ΗΠΑ New York City Pass- Είναι όντως η καλύτερη λύση;

marquis

Member
Μηνύματα
1.284
Likes
898
Ειλικρινής απορία: Σ΄ένα λίαν δαπανηρό ταξίδι στη Νέα Υόρκη,όπου θα ξοδέψετε πιθανότατα χιλιάδες δολλάρια, συχνά σε ανούσιες αγορές, φοβάστε μήπως το ΜοΜΑ ή το Guggenheim ρίξουν έξω τον προϋπολογισμό σας;Δηλαδή αν γλιτώσετε 20 δολλάρια σωθήκατε;
Ειδικά όταν σε αυτά τα δύο που ανέφερες, όπως τόνισα κι εγώ, αμφιβάλλω αν θα τα απολάυσει κανείς με τόσο κόσμο που συρρέει εκείνες τις μέρες και ώρες. Στο ΜΟΜΑ ειδικά οι ουρές για τη δωρεάν είσοδο έκαναν το γύρω του τετραγώνου. Δε θέλω να ξέρω τι επικρατούσε μέσα στο μουσείο.

Aπό την άλλη βέβαια λειτουργεί και ως κίνητρο, για τα λιγότερο γνωστά στους τουρίστες μουσεία όπως το Whitney και το Frick, τα οποία ίσως να μην επισκέπτονταν αν δεν υπήρχε αυτή η δυνατότητα.
 

LunaDark

Member
Μηνύματα
93
Likes
5
Ταξίδι-Όνειρο
Ο γυρος του κοσμου
αν θελεις να πας σε πολλα μουσεια ναι παιζει ρολο...για να ειμαι απολυτα ειλικρινης δεν ειμαι ατομο που τρελαινεται για τα μουσεια, αλλωστε τις υπολοιπες 2 φορες που πηγα στη ΝΥ δεν επικεφθηκα καποιο, μου αρεσει να χανομαι στο ρυθμο της πολης και να περπαταω ατελειωτα σε ολες τις γειτονιες...Αυτη τη φορα ομως λεω να παω, μονο στο αγαλμα της ελευθεριας επιμενω να μην θελω να παω..
 

giorgosk

Member
Μηνύματα
322
Likes
63
Επόμενο Ταξίδι
Μπέργκαμο Κόμο Λέκο
Ταξίδι-Όνειρο
Los Angeles
Το ίδιο είμαι και γω.
Μου άρεσε πάρα πολύ να περπατώ στις τεράστιες λεωφόρους και τους κάθετους δρόμους αυτών.

Τεράστια εμπειρία αυτό το πράμα.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.302
Μηνύματα
887.234
Μέλη
38.968
Νεότερο μέλος
παρις

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom