OΣΕ, το φαινόμενο :-(

paefstra

Member
Μηνύματα
13.043
Likes
41.049
Όχι ότι θα τη γλύτωνε ο ΟΣΕ...
Ταλαιπωρία λόγω κακοκαιρίας...
http://www.topontiki.gr/article/303...-ose-apanota-mplak-aoyt-se-ntizelamaxes-ektos
Με ταυτοχρονη αποθαρρυνση των επιβατων να ζητησουν αποζημιωση. Προσφατο ταξιδι 1,5 ωρας εγινε σε 3, ακουσα 2 φορες την ατακα "Μη βρουμε τον μπελα μας" απο τους υπαλληλους οταν ζητησα αποζημιωση, με πιεζαν να γραψω φορμα παραπονων ενω επεμενα οτι δεν εχω παραπονο αλλα αποζημιωση δικαιουμαι, μου ειπαν οτι δεν δικαιουμαι στις μικρες διαδρομες, πηραν τηλεφωνο προισταμενο, εκαναν μινι συσκεψη και αφου εκανα οτι δεν ακουγα, το συστημα μου εβγαλε αποζημιωση οταν πατησαν το κουμπι.
 

Borealis

Member
Μηνύματα
3.817
Likes
7.700

chrisbd

Member
Μηνύματα
2.675
Likes
16.428
Δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα.. Ορίστε παραδόθηκε και το τελευταίο κομμάτι εκεί στον Δομοκό και η γραμμή Θεσσαλονίκη Αθήνα πλήρως ηλεκτροδοτούμενη πλέον και αφού δοκιμαστεί με ντιζελομηχανές για κανα μήνα θα γίνεται σε 3,5 ώρες..
Ε καλά κάντε και καμιά διαθήκη και πριν ανεβείτε κοινωνήστε κιόλας να είστε "εξασφαλισμένοι"...

Κορδέλα θα κόψουμε;;;
 

North66

Member
Μηνύματα
4.303
Likes
5.039
Επόμενο Ταξίδι
Γεωργία
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
Να καλέσουν τη Γιάμαλη που ήταν και στα εγκαίνια του ασημένιου βέλους το Σεπτέμβρη.
 

thanosth

Member
Μηνύματα
3.371
Likes
6.868
Επόμενο Ταξίδι
Θάσος με ιστιοπλοϊκό!
Ταξίδι-Όνειρο
Happy Slam, AO
Τι υποννοειτε κύριοι;
Ότι υπάρχει μεγάλο θέμα ασφάλειας μετακίνησης με τον αγαπημένο μας ΟΣΕ;

Πέφτω από τα συννεφα!
Και πριν 11 χρόνια, όταν ξεκίνησε το τοπικ αυτό, υπήρχε πάλι θέμα ασφάλειας.
Σαν να μη πέρασε μια μέρα!
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.043
Likes
41.049
Οταν ειχα δει την ταινια The Navigators του Κεν Λοουτς ειχα πει μεσα μου ευτυχως που δεν εχουμε ιδιωτικους σιδηροδρομους και δεν συμβαινουν τα τραγικα της Αγγλιας. Απο τοτε αλλαξαν πολλα και η ταινια γινεται επικαιρη. Περιμενω να δω και το σεναριο αυξησης των τιμων (ηδη οι προσφορες μας χαιρετησαν).
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.367
Likes
9.290
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Οταν ειχα δει την ταινια The Navigators του Κεν Λοουτς ειχα πει μεσα μου ευτυχως που δεν εχουμε ιδιωτικους σιδηροδρομους και δεν συμβαινουν τα τραγικα της Αγγλιας. Απο τοτε αλλαξαν πολλα και η ταινια γινεται επικαιρη. Περιμενω να δω και το σεναριο αυξησης των τιμων (ηδη οι προσφορες μας χαιρετησαν).
Τραγικά στην Αγγλια? Αν δουμε δεικτες θνησιμοτητας απο τις πιο ασφαλεις στον κοσμο. Εδω ομως κινδυνευει η ζωη σου...καλυτερα να επιστρεψει ο λιγδης αν αργησουν οι ιταλοι που θα μας σωσουν...
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.043
Likes
41.049
Αν δεις την ταινια και το καθεστως μετα τις ιδιωτικοποιησεις, τις εκπτωσεις στα θεματα ασφαλειας (η ιλιγγιωδης αυξηση των τιμων ηρθε μετα, με αποτελεσμα πριν λιγο καιρο να δημοσιευθει αρθρο πως πηγε απο βορεια Αγγλια φθηνοτερα με τον λιγδη στο Λονδινο ενας τυπος μεσω Μαγιορκας παρα πληρωνοντας το τρενο) θα δεις οτι η ταινια θα γινει πολυ πολυ επικαιρη.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.207
Μηνύματα
883.790
Μέλη
38.903
Νεότερο μέλος
Akis2002

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom