Γαλλία Αεροδρόμιο Οrly - μετακινήσεις

osyman

Member
Μηνύματα
18
Likes
2
Ευχαριστώ πολυ για την απάντηση. οπότε για να πάω Noisy-le-Grand με navigo, να πάω με τρενάκι σωστά? από το ίδιο terminal?
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.018
Likes
12.105
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Ευχαριστώ πολυ για την απάντηση. οπότε για να πάω Noisy-le-Grand με navigo, να πάω με τρενάκι σωστά? από το ίδιο terminal?
1. Αν θες να πας με navigo θα πάρεις Orlybus μέχρι Denfert Rochereau (Ντανφέ Γοσγό), θα πάρεις RER B ( εγ-ο-εγ μπε) θα κατέβεις Les Halles (Λε Αλ) θα πάρεις RER A (εγ-ο-εγ α) και θα κατέβεις Noisy Le Grand (Νουαζί Λε Γκρα) ή όπου σε βολεύει.

2. Αν θες να πας αποκλειστικά με τρένο θα πας με Orlyval (δεν μπορείς να χρησιμοποιήσεις τη navigo) μέχρι Antony (Αντονί) και μετά θα συνεχίσεις με RER B όπως στην πρώτη περίπτωση.

Σε παρένθεση οι προφορές (στο περίπου) στα Γαλλικά για να μην μας την πει ο @taver πάλι...
 

osyman

Member
Μηνύματα
18
Likes
2
Είναι σχετικά από τα υποβαθμισμένα προάστια του Παρισιού πολύ γνωστό από τις πλημμύρες αλλά δεν νομίζω πως υπάρχει θέμα ασφάλειας.
Από το guichet που είναι στην αφετηρία του Orlybus έξω από το terminal 4 μπορείς να αγοράσεις navigo (ΔΕΝ ισχύει για Olyval). Είναι ανοιχτό περίπου 7-19 με διάλλειμα για φαγητό περίπου 12.15-13.15.
Φαντάζομαι ότι σε όποιο terminal και να προσγειωθω είναι εύκολη η πρόσβαση στο terminal 4? Με τα πόδια η χρειάζεται λεωφορείο?
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.094
Likes
45.310
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Peru, Japan, Iceland
Συγγνώμη που ξαναρωτάω. Φαντάζομαι ότι σε όποιο terminal και να προσγειωθώ στο Orly είναι εύκολη η πρόσβαση στο terminal 4?
Ακριβώς, είναι αρκετά κοντά, εννοείται πας με τα πόδια.
 

LikeNoOther

Member
Μηνύματα
63
Likes
138
Επόμενο Ταξίδι
Προς αναζήτηση...
Ταξίδι-Όνειρο
Βόρεια Κορέα
Νομίζω ότι πρώτη φορά στην ζωή μου βρέθηκα σε αεροδρόμιο που δεν μιλούσαν Αγγλικά 😀
 

Señor_Nada

Member
Μηνύματα
1.538
Likes
8.501
Ταξίδι-Όνειρο
Άβυσσος
Νομίζω ότι πρώτη φορά στην ζωή μου βρέθηκα σε αεροδρόμιο που δεν μιλούσαν Αγγλικά 😀
Έπρεπε να τους μιλήσεις γαλλικά για να ξεκλειδώσει η αγγλική βερσιόν!
 

funnybone

Member
Μηνύματα
9
Likes
2
Καλησπέρα, φτάνω orly την Τρίτη 13:00 και θα σκοπεύω να πάρω taxi για το κέντρο. Χρειάζεται να κάνω κράτηση από πριν ή θα βρω εύκολα στο αεροδρόμιο. Μήπως να προτιμήσω uber; ευχαριστώ
 

coco_

Member
Μηνύματα
1.316
Likes
1.792
Επόμενο Ταξίδι
on the beach!
Ταξίδι-Όνειρο
Guatemala
Καλησπέρα, φτάνω orly την Τρίτη 13:00 και θα σκοπεύω να πάρω taxi για το κέντρο. Χρειάζεται να κάνω κράτηση από πριν ή θα βρω εύκολα στο αεροδρόμιο. Μήπως να προτιμήσω uber; ευχαριστώ
ΘΑ βρείς ευκολα, δεν χρειάζεται κράτηση.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.164
Μηνύματα
882.637
Μέλη
38.880
Νεότερο μέλος
fanisfanisfanis

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom