Portfolio NEW CALEDONIA

_antonis_

Member
Μηνύματα
3.357
Likes
1.237
Άσε μας βρε Κλεοπάτρα που έγραψες τις απουσίες τόσες μέρες και ήρθες τώρα να ξεθάψεις όλα τα Portfolios.
Και σκέψου ότι σήμερα πρωί πρωί εκεί που πίνω το καφεδάκι μου στη δουλειά (πρίν σχολιάσεις εσύ εδώ) και χαζεύω στο αγαπημένο μου maps.google, στάθηκα αρκετά πάνω απο τη Νέα Καλιδονία...Αχ και βάχ!!!
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
ΩΧ αμαν αμαν ...παιδια με τσακωσε ο απουσιολογος:xmas_mrgreen::xmas_mrgreen:
 

_antonis_

Member
Μηνύματα
3.357
Likes
1.237
ΩΧ αμαν αμαν ...παιδια με τσακωσε ο απουσιολογος:xmas_mrgreen::xmas_mrgreen:
Όχι, θα γλίτωνες...
Έτσι κι αλλιώς, την απουσία σου αναφέρει ο kalspiros στο portfolio που μόλις έφτιαξε...
Πάρε υπογλώσιο και πήγαινε να το μελετήσεις, για να μάθεις!! :haha::haha:
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Ποσα πια να παρω η δυσμοιρη παρακολουθητρια !
Κανω ηδη αγωγη για το Λος Ροκες του Γκτσου.:xmas_cheesygrin:
 

_antonis_

Member
Μηνύματα
3.357
Likes
1.237
Ποσα πια να παρω η δυσμοιρη παρακολουθητρια !
Κανω ηδη αγωγη για το Λος Ροκες του Γκτσου.:xmas_cheesygrin:
Δεν υπάρχει άλλη λύση...Παίρνεις παίρνεις μέχρι να επέλθει απάθεια!

Άσε που κάτι μου λέει πώς δεν έχεις τελειώσει το διάβασμα της ιστορίας μου, την οποία έφτυσα αίμα να τελειώσω πριν το τέλος του 11...!!!
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Να και τα καρφωματα ...παω αμεσως δασκαλε!
(Λες να ειμαστε οφ τοπικ μεσα στο πορτοφολι?:xmas_lol:)
 
Μηνύματα
39
Likes
4
Ταξίδι-Όνειρο
Εμ...ο γύρος του κόσμου;
Βρέθηκα στη Νέα Καληδονία πριν 2 χρόνια (και μάλιστα με Air Austral που ανέφερε κάποιος συμφορουμίτης νωρίτερα) και θα συμφωνήσω με τον φωτογράφο: το κυρίως νησί δεν έχει κάποια ιδιαίτερη ομορφιά. Το Ile de Pins όμως, μαζί με μερικά ακατοίκητα νησάκια γύρω του, δεν έχει να ζηλέψει τίποτα από Πολυνησία. Σε όσους το ψάχνουν στο Google Earth, ας κοιτάξουν και 2 πανέμορφα νησάκια: Nokanhui & Ilot Brosse. Στο 1ο ευτύχησα να μείνουμε για μισή μέρα με τη γυναίκα μου μόνοι, ολομόναχοι, σα να παίζαμε στη Γαλάζια Λίμνη!
 

_antonis_

Member
Μηνύματα
3.357
Likes
1.237
Το Ile de Pins όμως, μαζί με μερικά ακατοίκητα νησάκια γύρω του, δεν έχει να ζηλέψει τίποτα από Πολυνησία. Σε όσους το ψάχνουν στο Google Earth, ας κοιτάξουν και 2 πανέμορφα νησάκια: Nokanhui & Ilot Brosse. Στο 1ο ευτύχησα να μείνουμε για μισή μέρα με τη γυναίκα μου μόνοι, ολομόναχοι, σα να παίζαμε στη Γαλάζια Λίμνη!
Πρίν καμιά 20ριά μέρες ήταν στο Isle de Pins ένας καλός φίλος. Λέει ότι είναι το ωραιότερο μέρος στη γή (καλά, πάντα ήταν υπερβολικός!), αλλά είδα κι εγώ φωτογραφίες και όντως είναι σχεδόν παράδεισος...
 

kalspiros

Member
Μηνύματα
2.554
Likes
3.986
Επόμενο Ταξίδι
remaining UK
Ταξίδι-Όνειρο
yeah, whatever...
θα συμφωνήσω με τον φωτογράφο
:haha:. Καλό. αν είχα τραβήξει εγώ όλες τις φωτογραφίες όλων των portfolios θα με φθονούσε όλο το forum... τι λέω; πιθανότατα θα με είχαν κάνει και ban για ανάρμοστη και προκλητική συμπεριφορά!
όχι κυνηγέ. δυστυχώς όλ' αυτά, σε αντίθεση με εσένα, τα είδα μέσα από το Google Earth
 
Μηνύματα
39
Likes
4
Ταξίδι-Όνειρο
Εμ...ο γύρος του κόσμου;
Με το παρντόν, τώρα που ξαναδιάβασα είδα τη λέξη 'εντόπισα', νόμιζα ότι όλα αυτά τα έζησες :)

Αντώνη δεν είναι υπερβολικός ο φίλος σου. Έχω πάθος με ταξίδια σε χώρες που φημίζονται για θάλασσα: και έχω περάσει από παραλίες της Ουρουγουάης, της Ταϋλάνδης, της Ινδονησίας, της Μαλαισίας, αλλά και της Σαρδηνίας. Μέχρι πρόπερσι, δεν έβαζα καμία θάλασσα και κανένα τοπίο πάνω από τα ελληνικά νησιά - και δεν είμαι πατριδολάγνος. Αλλά αυτό που αντίκρυσα στη Νέα Καληδονία καταργεί όλα τα παραπάνω.

ΥΓ: Μήπως ο φίλος σου είναι παντρεμένος με μια Μαρία;Διατροφολόγο; διότι 2 ζευγάρια στη Νέα Καληδονία το ίδιο διάστημα μου ακούγεται σενάριο επιστημονικής φαντασίας.
 

_antonis_

Member
Μηνύματα
3.357
Likes
1.237
όχι μωρέ,ελεύθερος είναι και θεότρελος.Στην Αυστραλία ήταν ταξίδι και πετάχτηκε μέχρι το συγκεκριμένο νησί-παράδεισο να ξεσκάσει λίγο...Επίσης αυτός ήταν εκεί πριν λίγες μέρες,πριν καμία εικοσαριά μέρες,ίσως λίγο πιο πριν.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.186
Μηνύματα
883.278
Μέλη
38.893
Νεότερο μέλος
stefanoss

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom