Oι Άθλιοι...

tripakias

Member
Μηνύματα
8.032
Likes
12.145
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Ευτυχώς υπάρχουμε μπόλικοι εδώ μέσα που βρίσκουμε να κάτσουμε.
Βεβαια αυτο κακο ειναι γιατι αν αυξηθουμε δε θα εχει να καθομαστε. Οποτε θα γραφτω στη Χρυση Αυγη για να ενισχυσω την προσπαθεια της "κενης θεσης".
Θα φορω και μπλουζα ειμαι Ελληνας και το δειχνω για να μην ερθεις να κατσεις διπλα μου.
 

kalspiros

Member
Μηνύματα
2.554
Likes
3.986
Επόμενο Ταξίδι
remaining UK
Ταξίδι-Όνειρο
yeah, whatever...
μόλις το διάβασα στην "Αναλαμπή", με κάποιους τρόπος το έχετε ήδη κάποιοι εκφράσει παραπάνω, το παραθέτω κι εγώ: "Η ύπαρξη εχθρών είναι πάντα χρήσιμη, απαραίτητη, όταν δεν θέλουμε ή δεν αντέχουμε να μπούμε σε διαδικασίες αυτογνωσίας"
 

dim kyr

Member
Μηνύματα
2.064
Likes
6.302
Ταξίδι-Όνειρο
Μπαγκλαντες
μόλις το διάβασα στην "Αναλαμπή", με κάποιους τρόπος το έχετε ήδη κάποιοι εκφράσει παραπάνω, το παραθέτω κι εγώ: "Η ύπαρξη εχθρών είναι πάντα χρήσιμη, απαραίτητη, όταν δεν θέλουμε ή δεν αντέχουμε να μπούμε σε διαδικασίες αυτογνωσίας"
Με μια λέξη. Αντιπερισπασμός. Για να μην μου επιτεθείς, δημιουργώ έναν εικονικό εχθρό, σε οθώ εναντίον του, εσύ του επιτίθεσαι και γλιτώνω εγώ. Απλούστατο!
Γιατί να λέμε πολλά λόγια?
 

Sokratis

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
1.056
Επόμενο Ταξίδι
Puerto Rafti
Αυτο που λες με τα λεωφορεια το εχω προσεξει: σε οποια θεση καθεται καποιος αφρικανος, πακιστανος κλπ η διπλανη θεση θα ειναι παντα αδεια.... και ας υπαρχουν και ορθιοι....
Λογικο, συνηθως βρωμανε φρικτα.
 

maltakias

Member
Μηνύματα
2.538
Likes
3.226
Επόμενο Ταξίδι
Όπου λάχει
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Η χήρα του δολοφονηθέντος Μανώλη Καντάρη,διαβάζω σε πολλές ιστοσελίδες και μεταφέρω με κάθε επιφύλαξη,αρνήθηκε την ανθοδέσμη της Χρυσής Αυγής ως προσβολή στην μνήμη του άντρα της.

Ευτυχώς εξακολουθούν και υπάρχουν νοήμονες άνθρωποι ακόμα.
 

Sokratis

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
1.056
Επόμενο Ταξίδι
Puerto Rafti
Μαλλον δεν κινεισαι γυρω απο την Ομονοια.
Η αθηνα ειναι ιδιαιτερη περιπτωση.
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.531
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Μαλλον δεν κινεισαι γυρω απο την Ομονοια.
Η αθηνα ειναι ιδιαιτερη περιπτωση.
Και εκει γυρω τυχαινει να κινουμαι οσες φορες κατεβαινω στην Αθηνα, συνηθως με το μετρο η τον ηλεκτρικο και παλι δεν εχω μυρισει τιποτε που να προερχεται απο συγκεκριμενη "χρωματικη" πηγη.
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.032
Likes
12.145
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Η χήρα του δολοφονηθέντος Μανώλη Καντάρη,διαβάζω σε πολλές ιστοσελίδες και μεταφέρω με κάθε επιφύλαξη,αρνήθηκε την ανθοδέσμη της Χρυσής Αυγής ως προσβολή στην μνήμη του άντρα της.

Ευτυχώς εξακολουθούν και υπάρχουν νοήμονες άνθρωποι ακόμα.
Μα ειναι αυτονοητο... σκεψου πανω στον ταφο σου να σου κοτσαρουν μια ανθοδεσμη της Χρυσης Αυγης. Υψιστη υβρις, ουτε στο χειροτερο εχθρο μου.
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.032
Likes
12.145
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Λογικο, συνηθως βρωμανε φρικτα.
Αμα μυριζουν τοσο φρικτα γιατι χρησιμοποιεις λεωφορειο; Ή η εμβελεια της βρωμας φτανει μεχρι τη διπλανη θεση; Μανταλακι στη μυτη για οποιον εχει οσφρηση λαγωνικου...
 

Borealis

Member
Μηνύματα
3.817
Likes
7.700
Σας παρακολούθησα όλους με πολλη προσοχή, την έκπληξη την έκανε ο Sokratis. ΟΜΩΣ εκτός των Traveller και Taver, κανένας δεν μένει (ή τουλάχιστον δεν το είπε) στο ''επικίνδυνο'' κέντρο της Αθήνας (κάποιοι εργάζονται εκει). Και όμως οι δύο παραπάνω ήταν οι λιγότεροι επιθετικοί (και από τις δύο πλευρές) και ο Traveller ο μόνος που μπόρεσε να αναγνωρίσει αιτίες πίσω από τα φαινόμενα. Αυτό ίσως αφηνει μια μικρή ελπίδα ότι αυτή η άθλια πόλη θα μπορέσει να βρει κάποτε ένα λόγο ύπαρξης.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.219
Μηνύματα
883.981
Μέλη
38.908
Νεότερο μέλος
Apostolos88

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom