o doug και τα ταξιδια του....

Doug

Member
Μηνύματα
518
Likes
2
Την καλησπερα μου κι απο μενα, ειμαι ο Doug και πλησιαζω τα 26!Νεος στο φορουμ, μόλις χθες το βρηκα κάθως εψαχνα στο google για ταξίδι τον Φεβρουάριο!
Το πάθος μου για τα ταξιδια..? Απεριγραπτο!Αν και λατρευω τα εξωτικα ταξιδια ειναι τα λιγοτερα που εχω κανει καθως ειναι και τα πιο ακριβά(λογω αεροπορικών)!Σε ολα μου τα ταξιδια βέβαια διαλεγω αρκετά οικονομικές λυσεις όσον αφορα τη διαμονή και πάντα κλείνω αεροπορικά αρκετα νωρις,μεχρι και 3 μήνες πριν το ταξίδι και πιστεψτε με εχω βρει τιμές τόσο φθηνές καποιες φορες που ...ετριβα τα μάτια μου!
χμ..!Πόσο και που εχω ταξιδέψει?Λοιπον..., Εχω γυρισει αρκετα ανα την ομορφη Ελλαδα μας με μηχανη ή αυτοκινητο σχεδον παντού εκτός απο ένα τεράστιο,πανεμορφο μέρος της, την Πελλοπονησο,ειλικρινα δεν εχω παει ποτε και να ξέρατε ποσο το ήθελα..!Ειδικά πριν την κάψουν καποιοι ανεγκέφαλοι.. για να μην τους χαρακτηρισω διαφορετικα!

Τα Αγραφα με τη λίμνη Πλαστήρα,τα χωριά του Πηλιου,τα χωρια των Γρεβενων και τα Ζαγοροχωρια οι αγαπημενοι μου προορισμοι για χειμώνα!
Σαμοθρακη,Αμμουλιανή,Σκοπελος με ηρεμούν αφάνταστα το καλοκαιρι!

Εκτος συνόρων τώρα έχω ταξιδέξει με το αυτοκίνητο σε Αλβανια,Σκόπια,Σερβία,Τουρκικά παράλια,Βουλγαρια(ειδικα Sunny Beach συνισταται!)

Αεροπορικώς
Κωνσταντινούπολη,Βουδαπεστη,Πράγα,Βιέννη,Βαρκελώνη,Μαγιόρκα,Αγγλία(Σάντερλαντ,Νιουκαστλ)
και πολλες φορές Μόναχο αφου εκει ζει ο αδερφός μου!

Εκτός Ευρώπης
Ντουμπάι(4 ημερες μόνο αλλα έπαθα πολιτισμικο σοκ!!)
Ταυλάνδη (2 φορες,συνολικα 30 ημερες)
Σιγκαπουρη(1 ημερα μόνο στο δευτερο μου ταξιδι στην Ταυλάνδη)
Ινδονησια (10 ημέρες)
Λιγα αλλα τα 2,5 τελευταια χρονια ανακαλυψα τη μαγεια που προσφερουν τα ταξίδια εκτος Ευρώπης(μη σας πω πως ειναι και οικονομικοτερα απο δημοφιλεις Ευρωπαικους προορισμους!)

Τώρα μελλοντικα μου πλάνα... Θα αναφέρω μόνο μερικα καθως ονειρο μου ειναι να γυρισω ολοκληρο τον κόσμο..
Βιετναμ,Καμποτζη(μάλλον τον προσεχη Φλεβάρη)
Μαλαισια,Μυανμαρ,Κινα,Ιαπωνια,Φιλλιπινες,Ν.ζηλανδια,Νησια του Ειρηνικου,Μεξικο,Παναμάς,Αργεντινη,Βραζιλια,Χιλη,Εκουαδορ,Περου,Μαροκο,Κουβα,Νησια Καραιβικης.Αυτα γιατι αν αρχισω να αναλυω και ΗΠΑ και Αφρικη θα γραφω μέχρι αυριο....!:lol:
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.404
Likes
17.235
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Καλώς ήρθες!!! :welcome:

Τα ταξίδια σου είναι μια χαρά, και τα μελλοντικά σου πλάνα θα συγκινήσουν αρκετά από τα μέλη μας, αφού ταιριάζουν τα γούστα - χώρια που ανέφερες το μισό πλανήτη :haha:

Και πάλι welcome :)
 

Lthanos

Member
Μηνύματα
1.387
Likes
283
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο
Ταξίδι-Όνειρο
2 μήνες στην Κίνα
Καλώς ήρθες και καλά ταξίδια.

Θα χαρούμε πολύ να μοιραστείς μαζί μας τις ταξιδιωτικές σου εμπειρίες και φωτογραφίες από τα μέρη που επισκέφθηκες.
 

vagantos

Member
Μηνύματα
2.030
Likes
1.610
Επόμενο Ταξίδι
Θιβέτ, K.Aμερική ή Αφρική
Ταξίδι-Όνειρο
στου Ν.Καββαδία τα μέρη
ΚΑΛΩΣΟΡΙΣΕΣ ..Εγώ θα σε λέω doug, γιατί το αλλο πολύ μπερδεμένο μου φαίνεται. Για 26 χρονών έχεις καλό background.. Συνέχισε ακάθεκτος
 

Doug

Member
Μηνύματα
518
Likes
2
παιδια Thanks για το καλοσωρισμα!
Defkalion μαλλον κατι παραπανω απο το μισο πλανητη πρεπει να ανέφερα :haha:
φταιει το πάθος μου για τα ταξιδια δεν το κανα επιτηδες,ασε που καθως εγραφα "ταξιδευα" κιολας σε οποιο μερος αναφερομουν:clap:
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.968
Likes
9.384
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
:welcome:Εγω παντωs κατασυγκινηθηκα!!!Κι αλλοs δικοs μαs!Ειμαστε πολλοι!!:grouphug:
Ταξιδευεs σε οποιο μεροs αναφεροσουν?Δεν το εχω παθει ποτε αυτο :haha::haha:.Μηπωs εχουμε προβλημα?:bleh:

Που πηγεs στην Ινδονησια? (μην πειs Μπαλι , μην πειs Μπαλι...:harakiri:)

Μαλλον εσυ θα γυρναs κι εγω θα φευγω το Μαρτιο ε?Οποτε μπορει να σου πω για Μαλαισια , εκτοs αν παω Φιλιππινεs , εκτοs αν τελικα παω Κουβα , η σε καποιο νησια τηs Καραιβικηs.Παντωs θα σε καλυψω αφου θεs να παs σε ολα!
 

dk

Banned
Μηνύματα
1.397
Likes
55
Επόμενο Ταξίδι
Κρουαζιέρα Αιγαίου-Dubai
Ταξίδι-Όνειρο
Βραζιλία
:welcome:κι απο μενα φιλε.
Ζωη,ακομη δεν εχεις κατασταλλαξει που θα πας?:haha::haha:
 

Doug

Member
Μηνύματα
518
Likes
2
Οσον αφορα τα ταξιδια μου μιας που ανεφερε ο φιλος vagantos πως ειναι καλα για 26 χρονων να ξεκαθαρισω πως δεν ειμαι κανενας πλουσιος,ιδιωτικος υπαλληλος εμαι με μισθο κατι λιγοτερο απο 1000 euro, απλα ειχα την τυχη στην ηλικια των 19 να κερδισω 36 εκατ. δραχμες σε λαχειο! Σπιτι,αμάξι ειχα απο τους γονεις στην πόλη μου σπουδαζα δεν ειχα εξοδα για σπουδες και ειπα να το ριξω στα ταξιδια!!!Ποτε ομως δεν εκανα περιττα εξοδα οπως χλιδατα ξενοδοχεια,εστιατορια κτλ. να φανταστειται στη Μπανγκοκ εμενα σε γκεστχαουζις με λιγοτερο απο 200 baht τη μερα,καπου στα 3-4 euro δηλαδη!
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.968
Likes
9.384
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Πολυ χαιρομαι οταν καποιοs κερδιζει χρηματα και ξερει πωs να τα φαει!Μπραβο σου!

Που πηγεs Ινδονησια θα μου πειs? (οχι Μπαλι , οχι Μπαλι..

dkotsifis αλλαζω γνωμη καθε μερα..
 

Doug

Member
Μηνύματα
518
Likes
2
φιλη go2dbeach οπως ενεφερα στο θεμα για την Ταυλανδη ησουνα βασικος λογος για την εγγραφη μου στο φορουμ λογω των περιγραφων σου!Για Ινδονησια οχι δεν πηγα Μπαλι οπως συνιθιζεται αλλα Lombok - Moyo!
 

Doug

Member
Μηνύματα
518
Likes
2
Μαλλον εσυ θα γυρναs κι εγω θα φευγω το Μαρτιο ε?Οποτε μπορει να σου πω για Μαλαισια , εκτοs αν παω Φιλιππινεs , εκτοs αν τελικα παω Κουβα , η σε καποιο νησια τηs Καραιβικηs.Παντωs θα σε καλυψω αφου θεs να παs σε ολα!
Μαλλον εχεις δικιο , "δικος" σας ειμαι!!!!!!!!!!!!!:D
Ετσι κανω και γω να παω εκει ή μηπως εκει ή αλλού....
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.968
Likes
9.384
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
φιλη go2dbeach οπως ενεφερα στο θεμα για την Ταυλανδη ησουνα βασικος λογος για την εγγραφη μου στο φορουμ λογω των περιγραφων σου!Για Ινδονησια οχι δεν πηγα Μπαλι οπως συνιθιζεται αλλα Lombok - Moyo!

Αν ημουν λογοs για να γραφτειs στο φορουμ χαιρομαι διπλα :Dγιατι ηρθε στην παρεα ενα νεο παιδι που επιλεγει Lombok-Moyo απο τα συνηθισμενα τουριστικα μερη.
Μα κατι ηξερα εγω γι'αυτο επεμενα και ρωταγα που πηγεs!:clap:

Το Moyo πωs το ηξερεs?Ασχολεισαι με καταδυσειs?Νομιζα οτι μονο εγω τα γνωριζα αυτα τα μερη...αλλα υπαρχουν και πιο τρελλοι
awww.skyscrapercity.com_images_smilies_xyxthumbs.gif
που εχουν παει χαχα

Και οχι δεν καθαρισεs με δυο ποστ φιλε μου!
Ανοιξε θεμα με περιγραφη του ταξιδιου στην Ινδονησια - εστω λιγα λογια...Πληηηζζζ??
Και φωτογραφιεs αν γινεται?:)
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.901
Μέλη
38.906
Νεότερο μέλος
Makarena

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom