ΗΠΑ New York κ το όνειρο μου έγινε πραγματικότητα!!

aspa

Member
Μηνύματα
580
Likes
1.562
Επόμενο Ταξίδι
Κολομβία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γυρος του κοσμου
20/5/17
... τελευταίο πρωινό μας ξύπνημα στην Νέα Υόρκη...ενώ είμαστε δέκα μέρες εδώ,νιώθω πως δεν την χόρτασα καθόλου..μετά το πρωινό,κάνουμε check out,έχοντας κλείσει ήδη από Ελλάδα με το μέλος του travelstories boxeraki (Γιώργος) το ραντεβού μας στις 16:00 για την μεταφορά μας στο jfk στην τιμή των 30$!!!!θα κάνω αναφορά αργότερα σε αυτό.. τελευταίες ώρες επιλέξαμε να τριγυρίζουν είναι γύρω από την Τάιμς ,Broadway ktl..μπήκα στο κατάστημα της Disney που ήταν διόροφο..σαν παραμύθι..ψώνισα τα κορίτσια μου κ ένιωσα παιδί..naked cowboy ,τα κορίτσια ημίγυμνα για φωτό,κάθε λογής καρτούν στους δρόμους για να βγεις φωτό...επιλέξαμε να πιούμε καφέ στο ξενοδοχείο Marriott πάνω στην times square..το λόμπι στον 8o όροφο..απίστευτο εσωτερικά,τεράστιο..κ μην με πείτε "χωριατακι" αλλά μου έκανε εντύπωση που πατάς τον όροφο που θέλεις στον διάδρομο εξω από τα ασανσέρ κ σου λέει σε ποιο ασανσέρ θα σε πάει..ο καφές 6,5$ κ η θέα στην Τάιμς φοβερή..ωραία εμπειρία..φαγητό επιλέξαμε ένα εστιατόριο δίπλα στο μετρό 42,8 (herald's κάτι..)..δοκίμασα ένα μπέργκερ με κρέας σε λεπτές φέτες βοδινό,τηγανιτα κρεμμύδια,κασέρι κτλ..πολύ ωραίο..κ δεν φεύγουμε από νέα Υόρκη χωρίς να δοκιμάσουμε δίπλα στην γωνία το 'κανολι' του (Carlo's bakery νομίζω) που πάντα είχε τεράστια ουρά..4$ το κανολι...στις 16:00 στην ώρα του ήρθε ο Γιώργος να μας παραλάβει..το ταξί ανετοτατο,με μεράκια,με ταμπλετ για ότι θες να δεις κ τα πόδια σου απλωμένα..ο Γιώργος μας έλυσε όλες τις απορίες κ μας μίλησε για την ζωή στην Αμερική κ το αμερικανικό όνειρο..βασικά εγώ προτιμώ να πηγαίνω ως τουρίστας κ όχι να ζω μες στο άγχος της καθημερινότητας τους..ένα άλλο που θα σημειώσω φεύγοντας είναι ότι δεν περίμενα να είναι τόσο βρώμικη πόλη..με ποντίκια σαν κατοικίδια να γυρνούν παντού..κατά τα άλλα ξετρελαθηκαμε κ δώσαμε υπόσχεση να ξανάρθουμε στο μεγάλο μήλο..έλεγχος στο jfk κ το αεροπλάνο μας στην ουρά για απογείωση..13 αεροπλάνα μέτρησα απογειωθηκαν πριν το δικό μας.. εντυπωσιακό..το γεύμα της επιστροφής ήταν παραδοσιακό σερβικό chicken muskalica κ ήταν πεντανόστιμο..κ η μηλόπιτα επίσης..φτάσαμε Βελιγράδι 10:20 το πρωί..3 ώρες αναμονή κ πτήση για Θεσσαλονίκη..δυστυχώς στην Θεσσαλονίκη είχε καταιγίδα κ είχαμε ένα μεγάλο κενό αέρος κατεβαίνοντας τα σύννεφα..φοβήθηκα πολύ..αλλά τίποτα δεν με πτοεί να ταξιδέψω ξανά κ ξανά παντού...το όνειρο μου πραγματοποιήθηκε κ πάμε για άλλα πιο μεγάλα..αυτό ήταν η αρχή!!!

Καλησπέρα Πρόκειται να ταξιδέψω στις 3/10 για Νέα Υόρκη μπορείς να μου διευκρινήσεις αυτό για το ταξί. Μπορούμε και εμείς να το χρησιμοποιήσουμε?
 

thalia tsif

Member
Μηνύματα
584
Likes
1.944
Καλησπέρα Πρόκειται να ταξιδέψω στις 3/10 για Νέα Υόρκη μπορείς να μου διευκρινήσεις αυτό για το ταξί. Μπορούμε και εμείς να το χρησιμοποιήσουμε?
Βεβαιως..το τηλ του οδηγού ειναι 0019176987477..έχει βαιμπερ..Νίκος..στο σάιτ εδω ειναι το μέλος μποξερακι..θα ξεπεράσει τις προσδοκίες σου..
 

aspa

Member
Μηνύματα
580
Likes
1.562
Επόμενο Ταξίδι
Κολομβία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γυρος του κοσμου
Βεβαιως..το τηλ του οδηγού ειναι 0019176987477..έχει βαιμπερ..Νίκος..στο σάιτ εδω ειναι το μέλος μποξερακι..θα ξεπεράσει τις προσδοκίες σου..
Ευχαριστώ πολύ
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.732
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom