OΣΕ, το φαινόμενο :-(

paefstra

Member
Μηνύματα
13.047
Likes
41.137
αν υποθεσουμε οτι ειναι οπως το λες, και οντως αν λειτουργουσαν τα συστηματα δεν θα γινοταν αυτο, πως μπορεις να ξερεις τι εφταιξε και δεν λειτουργουσαν?
Καλε, πιειτε εναν καφεδακο να καθαρισει το μυαλο σας. Ανακριση στον υπουργο μεταφορων να γινει οχι στους συνομιλητες σας που δεν πληρωνονται κιολας οπως ο υπουργος ενω εφαγε ο περι ου ο λογος μια κατοσταρα φοιτητες.
 
Last edited:

tripakias

Member
Μηνύματα
8.032
Likes
12.145
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
αν υποθεσουμε οτι ειναι οπως το λες, και οντως αν λειτουργουσαν τα συστηματα δεν θα γινοταν αυτο, πως μπορεις να ξερεις τι εφταιξε και δεν λειτουργουσαν?
Δεν ξέρω γιατί δεν λειτουργούσαν ξέρω όμως πως η ευθύνη που δεν λειτουργούσαν είναι του ΟΣΕ όπου όπως κάθε οργανισμός που ανήκει στο κράτος είχε διορισμένο πρόεδρο και Δ.Σ. με απόφαση της Κυβέρνησης. Ο Πρόεδρος και Διευθύνοντας Σύμβουλος αυτής της "εταιρείας" που λέγεται ελληνικό κράτος είναι ο Πρωθυπουργός και είναι υπεύθυνος για τις επιλογές του και για τον έλεγχο τους. Αυτή είναι η δουλειά του, άσχετα που στην Ελλάδα νομίζουν πως τους βγάζουμε Πρωθυπουργούς για να κάνουν ανέμελα τριήμερα ταξιδάκια.
 

turms

Member
Μηνύματα
2.074
Likes
2.838
Επόμενο Ταξίδι
ΔΝΤ;;;
Ταξίδι-Όνειρο
Σκι στην Παταγονια
το μυαλο μου καθαρο ειναι. μολις τσακισα εναν καφε και πηρα και 2ο
γιατι αρπαζεσαι?
εχεις πηγες και ξερεις ποιος ειναι υπευθυνος? και δεν μιλαω γενικα και αοριστα "δεν κανανε τιποτα τοσα χρονια"
μιλαμε για συγκεκριμανα πραγματα. π .χ. υπηρχαν δικλειδες ασφαλειας? οχι, γιατι?
υπηρχαν αλλα δεν λειτουργησαν? γιατι?

οχι γενικα και αοριστα, φταινε οι συνδικαλιστες, ο υπουργος η ο παππας της γειτονιας
εδωσε ποτε ενας υπουργος εντολη να γινει κατι και τον γραψανε ? και αν ναι γιατι?
δεν εδωσε ποτε ? γιατι?
αν οφειλε η ΗΤ να συνεχισει γιατι το εκανε? ποιος της το επετρεψε? κλπ κλπ


και δεν κανω καμια ανακριση
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.047
Likes
41.137
το μυαλο μου καθαρο ειναι. μολις τσακισα εναν καφε και πηρα και 2ο
γιατι αρπαζεσαι?
εχεις πηγες και ξερεις ποιος ειναι υπευθυνος? και δεν μιλαω γενικα και αοριστα "δεν κανανε τιποτα τοσα χρονια"
μιλαμε για συγκεκριμανα πραγματα. π .χ. υπηρχαν δικλειδες ασφαλειας? οχι, γιατι?
υπηρχαν αλλα δεν λειτουργησαν? γιατι?

οχι γενικα και αοριστα, φταινε οι συνδικαλιστες, ο υπουργος η ο παππας της γειτονιας
εδωσε ποτε ενας υπουργος εντολη να γινει κατι και τον γραψανε ? και αν ναι γιατι?
δεν εδωσε ποτε ? γιατι?
αν οφειλε η ΗΤ να συνεχισει γιατι το εκανε? ποιος της το επετρεψε? κλπ κλπ9


και δεν κανω καμια ανακριση
Ε οχι και καμια ανακριση.
Πιες κι αλλον.
100 ατομα εφαγε και παραιτηθηκε παραδεχομενος προς τιμην του. Θα τα πει ολα. Αρχιζουν οι αγωγες εναντιον πολιτικων.
 

turms

Member
Μηνύματα
2.074
Likes
2.838
Επόμενο Ταξίδι
ΔΝΤ;;;
Ταξίδι-Όνειρο
Σκι στην Παταγονια
Δεν ξέρω γιατί δεν λειτουργούσαν ξέρω όμως πως η ευθύνη που δεν λειτουργούσαν είναι του ΟΣΕ όπου όπως κάθε οργανισμός που ανήκει στο κράτος είχε διορισμένο πρόεδρο και Δ.Σ. με απόφαση της Κυβέρνησης. Ο Πρόεδρος και Διευθύνοντας Σύμβουλος αυτής της "εταιρείας" που λέγεται ελληνικό κράτος είναι ο Πρωθυπουργός και είναι υπεύθυνος για τις επιλογές του και για τον έλεγχο τους. Αυτή είναι η δουλειά του, άσχετα που στην Ελλάδα νομίζουν πως τους βγάζουμε Πρωθυπουργούς για να κάνουν ανέμελα τριήμερα ταξιδάκια.
αυτο λεω και εγω. που ξερουμε που κολησε και δεν εγινε οτι επρεπε να γινει?
ο πρωθυπουργος διορισε τον υπουργο, αυτος τον γενικο γραμματεα, αυτος την διοικηση του ΟΣΕ και παει λεγοντας
ε καπου κολησε ολη η διαδικασια και δεν εγινε οτι επρεπε να γινει. Δεν ξερουμε ομως το που σε ποιον και γιατι
ο πρωθυπουργος ειναι υπευθυνος για τις επιλογες ατομων. Μπορει να ειπε "καντε αυτο", γιατι δεν εγινε, εαν και εφοσον το ειπε δεν το ξερουμε προς το παρον

Ε οχι και καμια ανακριση.
Πιες κι αλλον.
100 ατομα εφαγε και παραιτηθηκε παραδεχομενος προς τιμην του. Θα τα πει ολα. Αρχιζουν οι αγωγες εναντιον πολιτικων.
καλα αμα θεωρεις οτι κανω ανακριση ok, παω πασο.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.047
Likes
41.137
αυτο λεω και εγω. που ξερουμε που κολησε και δεν εγινε οτι επρεπε να γινει?
ο πρωθυπουργος διορισε τον υπουργο, αυτος τον γενικο γραμματεα, αυτος την διοικηση του ΟΣΕ και παει λεγοντας
ε καπου κολησε ολη η διαδικασια και δεν εγινε οτι επρεπε να γινει. Δεν ξερουμε ομως το που σε ποιον και γιατι
ο πρωθυπουργος ειναι υπευθυνος για τις επιλογες ατομων. Μπορει να ειπε "καντε αυτο", γιατι δεν εγινε, εαν και εφοσον το ειπε δεν το ξερουμε προς το παρον
Ε πως δεν ξερουμε. Και ποιος πηρε το εργο ξερουμε.
καλα αμα θεωρεις οτι κανω ανακριση ok, παω πασο.
Κανεις. Ασε κατι για τον Κουγια. Μπροσταρης μπηκε στις αγωγες εναντιον πολιτικων υπευθυνων.
 

turms

Member
Μηνύματα
2.074
Likes
2.838
Επόμενο Ταξίδι
ΔΝΤ;;;
Ταξίδι-Όνειρο
Σκι στην Παταγονια
Ε πως δεν ξερουμε. Και ποιος πηρε το εργο ξερουμε.

Κανεις. Ασε κατι για τον Κουγια. Μπροσταρης μπηκε στις αγωγες εναντιον πολιτικων υπευθυνων.
καλα δεν θα μαλωσω τωρα για τον ΟΣΕ
ok, μενω γερμανια αλλα δεν καταταχτηκηα και στην Γκεσταπο
 

chrisbd

Member
Μηνύματα
2.675
Likes
16.429
το μυαλο μου καθαρο ειναι. μολις τσακισα εναν καφε και πηρα και 2ο
γιατι αρπαζεσαι?
εχεις πηγες και ξερεις ποιος ειναι υπευθυνος? και δεν μιλαω γενικα και αοριστα "δεν κανανε τιποτα τοσα χρονια"
μιλαμε για συγκεκριμανα πραγματα. π .χ. υπηρχαν δικλειδες ασφαλειας? οχι, γιατι?
υπηρχαν αλλα δεν λειτουργησαν? γιατι?

οχι γενικα και αοριστα, φταινε οι συνδικαλιστες, ο υπουργος η ο παππας της γειτονιας
εδωσε ποτε ενας υπουργος εντολη να γινει κατι και τον γραψανε ? και αν ναι γιατι?
δεν εδωσε ποτε ? γιατι?
αν οφειλε η ΗΤ να συνεχισει γιατι το εκανε? ποιος της το επετρεψε? κλπ κλπ


και δεν κανω καμια ανακριση
Ε το ειπαμε νομιζω.. "Βασίλη να φύγω;" Ρωτα ο μηχανοδηγός της εμπορικής που περιμενει στους Πόρους τον Σταθμάρχη Λαρισας ¨φευγεις" του λέει ο Σταθμάρχης...... και οποιον παρει ο χάρος .. το 2023 αυτό ...

το 1972 "Βασίλη να φυγω;;" "οχι περιμενε σε 20 λεπτά περνα ο Γιαννης απο Αθηνα"
γιατί;;; γιατι ηταν μονή γραμμη τότε...

Γιατί ο Σταθμάρχης δεν θυμόταν ή ηταν σιγουρος οτι δεν ή ή ή ...... τι νοημα εχει;;; τα συστηματα τα ηλεκτρονικά ειναι για να δινουν "σφαλιάρες" στον κάθε σταθμάρχη, μηχανοδηγό, κλειδουχο, αχθοφόρο, υπουργό, πρωθυπουργό για να μην κάνει μοιραίο λάθος και σκοτωσει κόσμο.... πάλι θα εχουμε ατυχήματα αλλά θα πρεπει πάντα να κάνουμε τα πάντα για να τα αποφευγουμε...
 
Last edited:

8avos

Member
Μηνύματα
658
Likes
6.643
57 εκτοξεύτηκαν οι νεκροί και συνεχίζουν την αναζητηση.

«Σφαγείο» εγινε η πολη μας
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.047
Likes
41.137
ωωω...πολυ ασχημο αυτο
Ναι, ουτε Μαη θα δουμε εκλογες μου φαινεται. Με περιπου 50 η διαχειριση θα ηταν διαφορετικη. Ειπαν σε συζητηση στον ΣΚΑΙ οτι τωρα μονο την παραιτηση εχουν ως επιχειρημα εναντι του Ματιου και την ειλικρινεια στα νουμερα.
Τα "Νουμερα"
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.222
Μηνύματα
884.076
Μέλη
38.911
Νεότερο μέλος
ell

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom