Ηνωμένο Βασίλειο Oyster or Travelcard

thanosth

Member
Μηνύματα
3.370
Likes
6.861
Επόμενο Ταξίδι
Θάσος με ιστιοπλοϊκό!
Ταξίδι-Όνειρο
Happy Slam, AO
Αυτο ισχυει και για αν κανω χρηση της χρεωστικης μου σωστα;για μια μερα αντι για ημερησιο εισιτηριο μου βγαινει πιο φθηνα αυτη η επιλογη πιστευω...
Αν δεν κάνω λάθος ορισμένες ελληνικές τράπεζες, μεταξυ αυτών σίγουρα η Eurobank για κάθε συναλλαγή με τη χρεωστική, σε χρεώνουν με 1€ ως ελάχιστη χρέωση
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.401
Κάποιος συμφορμιτης πιο πάνω έγραψε ότι και στην ανέπαφη ισχύει το ημερήσιο cap της oyster. Γι’ αυτό και εγώ σκέφτηκα στο επικείμενο μου ταξίδι να κινηθώ μόνο με την ανέπαφη ποιος ο λόγος να βγάζω oyster??
Καλά τα λες και με ανέπαφη κάρτα ισχύει το ημερήσιο cap.
 

STKF

Member
Μηνύματα
1.148
Likes
5.366
Αν δεν κάνω λάθος ορισμένες ελληνικές τράπεζες, μεταξυ αυτών σίγουρα η Eurobank για κάθε συναλλαγή με τη χρεωστική, σε χρεώνουν με 1€ ως ελάχιστη χρέωση
Μίλησα σήμερα το πρωi με eurobank. Μου είπαν ότι χρεώνουν 2% επί του ποσού ανά συναλλαγή.
 

thanosth

Member
Μηνύματα
3.370
Likes
6.861
Επόμενο Ταξίδι
Θάσος με ιστιοπλοϊκό!
Ταξίδι-Όνειρο
Happy Slam, AO
Μίλησα σήμερα το πρωi με eurobank. Μου είπαν ότι χρεώνουν 2% επί του ποσού ανά συναλλαγή.
... με ελάχιστη χρέωση 1€
Πρέπει να σου το είπαν και αυτό, που πρακτικά σημαίνει κάθε συναλλαγή κάτω των 50€ θα χρεώνεσαι με 1€

Μου συνέβη προσφάτως στο ταξίδι μου στο Λονδινο
 

STKF

Member
Μηνύματα
1.148
Likes
5.366
... με ελάχιστη χρέωση 1€
Πρέπει να σου το είπαν και αυτό, που πρακτικά σημαίνει κάθε συναλλαγή κάτω των 50€ θα χρεώνεσαι με 1€

Μου συνέβη προσφάτως στο ταξίδι μου στο Λονδινο
Δεν μου το είπαν! (Έχω κρατήσει και σημειώσεις).
 

STKF

Member
Μηνύματα
1.148
Likes
5.366
... με ελάχιστη χρέωση 1€
Πρέπει να σου το είπαν και αυτό, που πρακτικά σημαίνει κάθε συναλλαγή κάτω των 50€ θα χρεώνεσαι με 1€

Μου συνέβη προσφάτως στο ταξίδι μου στο Λονδινο
Τους ξαναπήρα. Έχεις δίκιο!
 

maria91

Member
Μηνύματα
2.085
Likes
1.953
Προφανως και δε μιλαγα για χρεωστικη ελληνικης τραπεζας αλλα για ρεβολουτ..ωστοσο επειδη θα μαστε 2 ατομα και λογικα δε θα μπορω να χτυπησω στο μετρο 2 φορες την ρεβο,μπορει να χρειαστει να πληρωσω και με εθνικη,αλλιως θα βγαλω ημερησιο!ευχαριστω
 

thanosth

Member
Μηνύματα
3.370
Likes
6.861
Επόμενο Ταξίδι
Θάσος με ιστιοπλοϊκό!
Ταξίδι-Όνειρο
Happy Slam, AO
Προφανως και δε μιλαγα για χρεωστικη ελληνικης τραπεζας αλλα για ρεβολουτ..ωστοσο επειδη θα μαστε 2 ατομα και λογικα δε θα μπορω να χτυπησω στο μετρο 2 φορες την ρεβο,μπορει να χρειαστει να πληρωσω και με εθνικη,αλλιως θα βγαλω ημερησιο!ευχαριστω
Η Εθνική δεν χρεώνει κάτι απ όσο γνωρίζω, σε αντίθεση με την Eurobank.
 

mel_90

Member
Μηνύματα
60
Likes
4
Αυτο που με καιει ειναι αν στο λεωφορειο πρεπει να την χτυπησω βγαινοντας γιατι διαβασα οτι υπαρχει penalty αν τη χτυπησω φευγοντας...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.190
Μηνύματα
883.453
Μέλη
38.897
Νεότερο μέλος
Ρεκομπα

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom