Nυμφαιο τα Χριστουγεννα

LillyLo

Member
Μηνύματα
48
Likes
11
Γεια σας, σκέφτομαι να κλεισω για Νυμφαίο τα Χριστούγεννα, κι ας μου πέφτει μακρυά, γιατί μου φαίνεται πανέμορφο. Ελπίζω να είναι καλή ιδέα για χειμώνα, αυτό με ανησυχεί λίγο, γιατί φοβάμαι μήπως κάνει υπερβολικά άσχημο καιρό και μας χαλάσει η διάθεση και μας μειώσει και την δυνατότητα μετακίνησης τριγύρω πχ Φλώρινα, Αμύνταιο κλπ. Αν έχετε πληροφορίες για εκδρομές στις περιοχές τριγύρω, ευπρόσδεκτες. Ευχαριστώ
 

Borealis

Member
Μηνύματα
3.817
Likes
7.699
Γεια σας, σκέφτομαι να κλεισω για Νυμφαίο τα Χριστούγεννα, κι ας μου πέφτει μακρυά, γιατί μου φαίνεται πανέμορφο. Ελπίζω να είναι καλή ιδέα για χειμώνα, αυτό με ανησυχεί λίγο, γιατί φοβάμαι μήπως κάνει υπερβολικά άσχημο καιρό και μας χαλάσει η διάθεση και μας μειώσει και την δυνατότητα μετακίνησης τριγύρω πχ Φλώρινα, Αμύνταιο κλπ. Αν έχετε πληροφορίες για εκδρομές στις περιοχές τριγύρω, ευπρόσδεκτες. Ευχαριστώ
Πάντως σήμερα είναι όλα κλειστά, δρόμοι, μαγαζιά, σχολεία, δεν θα πάμε δουλειά και είναι μια χαρά! μην ανησυχείς όμως μέχρι τα χριστούγεννα κάποιο μηχάνημα θα περάσει
 

LillyLo

Member
Μηνύματα
48
Likes
11
Πάντως σήμερα είναι όλα κλειστά, δρόμοι, μαγαζιά, σχολεία, δεν θα πάμε δουλειά και είναι μια χαρά! μην ανησυχείς όμως μέχρι τα χριστούγεννα κάποιο μηχάνημα θα περάσει
Ω, Boreali, αφού σε βρήκα κι εισαι ντόπιος, μηπως ειναι καλη ιδέα ναρθουμε προς τα μέρη σας προς ανοιξη; Τι γινεται συνηθως τα Χριστουγεννα στο Νυμφαιο; Πως ειναι η κατασταση; -10 C και χιόνι στο γονατο;
 

Borealis

Member
Μηνύματα
3.817
Likes
7.699
Ω, Boreali, αφού σε βρήκα κι εισαι ντόπιος, μηπως ειναι καλη ιδέα ναρθουμε προς τα μέρη σας προς ανοιξη; Τι γινεται συνηθως τα Χριστουγεννα στο Νυμφαιο; Πως ειναι η κατασταση; -10 C και χιόνι στο γονατο;
Για να σοβαρευτώ, η σημερινή κατάσταση είναι η εξαίρεση που συμβαίνει σπάνια, όλοι οι ξενώνες περιμένουν τα χριστούγεννα για να δουλέψουν μετά από δύο καταστροφικά χρόνια αναδουλειάς, δεν υπάρχει περίπτωση να μείνει δρόμος κλειστός έστω και για μισή ώρα. Το κρύο μη σε τρομάζει, ταιριάζει με την περιοχή. Είμαι σίγουρος ότι θα περάσετε πολύ όμορφα, αν το αποφασίσεις άσε με να σε βοηθήσω σε προτάσεις ξενώνων, εκδρομών και φαγητού. Ελπίζω μόνο να μην είναι αργά για να κλείσεις στο Νυμφαίο.
 

LillyLo

Member
Μηνύματα
48
Likes
11
Και βέβαια θέλω πληροφορίες, αν κ δωμάτιο έχω ήδη κλείσει, στο μόνο που βρήκα!
Ευχαριστώ πολύ!
 

LillyLo

Member
Μηνύματα
48
Likes
11
Ειναι τυχη ε; Χαιρομαι. Τι αλλα τιπς εχουμε; Τι εκδρομές απο εκει; Φαγητο; Εχω ακουσει για κορυφαια μαγαζια στο Σκληθρο και ΞινοΝερό, αλλά η γνώμη ενος ντοπιου μαλλον μετρα πιο πολυ
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.337
Likes
14.194
Ειναι τυχη ε; Χαιρομαι. Τι αλλα τιπς εχουμε; Τι εκδρομές απο εκει; Φαγητο; Εχω ακουσει για κορυφαια μαγαζια στο Σκληθρο και ΞινοΝερό, αλλά η γνώμη ενος ντοπιου μαλλον μετρα πιο πολυ
Να πας στον Θωμά στο Σκλήθρο(και ας μην είμαι ντόπιος...)
 

Borealis

Member
Μηνύματα
3.817
Likes
7.699
Ειναι τυχη ε; Χαιρομαι. Τι αλλα τιπς εχουμε; Τι εκδρομές απο εκει; Φαγητο; Εχω ακουσει για κορυφαια μαγαζια στο Σκληθρο και ΞινοΝερό, αλλά η γνώμη ενος ντοπιου μαλλον μετρα πιο πολυ
Ναι πολύ καλά και τα δύο, δυστυχώς δεν έχει εξίσου καλά στο Νυμφαίο. Πόσο θα μείνετε? αν είναι περισσότερο από δύο μέρες σίγουρα θα χρειαστεί να απομακρυνθείτε π.χ Καστοριά, Πρέσπες, Μπίτολα. Μέχρι δύο μέρες έχει πολλά να κάνετε κοντά, στο ξενοδοχείο θα σας πουν τα πάντα, να τους εμπιστευτείτε.
 

chrisbd

Member
Μηνύματα
2.674
Likes
16.382
Για τον Θωμά στο Σκλήθρο συμφωνώ και γω ... Αν έχει και χιόνι θα περάσετε όμορφα...
 

LillyLo

Member
Μηνύματα
48
Likes
11
4 μερες ολοκληρες, κ θέλουμε να κανουμε και καιμμια εκδρομη, πχ να παμε Καστορια κ Φλωρινα - Αμυνταιο. Τι προτεινετε;
 

Borealis

Member
Μηνύματα
3.817
Likes
7.699
4 μερες ολοκληρες, κ θέλουμε να κανουμε και καιμμια εκδρομη, πχ να παμε Καστορια κ Φλωρινα - Αμυνταιο. Τι προτεινετε;
Όπως το είπες, Αμύνυαιο-Οινοποιεία, Βεγορίτιδα-φαγητό, Φλώρινα-χιονοδρομικό και χωριά γύρω, Καστοριά-Δισπηλιό. Κοντινά Κλεισούρα, Λέχοβο,Λιμνοχώρι εκτός από Σκλήθρο-Ξινό Νερό που έτσι και αλλιώς θα πάτε.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.641
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom