Revolut

maria91

Member
Μηνύματα
2.085
Likes
1.953
Αγορασε κανεις προσφατα καρτα απο ρεβολουτ??γνωριζουμε ποσο καιρο κανει να παραδοθει???
 

poised

Member
Μηνύματα
875
Likes
6.501
Αρχές του χρόνου είχε έρθει με ΕΛΤΑ σε περίπου ενάμιση μήνα με την standard αποστολή.
 

chris7

Member
Μηνύματα
3.094
Likes
23.930
Επόμενο Ταξίδι
Λουξεμβούργο
Ταξίδι-Όνειρο
Καναδάς

japetus

Member
Μηνύματα
580
Likes
1.072
Αγορασε κανεις προσφατα καρτα απο ρεβολουτ??γνωριζουμε ποσο καιρο κανει να παραδοθει???
Πλέον έρχεται αρκετά γρήγορα καθώς η εταιρεία συνεργάζεται με πρακτορείο ξένου τύπου στην Ελλάδα.
Μόλις τυπωθεί αποστέλλεται αυθημερόν μαζί με τις ξένες ημερήσιες εφημερίδες στην Ελλάδα και μετά το πρακτορείο τις στέλνει στον παραλήπτη με ΕΛΤΑ από Αθήνα.
 
Μηνύματα
626
Likes
2.873
Επόμενο Ταξίδι
Νότια Κορέα
Ταξίδι-Όνειρο
Νεπάλ
Εμενα η αντικατάσταση της δικής μου έκανε μία βδομάδα στην Αθήνα.
 

blade_

Member
Μηνύματα
180
Likes
168
εγω παντως δεν εχω αγορασει καρτα μετα που εληξε η πρωτη και εχω προσθεσει την virtual στο google/apple pay
 

Billouk

Member
Μηνύματα
496
Likes
1.628
Εδώ και 2-3 μέρες προσπαθώ να κάνω top up στην Revolut και απορρίπτει τη συναλλαγή στέλνοντας ειδοποίηση ότι προς το παρόν δεν υποστηρίζει τις ελληνικές κάρτες και προτρέπει να γίνει μεταφορά που φαντάζομαι θα έχει έξοδα εμβάσματος.
 

blade_

Member
Μηνύματα
180
Likes
168
Εδώ και 2-3 μέρες προσπαθώ να κάνω top up στην Revolut και απορρίπτει τη συναλλαγή στέλνοντας ειδοποίηση ότι προς το παρόν δεν υποστηρίζει τις ελληνικές κάρτες και προτρέπει να γίνει μεταφορά που φαντάζομαι θα έχει έξοδα εμβάσματος.
ενα ευρω ειναι τα εξοδα ,αλλα πραγματικα 2 φορες που εκανα τη διαδικασια βαρεθηκα τη ζωη μου
απο ποια καρτα προσπαθεις?επικοινωνησες με το τσατ?
btw Μολις εβαλα απο πειραιως,κομπλε
 
D

Delmem38110

Guest
Εδώ και 2-3 μέρες προσπαθώ να κάνω top up στην Revolut και απορρίπτει τη συναλλαγή στέλνοντας ειδοποίηση ότι προς το παρόν δεν υποστηρίζει τις ελληνικές κάρτες και προτρέπει να γίνει μεταφορά που φαντάζομαι θα έχει έξοδα εμβάσματος.
Αναβάθμισες ποτέ την εφαρμογή;
 

Billouk

Member
Μηνύματα
496
Likes
1.628
Άκυρο, είχα κλειδώσει τις online συναλλαγές για τη συγκεκριμένη κάρτα και το είχα ξεχάσει, οπότε, όλα καλά!
 

orestcrete

Member
Μηνύματα
2.606
Likes
9.861
Επόμενο Ταξίδι
Iceland
Ταξίδι-Όνειρο
New Zealand
Να αναφέρω και την πρώτη στραβή που μου έτυχε με την Revolut.

Χρησιμοποιώ το Uber στην Αμερική με πληρωμή μέσω revolut κανονικά. Μετά από 15 ώρες χρησιμοποιώ το Uber στη Βραζιλία και δεν δεχόταν τον τρόπο πληρωμής μέσω της revolut. Μπαίνοντας στο app και ψάχνοντας τα στοιχεία της κάρτας μου για να δω τι συμβαίνει, μου έστελνε κωδικό 6ψηφιο στον Ελληνικό μου αριθμό ο οποίος ήταν απενεργοποιημένος. Μιλώντας με το support της Revolut μου είπαν ότι ο μόνος τρόπος επαλήθευσης στοιχείων είναι μέσω κινητού, δεν γίνεται μέσω email. Τους ενημέρωσα ότι βρίσκομαι σε άλλη χώρα και μου απάντησαν ότι το μόνο που μπορούν να κάνουν είναι να τους δηλώσω το Βραζιλιάνικο νούμερο για να κάνουμε την επαλήθευση μέσω αυτού. Δεν το έκανα γιατί μετά θα έπρεπε να ξανακάνω την ίδια διαδικασία στην Ελλάδα.

Εν τέλει έκανα τον κύκλο. Έφτιαξα καινούργια online revolut κάρτα και την σύνδεσα με το Apple Pay και στη διαδικασία αυτή δε μου ζητούσε επαλήθευση στοιχείων, μόνο με το AppleID. Έτσι έσβησα την κάρτα της revolut από το Uber και σύνδεσα το Apple Pay και δούλεψε κανονικά.

Να πω όμως και το καλό. Στο Revolut stays που έχει 10% επιστροφή χρημάτων, είχε ξενοδοχείο που η booking το έδινε 120 ευρώ παραπάνω για διαμονή 7 ημερών, είναι η δεύτερη φορά που μου δίνει πολύ καλύτερη τιμή από το booking που είμαι genius 3 επίπεδο.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.195
Μηνύματα
883.523
Μέλη
38.899
Νεότερο μέλος
RDESPOINA

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom