Olympic Air Olympic Air -Οικονομικά με περιορισμούς

dkwts

Member
Μηνύματα
14
Likes
0
Καλησπέρα!
Μπήκα χθες στο site της Ολυμπιακής και βρήκα εισιτήριο από Θεσσαλονίκη για Αθήνα με 36 ευρώ για τις 07.09.2010. Σήμερα που μπήκα , δεν έχει καθόλου με 36 ευρώ αλλά μόνο με 50!
Το περίεργο είναι ότι όπως φαίνεται και από τον πίνακα υπάρχει διαθεσιμότητα.
Καμιά ιδέα;
 

taver

Member
Μηνύματα
12.468
Likes
28.827
Ονειρεμένο Ταξίδι
Iles Kerguelen
Καλησπέρα!
Μπήκα χθες στο site της Ολυμπιακής και βρήκα εισιτήριο από Θεσσαλονίκη για Αθήνα με 36 ευρώ για τις 07.09.2010. Σήμερα που μπήκα , δεν έχει καθόλου με 36 ευρώ αλλά μόνο με 50!
Το περίεργο είναι ότι όπως φαίνεται και από τον πίνακα υπάρχει διαθεσιμότητα.
Καμιά ιδέα;
Σε πρόλαβε κάποιος άλλος. Απλό δεν είναι?
 

dkwts

Member
Μηνύματα
14
Likes
0
Και γιατί στις διαθεσιμότητες δείχνει πράσινο και τώρα μου βγάζει με 36 ευρώ για 08.09.2010;
Μήπως υπάρχει κάποιος θέμα με τις ημερομηνίες;
 

taver

Member
Μηνύματα
12.468
Likes
28.827
Ονειρεμένο Ταξίδι
Iles Kerguelen
Και γιατί στις διαθεσιμότητες δείχνει πράσινο και τώρα μου βγάζει με 36 ευρώ για 08.09.2010;
Μήπως υπάρχει κάποιος θέμα με τις ημερομηνίες;
Τότε προφανώς ένας από τους περιορισμούς είναι και το advance purchase period (πρέπει η αγορά να γίνεται πάνω από 10 μέρες πριν).
That said, η ΟΑ είναι γνωστή για την "απελευθέρωση" των θέσεων με δόσεις. Υπάρχει μια περίπτωση να ξαναβάλουν τις απούλητες θέσεις στο σύστημα με μικρότερο adv. purchase period, αλλά εγώ δε θα στοιχημάτιζα ούτε σεντς σ' αυτό το ενδεχόμενο.
 

htz_markos

Member
Μηνύματα
39
Likes
22
Επόμενο Ταξίδι
Λονδίνο-Αμστερνταμ
Ονειρεμένο Ταξίδι
Κέιπ Τάουν
Γενικά είναι γνωστό το συστημα της Olympic με προσφορες που εμφανίζονται και σου φεύγει η μαγκιά μόλις τις δεις και μέχρι να βρείς την κάρτα σου έχουν εξαφανιστεί...
 

Marizaki

Member
Μηνύματα
154
Likes
23
Επόμενο Ταξίδι
UK again..
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ιταλια ;!
κανε μια δοκιμή να βρεις εισητήρια απο κάποια μηχανή αναζήτησης...Pamediakopes.gr πχ! Νομιζω θα υπάρχει το φθηνό εισητήριο που θέλεις!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.115
Μηνύματα
880.690
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom