Postcrossing

tupacgr13

Member
Μηνύματα
283
Likes
597
Επόμενο Ταξίδι
Άγνωστο!
Ταξίδι-Όνειρο
Νεπάλ
Πήρα και τις πρώτες δικές μου από Ολλανδία, Ρωσία, Μολδαβία και Καναδά. Αυτήν από τον Καναδά είναι πολύ όμορφη. Θα τις ανέβαζα σήμερα αλλά ξέχασα το φλασάκι στη δουλειά οπότε αύριο!
 

underwater

Member
Μηνύματα
2.719
Likes
11.386
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική
Πήρα και τις πρώτες δικές μου από Ολλανδία, Ρωσία, Μολδαβία και Καναδά. Αυτήν από τον Καναδά είναι πολύ όμορφη. Θα τις ανέβαζα σήμερα αλλά ξέχασα το φλασάκι στη δουλειά οπότε αύριο!
Καλώς τις δέχτηκες! Περιμένουμε ανέβασμα! :D
 

voulina

Member
Μηνύματα
143
Likes
91
Ταξίδι-Όνειρο
Λιουμπλιάνα
Παιδιά και από Βουδαπέστη όποιος θέλει τώρα που θα πάω μπορεί να μου ζητήσει. :)
Η Βουδαπέστη είναι μια από τις αγαπημένες μου πόλεις και αν θυμάμαι καλά έχει πολύ όμορφες και ιδιαίτερες κάρτες. ;)
Εγώ σήμερα έλαβα καρτούλα από την Πορτογαλία και καταχάρηκα! Εκτός από την κάρτα μου άρεσε και το κειμενάκι από μια 68χρονη συνταξιούχα δασκάλα, είχε κολλήσει και αυτοκόλλητα η καλούλα! Αν η όλη φάση εξελιχθεί όπως το φαντάζομαι, θα σου είμαι για πάντα ευγνώμων καλή μου underwater!! Όπως και σε αυτόν που δημιούργησε το Postcrossing! (Ο καλός μου υποστηρίζει ότι πίσω από το project κρύβονται τα ΕΛΤΑ αλλά θεωρώ τις υποψίες του αβάσιμες και ανυπόστατες!!) :D
 

underwater

Member
Μηνύματα
2.719
Likes
11.386
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική
Κάρτα από Bangladesh σήμερα και feel free to be jealous! :bleh:
Θα σας κάνω upload αργότερα που θα έχω χρόνο. :D
 

phoenix

Member
Μηνύματα
69
Likes
46
Την προηγούμενη βδομάδα που γύρισα σκασμένη από τη δουλειά είδα να με περιμένει ένα γλυκύτατο "γατάκι" από Ολλανδία (και η 1η μου παραλαβή)! Πόσο άλλαξε η διάθεσή μου! Είναι πολύ ωραίο χόμπυ τελικά και ασυνήθιστο για τους περισσότερους που το ακούν.
 

underwater

Member
Μηνύματα
2.719
Likes
11.386
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική
Την προηγούμενη βδομάδα που γύρισα σκασμένη από τη δουλειά είδα να με περιμένει ένα γλυκύτατο "γατάκι" από Ολλανδία (και η 1η μου παραλαβή)! Πόσο άλλαξε η διάθεσή μου! Είναι πολύ ωραίο χόμπυ τελικά και ασυνήθιστο για τους περισσότερους που το ακούν.
Καλώς τα δέχτηκες! :clap:

Κι εγώ εδώ και 10 μέρες περίπου λαμβάνω συνέχεια απίθανες κάρτες, κυρίως μέσω direct swaps, αλλά και από το επίσημο σύστημα!

Οι καλύτερες ήταν από Ιαπωνία, Κίνα, Ολλανδία, ΗΠΑ! :D Έλαβα και την πρώτη μου 3D κάρτα η οποία μάζεψε πολλά favourites, αλλά εμένα δεν με ενθουσίασε! Γενικότερα μου φαίνονται κάπως ζαλιστικές και κιτς οι 3D, παρότι έχουν σουξέ στο postcrossing!
 

tupacgr13

Member
Μηνύματα
283
Likes
597
Επόμενο Ταξίδι
Άγνωστο!
Ταξίδι-Όνειρο
Νεπάλ
Αυτές τις μέρες πήρα μία μάπα από Ολλανδία, μία πολύ όμορφη από Ταϊλάνδη και μία φανταστική από Λευκορωσία με μία πολύ όμορφη ιστορία από πίσω. Τελικώς ανακάλυψα ότι αγαπώ πιο πολύ τις κάρτες που έχουν και μια ιστορία από πίσω!
 

underwater

Member
Μηνύματα
2.719
Likes
11.386
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική
Αυτές τις μέρες πήρα μία μάπα από Ολλανδία, μία πολύ όμορφη από Ταϊλάνδη και μία φανταστική από Λευκορωσία με μία πολύ όμορφη ιστορία από πίσω. Τελικώς ανακάλυψα ότι αγαπώ πιο πολύ τις κάρτες που έχουν και μια ιστορία από πίσω!
Μπήκα και τις είδα! :D Εντάξει βρε, δεν είναι και μάπα αυτή από την Ολλανδία, είχε το χαβαλέ της μπορώ να πω! :D
 

fenia42

Member
Μηνύματα
3.883
Likes
14.445
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
Εγώ πάλι, μπήκα σπίτι και από μακριά είδα μια καρτούλα με το χάρτη μιας πολύ γνωριμης χώρας. Δε ξέρω κι εγώ πόση ώρα χτυπούσε η καρδιά μου !
Δεν έχω σκάνερ αλλά ο χάρτης έμοιαζε κάπως έτσι :
awww.lonelyplanet.com_maps_europe_iceland_map_of_iceland.jpg


:) :) :) :)
 

underwater

Member
Μηνύματα
2.719
Likes
11.386
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική
Εγώ πάλι, μπήκα σπίτι και από μακριά είδα μια καρτούλα με το χάρτη μιας πολύ γνωριμης χώρας. Δε ξέρω κι εγώ πόση ώρα χτυπούσε η καρδιά μου !
Δεν έχω σκάνερ αλλά ο χάρτης έμοιαζε κάπως έτσι :
awww.lonelyplanet.com_maps_europe_iceland_map_of_iceland.jpg


:) :) :) :)
Μπορώ να φανταστώ τη χαρά σου! :D Επίσης θα πρέπει να τονίσω την κωλοφαρδία σου (εκτός κι αν επρόκειτο για swap :bleh: )!

Πάντως εμένα δεν μου πολυαρέσουν οι map cards βρε παιδιά. Εγώ έχω στείλει 1-2 φορές σε άτομα που γράφουν στο προφίλ τους ότι τις θέλουν, αλλά δεν είμαι φαν γενικότερα.
 

tupacgr13

Member
Μηνύματα
283
Likes
597
Επόμενο Ταξίδι
Άγνωστο!
Ταξίδι-Όνειρο
Νεπάλ
Χαχα το πρόβλημα είναι τελικά μόνο όταν σου στέλνουν boy band κάρτες είναι χάλια :((((((! Ότι και να λέει η underwater :p!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.222
Μηνύματα
884.199
Μέλη
38.914
Νεότερο μέλος
daglas

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom