Qatar Airways Qatar Airways - Νέα, Ερωτήσεις & Πληροφορίες

peg

Member
Μηνύματα
34
Likes
23
Εσύ έκλεισες με την προσφορά της Κατάρ του Ιανουαρίου; Εγώ πήρα τηλέφωνο στα γραφεία της Αθήνας και μου είπαν ότι δεν δικαιούμαι τίποτα λόγω ιδιαίτερα φθηνού εισιτηρίου :( Κάπου είδα στο tripadvisor ότι μπορούμε για 6 ώρες να χρησιμοποιήσουμε τα φασίλιτις του Orxy Lounge στο αεροδρόμιο σε ιδιαίτερα φθηνή τιμή (κάπου 25$). Το έχει κάνει κανείς;
Είναι παλιό ταξίδι. Ταξίδεψα economy και όχι με promo. Δες το εισητήριο για πληροφορίες εάν δικαιούσε.
Για την είσοδο στη χώρα απαιτείται visa. Δεν ξέρω πόσο κοστίζει αλλά βγαίνει αμέσως.

http://www.qatarairways.com/gr/el/transit-accommodation.page

http://www.qatarairways.com/gr/el/visa-and-passport-requirements.page
 

panius

Member
Μηνύματα
664
Likes
2.720
.Ναι το ειδα αυτο για το lounge ισχυει αλλα αμα ειναι να δωσεις 25 δολλαρια καλυτερα να δωσεις 50 και να πας στο ξενοδοχειο που θα σε παν αυτοι !!
Αστο φίλε δεν παίζει. Εγώ που δεν δικαιούμαι, πρέπει να πληρώσω 250 ευρόπουλα στο ξενοδχείο στο αεροδρόμιο.

Δες το εισητήριο για πληροφορίες εάν δικαιούσε.
Το λέει μέσα στο εισιτήριο; Πάντως, όπως και να 'χει θα το παίξω ανήξερος και θα πάω στο τράνζιτ να απαιτήσω δωρεάν διαμονή εφόσον θα μείνω 8ωρο εκεί. Αν έχουν πολλά αδιάθετα δωμάτια μπορεί και να με αφήσουν...
 

Derpino

Member
Μηνύματα
14
Likes
52
Μιας και δεν υπαρχει αντιστοιχο θεμα απο οτι ειδα να ρωτησω 2 πραματα.
1) Ισχυει οτι αν δε κλεισεις με την δικη σου καρτα τα εισητηρια μπορει να σου ζητησουν να δουν την καρτα κατα το τσεκ ιν?
2)Πηρε το ματι μου κατι για overbooking , ειναι δυνατον να συμβαινει κατι τετοιο?
 

dimivar

Member
Μηνύματα
54
Likes
19
Επόμενο Ταξίδι
Moscow
Ταξίδι-Όνειρο
Μαλδίβες
Μιας και δεν υπαρχει αντιστοιχο θεμα απο οτι ειδα να ρωτησω 2 πραματα.
1) Ισχυει οτι αν δε κλεισεις με την δικη σου καρτα τα εισητηρια μπορει να σου ζητησουν να δουν την καρτα κατα το τσεκ ιν?
2)Πηρε το ματι μου κατι για overbooking , ειναι δυνατον να συμβαινει κατι τετοιο?[/QUOTE
Ειναι σπάνιο να σου ζητήσουν την κάρτα αλλα ποτε δεν ξερεις!! Σπανιότατα ως ποτε σε καλές εταιρείες όπως η κατάρ!! Μην εχεις άγχος
 

ph2

Member
Μηνύματα
74
Likes
11
Ταξίδι-Όνειρο
Αργεντινή
Καλησπέρα, Εχω κλεισει 2 εισητήρια για Βιετνάμ τον Οκτώβρη αλλά λόγω δουλειάς μάλλον δεν θα καταφέρω να πετάξω. Υπάρχει περίπτωση αλλαγής ημερομηνιών ή ονομάτων? Στην qatar μου είπαν ότι δεν συμφέρει αλλά να μιλησω με την airticket που έκανα την κράτηση. Έχετε κάποια παρόμοια εμπειρία?
 

evi01

Member
Μηνύματα
1.090
Likes
1.660
Ταξίδι-Όνειρο
Η γη ολάκερη!
Ακύρωσα 2 αεροπορικά εισητήρια με THAI Economy Standard (Q) για Βιετνάμ το 2011 και πήρα τους φόρους 635 ευρώ και για τα δύο.
 

evi01

Member
Μηνύματα
1.090
Likes
1.660
Ταξίδι-Όνειρο
Η γη ολάκερη!
Τα εισητήρια τα είχα αγοράσει από travelplanet24 και για την ακύρωση απευθύνθηκα στο πρακτορίο και όχι στην αεροπορική εταιρεία.
 

skoumpi

Member
Μηνύματα
1.206
Likes
1.101
Ξερει κάποιος να μου πει τι ακριβώς περιλαμβάνει αυτό :
Additional flexibility/service for your full journey"
Είναι μια επιλογή όταν πάω να κλείσω αεροπορικό απο το sait της Qatar με εξτρά χρέωση =58.68 BGN το χρειάζομαι πιστεύετε??
 

Irouli

Member
Μηνύματα
113
Likes
146
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα
Καλησπερα! Σε ενα μηνα περιπου παω Ταυλάνδη και πετάω με την Qatar. Κάπου γράφει οτι κατα το τσεκ ιν πρεπει να κανεις επιδειξη της πιστωτικης σου καρτας. Το ιδιο ισχυει και για την χρεωστικη;
 

BASILISPAP

Member
Μηνύματα
539
Likes
2.751
Επόμενο Ταξίδι
Απο εδώ και από εκεί...
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία, Περού, Κιργιστάν
Σε εμάς δεν ζητήθηκε τίποτα, όμως θυμάμαι ότι γράφει κάπου στο σαιτ τους, "έχουμε το δικαίωμα να ζητήσουμε την κάρτα με την οποία κάνατε αγορά εισιτηρίου"... Οπότε...
 

Irouli

Member
Μηνύματα
113
Likes
146
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα
Απλα εχω ενα μικρο προβληματακι... Η καρτα που ειχα κανει την κρατηση εληξε κ τωρα εχω καινουρια... τι γινεται σε αυτη την περιπτωση;
 

BASILISPAP

Member
Μηνύματα
539
Likes
2.751
Επόμενο Ταξίδι
Απο εδώ και από εκεί...
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία, Περού, Κιργιστάν
Εγώ θα ενημέρωνα την Qatar γραπτώς και τηλεφωνικά. Έτσι για να είμαστε σίγουροι. Καλό ταξίδι!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.205
Μηνύματα
883.765
Μέλη
38.903
Νεότερο μέλος
Akis2002

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom