Naxos Beaches... (dedicated to marydim)

Voyager1

Member
Μηνύματα
286
Likes
68
Επόμενο Ταξίδι
Ρουμανία
Ταξίδι-Όνειρο
Γυρος της Γης
Εμένα η Νάξος είναι από τα αγαπημένα μου.
Μιας κ ηδη ψαχνω-ναι το κερω οτι ακομα δεν μπηκε ο χειμωνας- τον επομενο καλοκαιρινο προορισμο...:D ποσες μέρες θέλει για να πει κανεις οτι την οργωσε; κανα 10 ημερο ειναι οκ;
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Ναι 10 μερες ειναι καλα και 15 ακομα μη σου πω ,γιατι σε καποιες παραλιες θα θελησεις να πας κ δευτερη φορα ...βαλε κ καμια ημερησια σε Κουφονησια ή Ιο ή Μυκονο (που πανε με καραβακια ) οποτε εισαι κομπλε.
 

Voyager1

Member
Μηνύματα
286
Likes
68
Επόμενο Ταξίδι
Ρουμανία
Ταξίδι-Όνειρο
Γυρος της Γης
Ναι 10 μερες ειναι καλα και 15 ακομα μη σου πω ,γιατι σε καποιες παραλιες θα θελησεις να πας κ δευτερη φορα ...βαλε κ καμια ημερησια σε Κουφονησια ή Ιο ή Μυκονο (που πανε με καραβακια ) οποτε εισαι κομπλε.
Μάλιστα...ευχαριστω πολυ για την αμεση απαντηση. Υπαρχει ομως ενα θέμα...αν μείνω 15 μέρες (όχι οτι με τις 10 θα χω μεγαλη διαφορα) θα γυρισω τσουλωντας στη Σαλονικα, απ την πολλη γραβιερα :haha::haha:
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Ναι η αληθεια ειναι οτι εχουν ωραια τυρια κ αλλαντικα οι ατιμοι.Μα εχει πολλη αγελαδα το νησι!Ακομα και στο χωραφι κατω απο το χοτελ μας αγελαδες μουγκανιζαν ολη μερα.
Εχει κ ενα ωραιο τυπο τυριου ...αρσενικο το λενε αν θυμαμαι καλα.
 

Voyager1

Member
Μηνύματα
286
Likes
68
Επόμενο Ταξίδι
Ρουμανία
Ταξίδι-Όνειρο
Γυρος της Γης
Τα λατρευω τα τυρια..θα το θυμαμαι λοιπον το αρσενικο. κ μιας κ μιλαμε για τυρια, στην κω φετος δοκιμασα αυτο το "κοκκινο" ,της Ποσσας, αλλα δεν μπορω να πω οτι ενθουσιαστηκα. Pas mal. νησι κ αγελαδα; εντυπωση μου κανει. Συνηθως κατσικακια εχουν κ προβατακια. Αληθεια σε ποιο μενατε;
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Αγελαδες λεει?
Εχουν κ αρκετα βουστασια..το νησι αυτο δεν εχει σχεση με ξερες Κυκλαδες..ειναι μεγαλο κ αυτονομο ..εχει δικα του μποστανια ..κτηνοτροφια κλπ κλπ
Μας ελεγαν οι Ναξιωτες οτι εχουν κοντρα με τους Συριανους γιατι οι πρωτοι θελουν να μεταφερθουν οι Υπηρεσιες στη Ναξο και να γινει το νησι εδρα του νομου κ οχι η Συρος.
Εμεις μειναμε σε αυτο:Manolis Studios - Kastraki Studios Naxos - kastraki hotels naxos
 

Voyager1

Member
Μηνύματα
286
Likes
68
Επόμενο Ταξίδι
Ρουμανία
Ταξίδι-Όνειρο
Γυρος της Γης
Οσο ζω μαθαινω...χεχε. Ουτε για τον τοσο ανεπτυγμενο αγροτικο τομεα της Νάξου ήξερα, ουτε φυσικα για την κοντρα.
Πολυ ομορφο, καθαρο κ οργανωμενο φαινεται! Ωστοσο φαινεται κ λιγο μακρια απ την χώρα. Αν είναι καλο το οδικο δικτυο παλευεται, οχι τπτ αλλο να μπορεις να πιεις το βραδυ ενα, δυο, τεσσερα ποτα χωρις να φοβασαι να γυρισεις...
 

Voyager1

Member
Μηνύματα
286
Likes
68
Επόμενο Ταξίδι
Ρουμανία
Ταξίδι-Όνειρο
Γυρος της Γης
Ή βλεπω καλα..ή κανουν πουλακια τα ματια μου απ τη νυστα...στο γοογλε μαπς μου βγάζει 2 τοποθεσιες Νάξος. Μία στο δυτικό μερος πάνω απ τον Αγιο Προκοπιο κ μία προς τ ανατολικά. Η πρωτευουσα τελικα ποια ειναι;
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Ειναι 15 χιλ απο Χωρα ,αλλα εμεις το καναμε ΚΑΘΕ βραδυ και με μικρο παιδι.Εχει ωραια ησυχια,θεα,απλα ..ολο χωραφια τριγυρω ...και ειναι κοντα στις καλες ,νοτιες παραλιες του νησιου.
Η Χωρα ειναι αυτη που σε αφηνει το καραβι ..αυτη που εχει την Πορταρα.Αυτη στο δυτικο μερος.
 

Voyager1

Member
Μηνύματα
286
Likes
68
Επόμενο Ταξίδι
Ρουμανία
Ταξίδι-Όνειρο
Γυρος της Γης
Τελευταια ερωτηση κι ελπιζω να μη σε ζαλισα. Προφανως για να ειχατε το πηγαινε-ελα καθε βραδυ και ειδικα με παιδακι ο δρόμος ήταν καλός, δλδ χωρις χαντακια, γκρεμισκους κ αποτομες στροφες. Γιατι έχω μείνει κι αλλη φορα 15 χλμ απ τη χώρα και ο δρομος ηταν σαν αλλη καταρα, σου βγαινε η ψυχη αναποδα!!!! αλλα δε νομιζω οτι ειναι το καταλληλο τοπικ ομως για ν αναφερω που κ πως.
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Οχι καθολου δε με ζαλιζεις ,μην ανησυχεις χαιρομαι να μιλαω για τη Ναξο.
Ναι ο δρομος ειναι ενταξει..ισιος ,στρωτος και μονο σε ενα δυο χωρια που περνας απο μεσα ειναι στενος ..αλλα οχι σπουδαια πραγματα.
Αν καποιο βραδυ θελει καποιος να παραμεινει Καστρακι κ να μην παει στη Χωρα ,εχει αρκετες ταβερνουλεσ και μινι μαρκετ.Το χοτελ δηλ δεν ειναι στην ερημια του θεου.
Πες ομως σε ποιο μερος ο δρομος ηταν χαλια 15 χιλ απο τη Χωρα για να το εχουμε υποψην μας.
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.194
Μηνύματα
883.516
Μέλη
38.898
Νεότερο μέλος
χρυσανθη

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom