Qatar: Δελχί 352, Μπανγκόκ 371, Πουκέτ 399

Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

mikoulis

Member
Μηνύματα
56
Likes
43
Επόμενο Ταξίδι
Μεχικοοοοοοοοοοοοοο
Ταξίδι-Όνειρο
Ισλανδια
Ισχύει αυτό που λέει ο @hydronetta, αλλά διαβάζω ότι για economy promo δεν δίνουν τίποτα. Διάβασε και το faq της qatar.
πού το γραφει οτι ισχυει/δεν ισχυει κατι τετοιο;; ευχαριστωωωω
 

melissokomos

Member
Μηνύματα
110
Likes
125
Επόμενο Ταξίδι
Δέχομαι προτάσεις
Ταξίδι-Όνειρο
Ο ΓΥΡΟΣ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ
Βρε παιδιά για πείτε καμιά γνώμη γιατί έχω σκάσει! Κρατούσαμε και μεις χαρακτήρα μέχρι την τελευταία στιγμή.. Αλλά στις 11 (μια ώρα πριν λήξει η προσφορά δηλαδή) δεν αντέξαμε και πατήσαμε να κλείσουμε για Μπαλί το Πάσχα μέσω petas.gr. Προχωράω τη διαδικασία κανονικά με πιστωτική κάρτα και μου βγάζει σφάλμα "η κάρτα σας δε χρεώθηκε προσπαθήστε ξανα".. Μπαίνω μετά στο pamediakopes να κλείσω από εκεί και όταν έφτανε να ελέγξει τα στοιχεία της κάρτας μου έβγαζε ότι δεν μπορεί να γίνει η κράτηση να ελέγξω το πιστωτικό όριο και τετοια.. Εγώ ήξερα πως το όριο μου επαρκούσε κανονικά οπότε φαντάστηκα ότι για κάποιο λόγο μου μπλοκάρανε την κάρτα από την τράπεζα.
Με τις προσπάθειες όμως η ώρα είχε περάσει πολύ. Και μέχρι να βρω τηλέφωνο να μιλήσω με κάποιον στην τράπεζα είχα μόνο 10 λεπτά.. Μου είπαν λοιπόν από την τράπεζα ότι το petas μου είχε δεσμεύσει κανονικά όλο το ποσό της κράτησης παρόλο που έλεγε πως δε χρεώθηκα, αλλά βέβαια κράτηση δεν έγινε. Και μετά λόγω της δέσμευσης δεν έφτανε το υπόλοιπο μου για να κάνω την κράτηση από άλλο site. Στο petas το τηλεφωνικό κέντρο δεν είναι 24ωρο, οπότε μπορώ να βρω κάποιον αύριο το πρωί. Εξαιτίας όμως της δέσμευσης που μου έκαναν έχασα την προσφορά. Για την ακρίβεια 12 παρά 4 λεπτά που δοκίμασα η τιμή είχε ανέβει κατά 400 ευρώ για 2 εισιτήρια.
Πιστευετε ότι μπορώ να βρω καμιά άκρη; Γίνεται έστω και καθυστερημένα με το ποσό που μου έχουν δεσμεύσει να προχωρήσουν σε κράτηση; Το πιθανότερο είναι αύριο πρωί πρωί να αποδεσμεύσουν το ποσό και για αυτούς όλα καλά. Αλλά εγώ έχασα την προσφορά εξαιτίας τους..
Με SKYSCANNER για Μπανγκοκ το Petas.gr έβγαζε 370 ευρώ μέσω Ντόχα με Qatar όταν πήγα να κλείσω μου άλλαζε τιμή επι το ακριβότερο ασφαλώς. Me to ίδιο SKYSCANNER και εισιτήρια για τον ίδιο προορισμό και ημερομηνία και Pamediakopes,ta πήρα 370 ευρώ.
 

echo2011

Member
Μηνύματα
2.398
Likes
3.572
Με SKYSCANNER για Μπανγκοκ το Petas.gr έβγαζε 370 ευρώ μέσω Ντόχα με Qatar όταν πήγα να κλείσω μου άλλαζε τιμή επι το ακριβότερο ασφαλώς. Me to ίδιο SKYSCANNER και εισιτήρια για τον ίδιο προορισμό και ημερομηνία και Pamediakopes,ta πήρα 370 ευρώ.
Τώρα που έπαθα έμαθα.. :)
 

mourohavlos

Member
Μηνύματα
2.434
Likes
4.423
Εν τω μεταξύ μου άλλαξαν 2 φορές μέχρι σήμερα τις ώρες των πτήσεων (Bangkok-Αύγουστος) με ενημέρωση μέσω mail από το pamediakopes, στο δεύτερο μου ζήτησαν και επιβεβαίωση, γιατί η αλλαγή ήταν σημαντική (1.30 ώρα νωρίτερα η πρώτη πτήση).
Είναι κάτι τόσο σύνηθες? Συνέβη και σε κανέναν άλλον?
 

LIK

Member
Μηνύματα
101
Likes
227
Επόμενο Ταξίδι
ΝΟΤΙΟΣ ΑΜΕΡΙΚΗ
Ταξίδι-Όνειρο
ΠΑΝΤΟΥ
Εν τω μεταξύ μου άλλαξαν 2 φορές μέχρι σήμερα τις ώρες των πτήσεων (Bangkok-Αύγουστος) με ενημέρωση μέσω mail από το pamediakopes, στο δεύτερο μου ζήτησαν και επιβεβαίωση, γιατί η αλλαγή ήταν σημαντική (1.30 ώρα νωρίτερα η πρώτη πτήση).
Είναι κάτι τόσο σύνηθες? Συνέβη και σε κανέναν άλλον?
Ναι και σ'εμένα
 

soudianos

Member
Μηνύματα
3.702
Likes
6.319
Ταξίδι-Όνειρο
Βερακρούζ
1480 τα εισιτήρια μας σήμερα. Περιέργως πέτυχα βολικά ωράρια αφιξοαναχωρήσεων. Από ath 2030 άφιξη del 0830 και από del 1030 άφιξη ath 1920.προλαβαίνω και το καράβι....
 
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.222
Μηνύματα
884.079
Μέλη
38.912
Νεότερο μέλος
Aza

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom