Postcrossing

fenia42

Member
Μηνύματα
3.895
Likes
14.605
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
Δυο νέες κάρτες σήμερα , μια από Ταιβάν και μια από Βέλγιο.
Η έκπληξη όμως είναι όταν πας να στείλεις μήνυμα για ευχαριστίες και σου
βγαίνει άτομο που όλο και κάτι ενδιαφέρον έχει να σου πει. Από την κοινότητα των Άμις έως married gay couple επί σειρά ετών. (και) γι'αυτό μας αρέσει το post crossing !
asphotos_g.ak.fbcdn.net_hphotos_ak_ash4_261248_528241700552579_891665070_n.jpg
asphotos_c.ak.fbcdn.net_hphotos_ak_snc6_7696_528241523885930_1917936118_n.jpg
 

Italitsa

Member
Μηνύματα
840
Likes
915
Επόμενο Ταξίδι
Γύρος Αυστρίας
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Είδατε που είχα προαισθημα ότι κάτι θα σκάσει;;; Εεεε εσκασε!! Και τι εσκασε!!! Νταξει οταν την ειδα χοροπηδουσα...:clap::clap: Αν τη θυμαται κάποιος ήταν το πρώτο μου avatar εδω στο φορουμ, το ειχα για αρκετους μηνες!!Και φυσικα ειναι το avatar μου στο postcrossing! Να σημειωσω πως μου ηρθε από Ολλανδια.....
Η δευτερη ειναι απο Ρωσια.... Απορία: πως γινεται να εχω λαβει 4 απο Ρωσια και η μια που ειχα στειλει εγω τελικα να εληξε;;; Μηπως απλα η τυπισσα δεν ασχοληθηκε;;; Αλλά βλέπω ότι μπήκε πριν 10 μερες οποτε δεν ειναι οτι το εχει παρατησει το σπορ....... Δε ξερω...:roll::roll:
 

Attachments

tupacgr13

Member
Μηνύματα
283
Likes
597
Επόμενο Ταξίδι
Άγνωστο!
Ταξίδι-Όνειρο
Νεπάλ
Σούπερ η κάρτα σου Ιταλίτσα πιστεύω ότι είναι από τώρα η καλύτερη του έτους χαχα
 

underwater

Member
Μηνύματα
2.733
Likes
11.752
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική
Αν τη θυμαται κάποιος ήταν το πρώτο μου avatar εδω στο φορουμ, το ειχα για αρκετους μηνες!!Και φυσικα ειναι το avatar μου στο postcrossing! Να σημειωσω πως μου ηρθε από Ολλανδια.....
Απίστευτο! :D
Η δευτερη ειναι απο Ρωσια.... Απορία: πως γινεται να εχω λαβει 4 απο Ρωσια και η μια που ειχα στειλει εγω τελικα να εληξε;;; Μηπως απλα η τυπισσα δεν ασχοληθηκε;;; Αλλά βλέπω ότι μπήκε πριν 10 μερες οποτε δεν ειναι οτι το εχει παρατησει το σπορ....... Δε ξερω...:roll::roll:
Κοίτα, γενικότερα οι κάρτες από Ρωσία έρχονται συντομότερα εδώ από όσο χρειάζεται να τις λάβουν εκείνοι εκεί. Σκέψου ότι πρόκειται για μια πολύ μεγάλη χώρα με αργό ταχυδρομικό σύστημα και από ό, τι λέγεται πολλοί ταχυδρομικοί δεν ξέρουν να διαβάσουν το λατινικό αλφάβητο. Υπομονή! Εμένα μια φορά παραδόθηκε στη Σιβηρία μετά από 77 μέρες κι ενώ ήμουν σίγουρη ότι είχε χαθεί.
 

fenia42

Member
Μηνύματα
3.895
Likes
14.605
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
Εμένα η τελευταια μου κάρτα στη Ρωσία φοβήθηκα πως είχε καταστραφεί από το μετεωρίτη αλλά εν τέλει παραδώθηκε :Ρ
 

underwater

Member
Μηνύματα
2.733
Likes
11.752
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική
Σήμερα έλαβα μερικές εξαιρετικές κάρτες από την Ινδία από μια κοπέλα που έκανα direct swap. Η μία κάρτα απεικόνιζε τη φωτό που σας παραθέτω (από Βομβάη). Την φωτό έχει τραβήξει η ίδια η κοπέλα! Μου έστειλε και σε mail την "πρωτότυπη" φωτό που είναι πιο ευδιάκριτη, αλλά μου φαίνεται σωστότερο να παραθέσω εδώ το (μικρούλι και σε χειρότερη ανάλυση) αντίτυπο που φαίνεται δημόσια στη σελίδα του postcrossing.
 

Attachments

voulina

Member
Μηνύματα
143
Likes
91
Ταξίδι-Όνειρο
Λιουμπλιάνα
Σήμερα έλαβα μερικές εξαιρετικές κάρτες από την Ινδία από μια κοπέλα που έκανα direct swap. Η μία κάρτα απεικόνιζε τη φωτό που σας παραθέτω (από Βομβάη). Την φωτό έχει τραβήξει η ίδια η κοπέλα! Μου έστειλε και σε mail την "πρωτότυπη" φωτό που είναι πιο ευδιάκριτη, αλλά μου φαίνεται σωστότερο να παραθέσω εδώ το (μικρούλι και σε χειρότερη ανάλυση) αντίτυπο που φαίνεται δημόσια στη σελίδα του postcrossing.
Πολύ όμορφη φωτογραφία! Χαίρομαι ιδιαίτερα που είναι από την Ινδία, μια χώρα για την οποία δεν έχω και την καλύτερη εικόνα για τις σχέσεις αντρών και γυναικών..
Δείτε κι αυτό το βιντεάκι, sorry για το off-topic, αλλά είναι πολύ όμορφο!
:)
 
Last edited by a moderator:

voulina

Member
Μηνύματα
143
Likes
91
Ταξίδι-Όνειρο
Λιουμπλιάνα
Μια κυρία από τη χώρα μας γράφει στο προφίλ της ότι γράφτηκε στο Postcrossing όχι μόνο για να επικοινωνήσει με ανθρώπους από άλλες χώρες αλλά και για να βρίσκει και κάτι πιο ευχάριστο στο γραμματοκιβώτιό της πέρα από λογαριασμούς και διαφημιστικά έντυπα!! Respect!! :clap:
 

underwater

Member
Μηνύματα
2.733
Likes
11.752
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική
Μια κυρία από τη χώρα μας γράφει στο προφίλ της ότι γράφτηκε στο Postcrossing όχι μόνο για να επικοινωνήσει με ανθρώπους από άλλες χώρες αλλά και για να βρίσκει και κάτι πιο ευχάριστο στο γραμματοκιβώτιό της πέρα από λογαριασμούς και διαφημιστικά έντυπα!! Respect!! :clap:
Από ό, τι φαίνεται αρκετοί περνάμε ώρα χαζεύοντας τα προφίλ άλλων postcrossers! :D Κι εγώ έχω δει το συγκεκριμένο. :D
 

voulina

Member
Μηνύματα
143
Likes
91
Ταξίδι-Όνειρο
Λιουμπλιάνα
Χαχα, ναι, το δικό μου το έχεις δει;; Εγώ σε έχω εντοπίσει πάντως, θα σου στείλω μήνυμα!
 

fenia42

Member
Μηνύματα
3.895
Likes
14.605
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
voulina said:
Μια κυρία από τη χώρα μας γράφει στο προφίλ της ότι γράφτηκε στο Postcrossing όχι μόνο για να επικοινωνήσει με ανθρώπους από άλλες χώρες αλλά και για να βρίσκει και κάτι πιο ευχάριστο στο γραμματοκιβώτιό της πέρα από λογαριασμούς και διαφημιστικά έντυπα!! Respect!! :clap:
Αυτό το εχω γράψει κι εγώ εδώ!
So true ...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.288
Μηνύματα
886.733
Μέλη
38.955
Νεότερο μέλος
alex_07

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom