ΗΠΑ New York, ξενοδοχείο. Βοήθεια!

Shopaholic

Member
Μηνύματα
9
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Ακόμα ψάχνω!
Ταξίδι-Όνειρο
ΗΠΑ & Φινλανδία ♥
Γιατί, για κάποιον που δεν ξέρει την πόλη όπως εγώ, το προφανές είναι να ψάξει για ξενοδοχείο στο κέντρο, δηλαδή Manhattan. Εκεί όμως μόνο hostel βρίσκεις με νορμάλ τιμή. Συμφωνώ ότι σε άλλες περιοχές μπορεί να υπάρχουν αξιοπρεπή ξενοδοχεία με νορμάλ τιμή (προσοχή, λέω νορμάλ όχι εξευτελιστική) αλλά αν δεν ξέρεις μπορείς να βρεθείς στην άλλη άκρη μιας τεράστιας πόλης και να πληρώσεις τη διαφορά σε μεταφορικά.
Και πάλι όμως, σίγουρα κάποιοι από το φόρουμ έχουν να προτείνουν καλές εναλλακτικές απλά μάλλον αυτές τις μέρες είναι σε διακοπές...
Ναι, δίκιο έχεις....
Κι εγώ θέλω κέντρο κέντρο αλλά βρήκα μόνο πάνω από 260 όπως είπα προηγουμένως. Και hostel δεν θέλω...

Έχει κανένας να μας προτείνει κάτι?! ;)
 

pulsar

Member
Μηνύματα
32
Likes
7
Την πρώτη φορά που πήγα στην ΝΥ έμεινα εδώ και δεν το μετάνιωσα καθόλου. Oι παροχές βασικές, αλλά γενικά ήταν οκ. Και το μπάνιο πεντακάθαρο. Η δε τοποθεσία πολύ καλή, δίπλα στη διασταύρωση 5th ave με Broadway. Η τιμή για το δίκλινο το 2007 ήταν $140 το βράδυ (φόρων συμπεριλαμβανομένων), αν και εμείς είχαμε δωμάτιο με δύο διπλά κρεβάτια, για το οποίο δίναμε $210, ποσό που θεωρώ πως το καθιστά καλό value for money.

Φυσικά, ο καθένας μας έχει άλλα στάνταρντς, κι επειδή όλα τα ξενοδοχεία φαίνονται ωραία στο site, επισυνάπτω και μία φωτογραφία από το δωμάτιο μας τη μέρα της αναχώρησης (εξ ου και η ακαταστασία)

Αυτά :D
 

Attachments

Μηνύματα
773
Likes
616
Επόμενο Ταξίδι
Κάπου μακριά
Ταξίδι-Όνειρο
Λος Ρόκες
Μια χαρά το βρισκω. Και οι τιμές του κι αυτές μια χαρά.
Ευχαριστώ.
 

Shopaholic

Member
Μηνύματα
9
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Ακόμα ψάχνω!
Ταξίδι-Όνειρο
ΗΠΑ & Φινλανδία ♥
Anel και Pulsar ευχαριστώ πολύ :)
Μπαίνω να δω!
 

SARAH

Member
Μηνύματα
221
Likes
27
ρίξε μια ματιά σ' αυτά: Hotel Marrakech και Millennium broadway hotel.
ANEL στο MILLENIUM εμεινε μια φιλη μου,πολυ ευχαριστημενη,τοτε το εβρισκα κι εγω κατα 50 ευρω πιο φθηνο απο το δικο μας αλλα ειχε ενα κολλημα ο αντρας μου οτι ειναι απεναντι απο τα γραφεια των ηνωμενων εθνων...:roll:...anyway!
 

ANEL

Member
Μηνύματα
1.029
Likes
340
ANEL στο MILLENIUM εμεινε μια φιλη μου,πολυ ευχαριστημενη,τοτε το εβρισκα κι εγω κατα 50 ευρω πιο φθηνο απο το δικο μας αλλα ειχε ενα κολλημα ο αντρας μου οτι ειναι απεναντι απο τα γραφεια των ηνωμενων εθνων...:roll:...anyway!

το πρότεινα γιατί είναι στην περιοχή που είπαν πως θέλουν να μείνουν και νομίζω έχει καλή τιμή γι αυτά που προσφέρει.να φανταστώ ότι τα γραφεία θεωρήθηκαν "επικίνδυνα' για τρομοκρατικές επιθέσεις ?
 

SARAH

Member
Μηνύματα
221
Likes
27
το πρότεινα γιατί είναι στην περιοχή που είπαν πως θέλουν να μείνουν και νομίζω έχει καλή τιμή γι αυτά που προσφέρει.να φανταστώ ότι τα γραφεία θεωρήθηκαν "επικίνδυνα' για τρομοκρατικές επιθέσεις ?
Καλε κολλημα σου λεω...εδω δεν κλεισαμε με Αμερικανικη αεροπορικη για τον ιδιο λογο...ασε με τωρα,χασαμε τοσα λεφτα για αηδιες...
 

Sulita

Member
Μηνύματα
6
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
ποιός ξέρει?
Ταξίδι-Όνειρο
παντού...σ΄όλο τον κόσμο
Τον Απρίλιο που ήμουνα ΝΥ έμεινα στο Days Inn Long Island.
Μικρό, τίποτα το ιδιαίτερο, το ίδιο και το πρωινό, όμως πολύ καθαρό και οικονομικό.
Η στάση του τρένου δίπλα απ΄όπου φτάνεις στο Μανχάταν σε λίγα λεπτά.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

No members online now.

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.205
Μηνύματα
883.762
Μέλη
38.903
Νεότερο μέλος
Akis2002

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom