θαλλασας ) αλλα.....λούστροι και χαμάλιδες θα γινουμε ένα ??/
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.343
Likes
9.257
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
κακως ομως η ιταλια αποσυρθηκε απο τη γιουροβιζιον το τελευτεο τραγουδι που εστειλε το 1992 αν θυμαμαι καλα ηταν το gente di mare ( ανθρωποι της θαλασσας ) ηταν καταπληκτικο......
επίσημα δεν υπάρχει δικαιολογία. ανεπίσημα η αιτία είναι το San Remo που διοργανώνει η Rai και δεν θέλουν να δημιουργήσουν ανταγωνισμό. αν και παλιότερα ο νικητής του San Remo πηγαινε eurovision. Η Rafaella Carra στο σοου της έκανε μια προσπάθεια φέτος να προμοτάρει τη eurovision χωρίς μεγάλη επιτυχία.
του Tozzi ήταν το '87 και η τελευταία συμμετοχή το 97..
Italy in the Eurovision Song Contest - Wikipedia, the free encyclopedia
 

marydim

Member
Μηνύματα
1.631
Likes
408
Επόμενο Ταξίδι
Μεσόγειος
Ονειρεμένο Ταξίδι
Δρόμος Αγ. Ιακώβου-Ισπανί
Μπράβο Samion. Είσαι η ψυχή του γκρουπ!
Φανατικά τους σταθμούς RTL 102,5 (www.rtl.it
) και radio DEEJAY (www.deejay.it).
Τραγουδάκια από αύριο γιατί προς το παρόν η σύνδεσή μου τα έχει παίξει και το youtube δεν ανοίγει εύκολα!
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.343
Likes
9.257
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Μπράβο Samion. Είσαι η ψυχή του γκρουπ!
Φανατικά τους σταθμούς RTL 102,5 (www.rtl.it) και radio DEEJAY (www.deejay.it).
Τραγουδάκια από αύριο γιατί προς το παρόν η σύνδεσή μου τα έχει παίξει και το youtube δεν ανοίγει εύκολα!
thnks marydim. αισθάνομαι την Ιταλία σαν τη δεύτερη πατρίδα μου..από παιδί που έβλεπα τα πλοία για Ιταλία κάτι πάθαινα...
βλέπω RTL παρά ακούω..είναι στο hotbird.
περισσότερα για San Remo προσεχώς.
τώρα που γράφω κατι cd σε φιλο, έχω κολλήσει με ένα του 1992 (νικητές στην κατηγορία νέων).
 
Last edited by a moderator:

marydim

Member
Μηνύματα
1.631
Likes
408
Επόμενο Ταξίδι
Μεσόγειος
Ονειρεμένο Ταξίδι
Δρόμος Αγ. Ιακώβου-Ισπανί
Και εγώ κάπως έτσι ήρθα σε επαφή με το RTL, μέσω δορυφορικής κάτι χρόνια πριν αλλά ευτυχώς μετά μπήκε το ίντερνετ στη ζωή μας και έγιναν τα πάντα πιο εύκολα.
 

marydim

Member
Μηνύματα
1.631
Likes
408
Επόμενο Ταξίδι
Μεσόγειος
Ονειρεμένο Ταξίδι
Δρόμος Αγ. Ιακώβου-Ισπανί
San Remo 2009 και ένα τραγουδάκι που σου φτιάχνει αμέσως την διάθεση.
 
Last edited by a moderator:

varsa

Member
Μηνύματα
1.291
Likes
128
Ονειρεμένο Ταξίδι
far away
να βαλω κι εγω ενα αγαπημένο ιταλικο ντουετο :)
 

varsa

Member
Μηνύματα
1.291
Likes
128
Ονειρεμένο Ταξίδι
far away
γινεται να μην βαλω ενα ακομα????:D για πεστε μου για τον κυριο, κανενα στοιχειο παραπανω, που του εχω και αδυναμια;)...
 
Last edited by a moderator:

sapienza

Member
Μηνύματα
1.245
Likes
426
Επόμενο Ταξίδι
Roma
Ονειρεμένο Ταξίδι
Costiera Amalfitana
Μπράβο Samion ωραίο θέμα άνοιξες!!!Forza Radio deejay και Trio Medusa!
Πείτε και κανέναν αγαπημένο σας καλλιτέχνη..Ενδεικτικά αναφέρω:Gianna Nannini,Jovanotti,φυσικά Vasco Rossi,Laura Pausini,Le Vibrazioni,Gemelli Diversi,Paolo Meneguzzi-είναι πάρα πολλοί ρε παιδιάααααα!!!!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.073
Μηνύματα
879.676
Μέλη
38.807
Νεότερο μέλος
elendim7576

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom