offline χάρτες και πλοήγηση, δωρέαν σε κινητά

giannismits

Member
Μηνύματα
3.494
Likes
11.726
Επόμενο Ταξίδι
?
Μην είσαι απόλυτος. Στην Κίνα, αν δεν συνδεθείς κάποια στιγμή ώστε να σε εντοπίσει, μόνο σαν ηλεκτρονικό χάρτη μπορείς να το χρησιμοποιήσεις. Και θα το τσεκάρω και την επόμενη βδομάδα σ'έναν ακόμη "δύσκολο" προορισμό, να δούμε πώς θα τα πάει...
E όχι απόλυτος δεν είμαι. Αλλά όπου κι αν έχω πάει λειτούργησε άψογα. Πάντα σε διαδρομές με τα πόδια. Όχι σαν gps για το αυτοκίνητο. Επειδή αναφέρθηκε από ένα μέλος ότι θέλει μια εφαρμογή για Πολωνία, για off line το πρότεινα σαν το καλύτερο. Και για τη Φεζ που είπα πιο πάνω θυμάμαι που το είχε πει ο hydronetta πόσο τον βοήθησε στην Μεδίνα και δεν χάθηκε. Σε αντίθεση βέβαια με τον Silversurfer που ανέβασε σήμερα ιστορία, και είπε ότι το maps.me έχανε το στίγμα και χάθηκαν μέσα στη Μεδίνα.
 

World Nomad

Member
Μηνύματα
142
Likes
208
Ταξίδι-Όνειρο
Μπόρα Μπόρα
Μια άλλη εφαρμογή είναι το Sygic offline maps, έχω βγάλει αρκετά ταξίδια με αυτή, βέβαια κάποιες φορές τρώει "κόλλημα" αλλά νταξ, τα καταφέραμε. Θα δοκιμάσω άμα είναι και τη maps.me που προτείνουν αρκετοί.
 

ZakTheButcher

Member
Μηνύματα
11
Likes
16
Ξέρουμε κανένα καλό πρόγραμμα για χάρτες να κατεβάσω ; καλυτερα να δουλεύει χωρίς mb με GPS νομιζω καλυτερα
 

Nikos1986

Member
Μηνύματα
905
Likes
4.002
Επόμενο Ταξίδι
Γενεύη - Ανεσί
Ταξίδι-Όνειρο
Αυστραλία - Καλιφόρνια
Φημολογείται (δεν το έχω χρησιμοποιήσει offline) ότι και στο Google Maps μπορείς να κατεβάσεις τους χάρτες της περιοχής που θέλεις και να το χρησιμοποιήσεις μόνο με το GPS και τα δεδομένα να τα έχεις κλειστά. Απλά δεν θα σου δείχνει την κίνηση.

Εγώ έχω και το Sygic, το οποίο μπορείς και αυτό να το χρησιμοποιήσεις με μόνο το GPS, αλλά είναι επί πληρωμή (πρέπει να το είχα βρει σε προσφορά γύρω στο δεκάευρο με αναβαθμίσεις εφ'όρου ζωής).
 

iAkis

Member
Μηνύματα
130
Likes
280
Επόμενο Ταξίδι
Ιταλία
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα
Ισχύει. Μπορείς να κατεβάσεις τους χάρτες και να πλοηγηθείς χωρίς ανοιχτά δεδομένα. Το έχω δοκιμάσει πάρα πολλές φορές και δουλεύει κανονικά.
 

polidoros

Member
Μηνύματα
35
Likes
31
Ναι Το google maps έχεις τη δυνατότητα να κατεβάσεις από πριν (όταν είσαι σε wifi π.χ.) χάρτες εκτός σύνδεσης. Επίσης καλό και δωρεάν είναι το Here WeGo.
 

ZakTheButcher

Member
Μηνύματα
11
Likes
16
Ευχαριστώ πολυ για τις απαντήσεις
Το google καμια φορα μας βγαζει μέσα από κάτι χωραφια και λες που παμε τώρα γι'αυτό είπα κανένα άλλο πρόγραμμα
Και κανένα που να δείχνει τα βενζινάδικα???
Έκλεισα ήδη 1 βράδυ Νις - 2 βράδια Νοβισαντ -4 βράδια Βουδαπέστη και μένει ο γυρισμός να κλείσω 2 βράδια Βελιγράδι
Ελπίζω σε όλα να έχει καλό φαι και καλο γλυκο γιατί είμαι πολυ καλοφαγας (χασάπης ντε)
 

barkour

Member
Μηνύματα
1.169
Likes
5.219
Ταξίδι-Όνειρο
Υεμενη
Ευχαριστώ πολυ για τις απαντήσεις
Το google καμια φορα μας βγαζει μέσα από κάτι χωραφια και λες που παμε τώρα γι'αυτό είπα κανένα άλλο πρόγραμμα
Και κανένα που να δείχνει τα βενζινάδικα???
Έκλεισα ήδη 1 βράδυ Νις - 2 βράδια Νοβισαντ -4 βράδια Βουδαπέστη και μένει ο γυρισμός να κλείσω 2 βράδια Βελιγράδι
Ελπίζω σε όλα να έχει καλό φαι και καλο γλυκο γιατί είμαι πολυ καλοφαγας (χασάπης ντε)
Current fuel prices in Serbia
Εχει βενζιναδικα και τιμες σε ολη την Ευρωπη
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.169
Μηνύματα
882.784
Μέλη
38.883
Νεότερο μέλος
ayahuasca97

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom