ΗΠΑ New York, ξενοδοχείο. Βοήθεια!

Shopaholic

Member
Μηνύματα
9
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Ακόμα ψάχνω!
Ταξίδι-Όνειρο
ΗΠΑ & Φινλανδία ♥
Καλησπέρα.
Φέτος το φθινόπωρο θέλω πολύ να πάω στη Νέα Υόρκη με μια φίλη μου.
Το θέμα είναι το ξενοδοχείο.
Ψάχνω ένα ξενοδοχείο που να είναι καλό, να είναι στο κέντρο και να μην έχει τις τιμές του Χίλτον!
Ξέρω, ζητάω κάτι αδύνατο...
Μήπως μπορεί κάποιος να μου προτείνει κάτι?

:)
 

Shopaholic

Member
Μηνύματα
9
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Ακόμα ψάχνω!
Ταξίδι-Όνειρο
ΗΠΑ & Φινλανδία ♥
http://www.travelstories.gr/members/defkalion-3.htmlDefkalion, έψαχνα μέχρι τώρα και είδα σε ποιες τιμές κυμαίνονται τα ξενοδοχεία.
Δυστυχώς δεν με βλέπω να πηγαίνω.... Δεν πειράζει, του χρόνου.
Σ ευχαριστώ πάντως :)
 
Last edited by a moderator:
Μηνύματα
773
Likes
616
Επόμενο Ταξίδι
Κάπου μακριά
Ταξίδι-Όνειρο
Λος Ρόκες
Γιατί, παίζει κάτι στο Manhattan κάτω από 200?? Εννοώ της προκοπής έ? Αν ναι, με ενδιαφέρει.
 

evi01

Member
Μηνύματα
1.090
Likes
1.660
Ταξίδι-Όνειρο
Η γη ολάκερη!
Γιατί, παίζει κάτι στο Manhattan κάτω από 200?? Εννοώ της προκοπής έ? Αν ναι, με ενδιαφέρει.
Πριν 3 χρόνια έμεινα στο days inn στο κέντρο της Νέας Υόρκης και ήταν αξιοπρεπέστατο και όχι ιδιαίτερα ακριβό , τσέκαρε κι εκεί αν θέλεις τιμές.
 

mpiftex

Member
Μηνύματα
892
Likes
265
Ταξίδι-Όνειρο
παντού για πάντα
Γιατί, παίζει κάτι στο Manhattan κάτω από 200?? Εννοώ της προκοπής έ? Αν ναι, με ενδιαφέρει.
Όπως έχει αποδειχθεί πολλές φορές το τι θεωρεί κανείς "της προκοπής" είναι πολύ σχετικό. Πριν από κάτι μήνες όταν ο Yorgos έψαχνε για διαμονή στη Νέα Υόρκη και με είχε ρωτήσει αν έχω κάτι υπόψιν μου. Είχα κάνει λοιπόν τότε μια αναζήτηση στο expedia για ξενοδοχεία στο Manhattan για Μάρτιο μήνα και είδα πως οι τιμές για τα δίκλινα ξεκινάνε από $70-80. Ο Yorgos είχε βρει και ένα guesthouse με $60. Αυτό που θέλω να πω, χωρίς να είμαι ειδικός, είναι πως αν θες οπωσδήποτε να πας στην Νέα Υόρκη και να μείνεις στο Manhattan (γιατί άλλες περιοχές είναι πιο φθηνές) και το επιτρέπουν και οι συγκυρίες (περίοδος, προσφορές κλπ) μπορείς να το κάνεις και οικονομικά σχετικά, χωρίς φυσικά να περιμένεις πολυτέλειες.
 

SARAH

Member
Μηνύματα
221
Likes
27
Καλημέρα! Κοίταξε.... Το πιο φτηνό που βρήκα ήταν με 260$ τη βραδιά.... Δεν ξέρω να ψάχνω :(
Εμεις πριν δυο χρονια μεναμε στο Hudson hotel,στην περιοχη Columbus circle-Manhattan με 195ευρω τη βραδια,αλλα εν γνωσει μας,ηταν 4 αστερων κ ντιζαιν Φιλιπ Σταρκ...υπηρχαν κ αλλα ομως φθηνοτερα κ αξιοπρεπη χοτελ...για ψαξτο λιγο παραπανω!!!
 

Shopaholic

Member
Μηνύματα
9
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Ακόμα ψάχνω!
Ταξίδι-Όνειρο
ΗΠΑ & Φινλανδία ♥
Εμεις πριν δυο χρονια μεναμε στο Hudson hotel,στην περιοχη Columbus circle-Manhattan με 195ευρω τη βραδια,αλλα εν γνωσει μας,ηταν 4 αστερων κ ντιζαιν Φιλιπ Σταρκ...υπηρχαν κ αλλα ομως φθηνοτερα κ αξιοπρεπη χοτελ...για ψαξτο λιγο παραπανω!!!
Α, κατάλαβα :)
Ναι, γι αυτό ρώτησα εδώ, γιατί δεν ξέρω να ψάχνω :(
8α κοιτάξω κι αυτό που μείνατε εσείς...

:)
 
Μηνύματα
773
Likes
616
Επόμενο Ταξίδι
Κάπου μακριά
Ταξίδι-Όνειρο
Λος Ρόκες
Απογοήτευση, ρίχνω μια ματιά για Δεκέμβρη (αρχές, όχι χριστούγεννα) και έχω πάθει μεγάλη απογοήτευση.
 

Shopaholic

Member
Μηνύματα
9
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Ακόμα ψάχνω!
Ταξίδι-Όνειρο
ΗΠΑ & Φινλανδία ♥
Μηνύματα
773
Likes
616
Επόμενο Ταξίδι
Κάπου μακριά
Ταξίδι-Όνειρο
Λος Ρόκες
Γιατί, για κάποιον που δεν ξέρει την πόλη όπως εγώ, το προφανές είναι να ψάξει για ξενοδοχείο στο κέντρο, δηλαδή Manhattan. Εκεί όμως μόνο hostel βρίσκεις με νορμάλ τιμή. Συμφωνώ ότι σε άλλες περιοχές μπορεί να υπάρχουν αξιοπρεπή ξενοδοχεία με νορμάλ τιμή (προσοχή, λέω νορμάλ όχι εξευτελιστική) αλλά αν δεν ξέρεις μπορείς να βρεθείς στην άλλη άκρη μιας τεράστιας πόλης και να πληρώσεις τη διαφορά σε μεταφορικά.
Και πάλι όμως, σίγουρα κάποιοι από το φόρουμ έχουν να προτείνουν καλές εναλλακτικές απλά μάλλον αυτές τις μέρες είναι σε διακοπές...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.205
Μηνύματα
883.760
Μέλη
38.903
Νεότερο μέλος
Akis2002

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom