offline χάρτες και πλοήγηση, δωρέαν σε κινητά

fluflitsa

Member
Μηνύματα
23
Likes
22
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά του Πάσχα
εχω καλό τηλεφωνο αλλά δεν σκοπεύω να το πάρω στο Μαρόκο. σκεφτόμουν για κανα φτηνό MLS και να κατεβάσω εκεί όποια εφαρμογή μου χρειάζεται
 

mixalis21

Member
Μηνύματα
33
Likes
46
Επόμενο Ταξίδι
Πολωνία (Κρακοβία)
Ταξίδι-Όνειρο
Ακόμα το ψάχνω.
Καλημέρα , εγώ προσωπικά όπου έχω ταξιδέψει , Ευρωπαϊκές χώρες κυρίως , έχω στο κινητό μου την εφαρμογή ''HERE WEGO'' με κατεβασμένους του χάρτες της χώρας που επισκέπτομαι για offline χρήση και σε συνδυασμό με τους χάρτες της google όπου είχα wifi ποτέ δεν είχα πρόβλημα.
 

vivasil

Member
Μηνύματα
14
Likes
20
Δεν ξέρω για Μαρόκο, αλλά όπου το έχω χρησιμοποιήσει το maps.me είναι άψογο.
 

theokal

Member
Μηνύματα
44
Likes
44
Σοβαρά τώρα προτείνεις να εκτυπώσει κάποιος χάρτη απ' το google earth για να προσανατολιστεί στη Φεζ ας πούμε που είναι ένας λαβύρινθος 12,000 μικρών δρόμων, μονοπατιών και στοών; Στη Φεζ δε θα βγάλεις άκρη ούτε με το gps ούτε με τυπωμένους χάρτες. Ακόμα και να έβρισκες σήμα παντού μέσα στην πόλη (κάτι που είναι δύσκολο λόγω τοπογραφίας), είναι τόσο κοντά τα δρομάκια που άνετα λόγω του σφάλματος του gps να σου δείχνει ότι βρίσκεσαι αλλού από εκεί που πιστεύεις.
Σοβαρά τώρα ... έχω ήδη επισημάνει ότι η επιλογή 3 είναι η προτεινόμενη. Απλά διαφορετικούς τρόπους έδειξα. Όσο για τη Φεζ ... δεν αναφέρθηκα καθόλου γιατί δεν έχω πάει και γενικώς πρότεινα " ...να βλέπεις όλο το κέντρο της πόλης που σε ενδιαφέρει".
 

xristinag

Member
Μηνύματα
57
Likes
85
Επόμενο Ταξίδι
Ρωμη
Ταξίδι-Όνειρο
Κουβα
Καλησπέρα! Σε λίγες μέρες ετοιμάζομαι για ταξίδι στην Βαρσοβία. Κατέβασα τον χάρτη στο google maps αλλά εκτος σύνδεσης λειτουργεί μονό για υπολογισμό διαδρομής με αυτοκίνητο αλλά όχι για πεζούς... Υπάρχει κάποια εφαρμογή που να λειτουργει και εκτός σύνδεσης για πεζους?
 

taver

Member
Μηνύματα
12.477
Likes
28.937
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Καλησπέρα! Σε λίγες μέρες ετοιμάζομαι για ταξίδι στην Βαρσοβία. Κατέβασα τον χάρτη στο google maps αλλά εκτος σύνδεσης λειτουργεί μονό για υπολογισμό διαδρομής με αυτοκίνητο αλλά όχι για πεζούς... Υπάρχει κάποια εφαρμογή που να λειτουργει και εκτός σύνδεσης για πεζους?
Η Πολωνία είναι (ακόμα) στην Ευρωπαϊκή ένωση και έχει δωρεάν roaming.
 

xristinag

Member
Μηνύματα
57
Likes
85
Επόμενο Ταξίδι
Ρωμη
Ταξίδι-Όνειρο
Κουβα
Το γνωριζω οτι ειναι στην Ευρωπαικη ενωση απλα λεω αν υπαρχει καποια εφαρμογη που να δουλευει και offline σε περιπτωση που μεινεις απο δεδομενα
 

serginio

Member
Μηνύματα
509
Likes
367
Επόμενο Ταξίδι
Νάπολι,Ιταλία
Ταξίδι-Όνειρο
Ισλανδία
Το γνωριζω οτι ειναι στην Ευρωπαικη ενωση απλα λεω αν υπαρχει καποια εφαρμογη που να δουλευει και offline σε περιπτωση που μεινεις απο δεδομενα
Δύο σελίδες πριν καποιος προτεινει το
maps.me (δε το εχω χρησιμοποιήσει)
 

giannismits

Member
Μηνύματα
3.494
Likes
11.726
Επόμενο Ταξίδι
?
maps.me μόνο. Απλά κορυφαίο ακόμα και για δασικές διαδρομές εκτός πόλεων. Το έχω χρησιμοποιήσει σε όλα τα ταξίδια μου και λειτουργεί άψογα off line. Ακόμα και στη μεδίνα της Φεζ δεν χάνεσαι:D!
 
Last edited:

babaduma

Member
Μηνύματα
5.052
Likes
7.801
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
maps.me μόνο. Απλά κορυφαίο ακόμα και για δασικές διαδρομές εκτός πόλεων. Το έχω χρησιμοποιήσει σε όλα τα ταξίδια μου και λειτουργεί άψογα off line. Ακόμα και στη μεδίνα της Φεζ δεν χάνεσαι:D!
Μην είσαι απόλυτος. Στην Κίνα, αν δεν συνδεθείς κάποια στιγμή ώστε να σε εντοπίσει, μόνο σαν ηλεκτρονικό χάρτη μπορείς να το χρησιμοποιήσεις. Και θα το τσεκάρω και την επόμενη βδομάδα σ'έναν ακόμη "δύσκολο" προορισμό, να δούμε πώς θα τα πάει...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.169
Μηνύματα
882.769
Μέλη
38.882
Νεότερο μέλος
aggelostzava

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom