Naxos Beaches... (dedicated to marydim)

Voyager1

Member
Μηνύματα
286
Likes
68
Επόμενο Ταξίδι
Ρουμανία
Ταξίδι-Όνειρο
Γυρος της Γης
Διαδρομή: Βαθύ Σάμου (ή αλλιως Σάμος) - Ποσειδώνιο Σάμου κι αντιστροφως. Είναι το ανατολικότερο σημείο του νησιού κ φημολογείται κ της Ελλάδας. Κυριολεκτικα πας κολυμπώντας στην Τουρκια. Είναι ακριβώς απέναντι! Δεν εχω δει χειροτερη διαδρομη σε νησι (α! με εξαιρεση τα 10 χλμ χωματοδρομου για να πας στη σπηλια του Πυθαγορα αλλα εκει τουλαχιστον πας προετοιμασμενος). Το λοιπον, 15 χλμ στενου δρόμου τίγκα στην στροφή κ στο χαντακι. Πόση ωρα Θεε μου;; Κι αντε την μέρα πάει κι ερχεται..το βράδυ που δεν έχει φως είναι απελπισια. Όποιος εχει αντιθετη γνωμη θα τον στειλω πακετο να μεινει εκει κ να κανει υποχρεωτικα τη διαδρομη Ποσειδωνειο-Μαραθοκαμπος καθημερινα :p (μουχαχα. τι δημοκρατικος κ κυριως καλος ανθρωπος ειμαι;;)
Ευτυχως τη 2η μερα σηκωθηκαμε κ φυγαμε για διαμονη στο Βαθυ. Γενικότερα το Ποσειδώνιο όμως σαν οικισμός -γιατι ούτε χωριο το λες- ήταν τρομερα ιδιορρυθμο να το πω; εξω απ τον κοσμο να το πω; πισω απ τον ηλιο να το πω; Πρεπει να θυμηθω μια μερα να γραψω γιαυτο..οπωσδηποτε.
 

Zeta

Member
Μηνύματα
470
Likes
121
Κοίταξε να δεις.... είχα πάει μια φορά προ αμνημονεύτων χρόνων για σκ και δεν είχα δώσει και πολύ σημασία στο νησί, οπότε και δεν θυμάμαι και πολλά πράγματα. ΄
Από φίλους που εμπιστεύομαι όμως, μου έχουν πει ότι δεν είναι και πολύ γραφική η χώρα και ότι σε ένα τόσο τεράστιο νησί, το μόνο που αξίζει είναι αυτές οι παραλίες: Άγιος Προκόπιος, Αγία Άννα, Πλάκα.
Σύν κάτι άλλες λεπτομέριες, που δεν θυμάμαι τώρα, ήρθαν όλα κι έδεσαν και το έχω αντιπαθήσει.
Γι' αυτό....
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Η Χωρα ειναι γραφικη αν χωθεις μεσα στα στενα και ανεβαινοντας προς το καστρο...οχι αν μεινεις μονο στην παραλιακη λεωφορο με τα μαγαζια.
Ολο το νοτιο κομματι του νησιου-Πυργακι,Μικρη Βιγλα,Γλυφαδα,Καστρακι,Πυργακι- εχει παραλιες παρομοιου στυλ με αυτες που ανεφερες.
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.193
Μηνύματα
883.501
Μέλη
38.898
Νεότερο μέλος
χρυσανθη

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom