Recetas,Συνταγες απο Καταλωνια και οχι μονο!!!

Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
Ευγε Ευαγγελια, θα την δοκιμασω οπωσδηποτε την καταλανα σου
Ξερει κανεις τη διαφορα με τη γαλικη κρεμ μπρουλε?
Λενε οτι οτι η καταλανα ειναι προγονος της μπρουλε
αλλα στα υλικα υπαρχει καμια διαφορα?
ζητω συγνωμη απο τους απανταχου βαρκελωνοπληκτους.λογω ζητησης απο την erminathess παραθετω ενα videaki με την συνταγη της κρεμ μπρουλε.υποσχομαι οτι δεν θα ξαναγινει!!!
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
εμπρος αναψτε τους φουρνους,βγαλτε τα τσουκαλια!!! ερχεται crema catalana!!!
 

mary_a

Member
Μηνύματα
1.180
Likes
110
Ταξίδι-Όνειρο
Route 66
ζητω συγνωμη απο τους απανταχου βαρκελωνοπληκτους.λογω ζητησης απο την erminathess παραθετω ενα videaki με την συνταγη της κρεμ μπρουλε.υποσχομαι οτι δεν θα ξαναγινει!!!
καλά τρέχουν τα σάλια μου!! ευαγγελία με καταστρέφεις!
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
chocotorta
4 πακετα μπισκοτα πτι μπερ με επικαλυψη σοκολατας
250 gr σαντιγι
220 gr γαλα ζαχαρουχο εβαπορε
2 κουταλακια νες καφε
λιγο λικερ
 

getxowoman

Member
Μηνύματα
2.207
Likes
1.289
Ρε Ευαγγελια τι μας κανεις;; Και μολις χτυπησα 2 ωρες στο γυμναστηριο!
 

CakeNet

Member
Μηνύματα
2.065
Likes
121
Επόμενο Ταξίδι
-
Το τελευταίο με τα σοκολατένια...μου δημιουργεί μια τάση λιποθυμίας! :haha::haha::haha:
 

chrikky

Member
Μηνύματα
1.122
Likes
274
Επόμενο Ταξίδι
Στη Μόσχα αδερφές μου...
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη ξανά...
απαπααα... ειδικά η εκτέλεση των συνταγών σε video μ' εστειλε...!!!
 

Dafni

Member
Μηνύματα
984
Likes
598
Πολύ ωραίες οι συνταγές και τα βιντεακια ,πολύ κατατοπιστικά:clap:

Να ρωτήσω κάτι ; Καμμιά καλή συνταγή για πάεγια έχει κανείς ;Ξέρω ότι υπάρχουν πολλές παραλλαγές αλλά έλεγα μήπως ξέρει κανείς καμμιά αυθεντική,δεν ξέρω αν αυτό το πιάτο συνηθίζεται στην Καταλωνία ,αλλά είναι ταυτισμένο με την ισπανική κουζίνα oπότε δεν πρέπει να 'χουμε μιά συνταγή; getxowoman για πές , τι έχεις δει από παέγια ;
 

getxowoman

Member
Μηνύματα
2.207
Likes
1.289
Πολύ ωραίες οι συνταγές και τα βιντεακια ,πολύ κατατοπιστικά:clap:

Να ρωτήσω κάτι ; Καμμιά καλή συνταγή για πάεγια έχει κανείς ;Ξέρω ότι υπάρχουν πολλές παραλλαγές αλλά έλεγα μήπως ξέρει κανείς καμμιά αυθεντική,δεν ξέρω αν αυτό το πιάτο συνηθίζεται στην Καταλωνία ,αλλά είναι ταυτισμένο με την ισπανική κουζίνα oπότε δεν πρέπει να 'χουμε μιά συνταγή; getxowoman για πές , τι έχεις δει από παέγια ;

Ο τιτλος του θεματος ειναι συνταγες απο καταλωνια και οχι μονο και βασικα εννοω και απο ολη την ισπανια!!! Σκεφτομαι να βαλω και καμια βασκικη συνταγη,και οποιος αλλος θελει απο καποιο αλλο μερος της Ισπανιας μπορει βεβαια να γραψει! Κοιτα παεγια δε ξερω να φτιαχνω,αλλα ο βασκος φτιαχνει καταπληκτικη!! Θα τον ρωτησω και θα σας τη γραψω. Απλα τωρα δε θελω να ψαξω μεσω ιντερνετ και να βαλω καποια. Τωρα τι ειναι αυθεντικο ή οχι; Υπαρχει με θαλασσινα,με κρεατικα και με τα δυο. Η μεικτη ειναι η καλυτερη κατα τη γνωμη μου και το παντρεμα της γαριδας με το κοτοπουλο δενει μια χαρα!
 

Rosa

Member
Μηνύματα
1.635
Likes
1.964
Ταξίδι-Όνειρο
Trobriand Islands...
Ο τιτλος του θεματος ειναι συνταγες απο καταλωνια και οχι μονο και βασικα εννοω και απο ολη την ισπανια!!! Σκεφτομαι να βαλω και καμια βασκικη συνταγη,και οποιος αλλος θελει απο καποιο αλλο μερος της Ισπανιας μπορει βεβαια να γραψει! Κοιτα παεγια δε ξερω να φτιαχνω,αλλα ο βασκος φτιαχνει καταπληκτικη!! Θα τον ρωτησω και θα σας τη γραψω. Απλα τωρα δε θελω να ψαξω μεσω ιντερνετ και να βαλω καποια. Τωρα τι ειναι αυθεντικο ή οχι; Υπαρχει με θαλασσινα,με κρεατικα και με τα δυο. Η μεικτη ειναι η καλυτερη κατα τη γνωμη μου και το παντρεμα της γαριδας με το κοτοπουλο δενει μια χαρα!
Συγγνώμη, άσχετο, αλλά...μήπως γίνεται να τον κλωνοποιήσουμε, τον βάσκο???? Μαγειρεύει τέλεια παέγια, σε πάει αδιαμαρτύρητα στην Κόστα Ρίκα και όχι μόνο, σου έχτισε παραθαλάσσιο σπιτάκι....τι να κάνουμε κι εμείς, που σε λίγο θα έχουμε κόρη της παντρειάς???

υ.γ. παρεμπιπτόντως, όλες οι παραπάνω ριτσέτες φαίνονται 'muy nostimose'!!!!
 

Dafni

Member
Μηνύματα
984
Likes
598
Η μεικτη ειναι η καλυτερη κατα τη γνωμη μου και το παντρεμα της γαριδας με το κοτοπουλο δενει μια χαρα!
Nαι συμφωνώ ,ρώτα τον , περιμένουμε .....αυτό ακριβώς ήθελα να πω ,μαι συνταγή από κάποιον που τη φτιάχνει έτσι όπως την έχει μάθει στον τόπο του ....
 

astral

Member
Μηνύματα
776
Likes
139
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Περού - Αργεντινή
chocotorta
4 πακετα μπισκοτα πτι μπερ με επικαλυψη σοκολατας
250 gr σαντιγι
220 gr γαλα ζαχαρουχο εβαπορε
2 κουταλακια νες καφε
λιγο λικερ.....
Αμάν, κόλαση!!! :bleh: Πάει η δίαιτα, με κατέστρεψες!!! :haha::haha:
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.204
Μηνύματα
883.707
Μέλη
38.900
Νεότερο μέλος
Arte_miss

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom