Nυμφαιο τα Χριστουγεννα

chris7

Member
Μηνύματα
3.094
Likes
23.911
Επόμενο Ταξίδι
Λουξεμβούργο
Ταξίδι-Όνειρο
Καναδάς
"Kontosoros", πολύ καλό φαγητό στο Ξινό Νερό.
 

geocha

Member
Μηνύματα
5
Likes
0
Ενδιαφέρομαι και εγώ για περιοχή Νυμφαίου και Αετού όπου κατάφερα και έκλεισα για πρωτοχρονιά σε εξαιρετική τιμή. Τώρα προσπαθώ να οργανώσω λίγο το 4ήμερο για να γυρίσω όσο καλύτερα μπορώ την περιοχή. Υπάρχει κάποιο μέλος που να γνωρίζει την περιοχή για να μας διαφωτίσει? Πάντως πρέπει να είναι μαγευτικά!
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.374
Likes
14.280
Ενδιαφέρομαι και εγώ για περιοχή Νυμφαίου και Αετού όπου κατάφερα και έκλεισα για πρωτοχρονιά σε εξαιρετική τιμή. Τώρα προσπαθώ να οργανώσω λίγο το 4ήμερο για να γυρίσω όσο καλύτερα μπορώ την περιοχή. Υπάρχει κάποιο μέλος που να γνωρίζει την περιοχή για να μας διαφωτίσει? Πάντως πρέπει να είναι μαγευτικά!
Καλά να περάσετε.

Διάβασες φαντάζομαι την προηγούμενη σελίδα που υπάρχουν κάποιες προτάσεις από τον @Borealis κυρίως.Πές αν χρειάζεσαι κάποια πιο εξειδικευμένη πληροφορία.
 

geocha

Member
Μηνύματα
5
Likes
0
Ναι φυσικά το διάβασα απλά μου φαίνεται λίγο δύσκολο σε 3-4 μέρες να τα επισκεφθώ όλα αυτά τα μέρη. Όσο Αφορά την μετάβαση, από που θα πάω; μένω Κόρινθο. Αλυσίδες χρειάζονται; Έχω χιονολαστιχα αλλά δεν ξέρω αν με αναγκασουν να τις βάλω σε περίπτωση χιονιού
 

LillyLo

Member
Μηνύματα
48
Likes
11
Nομίζω πως πρέπει να έχουμε μαζί μας αλυσίδες.
Θα ήθελα μερικά παραπάνω τιπς για φαγητό και νυχτερινή ζωή.
Να βγω βράδυ Φλώρινα και να γυρίσω Νυμφαίο, είναι ζόρι και επικίνδυνο νύχτα χειμώνα ή γίνεται άνετα;
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.374
Likes
14.280
Nομίζω πως πρέπει να έχουμε μαζί μας αλυσίδες.
Θα ήθελα μερικά παραπάνω τιπς για φαγητό και νυχτερινή ζωή.
Να βγω βράδυ Φλώρινα και να γυρίσω Νυμφαίο, είναι ζόρι και επικίνδυνο νύχτα χειμώνα ή γίνεται άνετα;
Προσωπικά η Φλώρινα δεν με ενθουσίασε την ημέρα.Δεν ξέρω τι παίζει το βράδυ αλλά μάλλον δεν θα το έκανα.
 

Amplified

Member
Μηνύματα
86
Likes
70
Επόμενο Ταξίδι
Δυτική ακτή ΗΠΑ
Ταξίδι-Όνειρο
Utopia Planitia
Αλυσίδες κι αν μπορείτε και χιονολάστιχα. Ωραίο μέρος για χαλάρωμα τις γιορτές αλλά δυστυχώς οι αρκούδες κοιμούνται. Φαγητό μέσα στο νυμφαίο ψιλομάπα. Κοντοσώρος και Θωμάς, υψηλό επίπεδο γαστρονομίας και σοβαρή wine list. Ο Θωμάς στο σκλήθρο πιο βατός από όλες τις απόψεις. Το κτήμα Άλφα στο αμύνταιο αξίζει πάντα μία επίσκεψη.
 

makisg

Member
Μηνύματα
4.723
Likes
14.824
Επόμενο Ταξίδι
Κοιλάδα μέσου Ρήνου.
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Φίτζι
Για Καστοριά είμαστε μακρυά ε; Και για Πρέσπες...
όλα εξαρτώνται από τον καιρό.αν θα έχει χιόνια και παγωνιά, ναι θα είναι δύσκολη η μετακίνηση.
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.188
Μηνύματα
883.370
Μέλη
38.895
Νεότερο μέλος
tsala

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom