Revolut

danev

Member
Μηνύματα
518
Likes
251
Επόμενο Ταξίδι
Evia pass!
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΟΡΒΗΓΙΚΑ ΦΙΟΡΔ
Για τυχον ενδιαφερομενους, στην Αυστραλια οι τραπεζες που δεν κρατουν προμηθεια σε αναληψη μετρητων με την ρεβολουτ, ειναι οι CBA, ANZ και NAB. Ειναι μεγαλες τραπεζεςκαι υπαρχουν ΑΤΜ παντου. Για τις υπολοιπες ειδα μεχρι 7 AUSD.
Για ανεπαφη πληρωμη γινεται παντου δεκτη (μουσεια, φαγητο, SM, Ταχι).
 

AntRo

Member
Μηνύματα
1.298
Likes
2.040
Ταξίδι-Όνειρο
All over the world
Καλησπερα! Για Ταυλανδη εχει τσεκαρει κανεις απο ποιο atm τραπεζας μπορεις να κανεις αναληψη χωρις προμηθεια;;;
 

chrisvek

Member
Μηνύματα
40
Likes
36
Επόμενο Ταξίδι
Βιέννη-Μπρατ-Βουδαπέστη
Qurve ή Revolut λοιπόν;
Εγώ θα έλεγα Revolut...σε συνδυασμό με την αγαπημένη Ν26 που πληρώνεις πανεύκολα και απο το κινηό. Το "αρνητικό" της Ν26 είναι η προμήθεια που κρατάει όταν την φορτίζεις.
 

bandit650

Member
Μηνύματα
621
Likes
2.848
Εγώ θα έλεγα Revolut...σε συνδυασμό με την αγαπημένη Ν26 που πληρώνεις πανεύκολα και απο το κινηό. Το "αρνητικό" της Ν26 είναι η προμήθεια που κρατάει όταν την φορτίζεις.
Ν26 Exei πληρωμη απο κινητο; δε το ειδα καπου στη εφαρμογη.
η ICARD παντως εχει σιγουρα το εχω κανει.

οσο για τη φορτιση βαζεις τα χρηματα στη ρεβο και μετα τα στελνεις στη Ν26 χωρις εξοδα.
 

sunny7

Member
Μηνύματα
10
Likes
4
αν αφησεις λεφτα στον λογαριασμο σου για κανα διμηνο , υπαρχει περιπτωση να τα δεσμευσουν???
 

maria91

Member
Μηνύματα
2.081
Likes
1.950
αν αφησεις λεφτα στον λογαριασμο σου για κανα διμηνο , υπαρχει περιπτωση να τα δεσμευσουν???
Μονο αν εχεις ανοιξει λογαριασμο εδω και χρονια με παλια ταυτοτητα(χειρογραφη) και σου στειλουν αιτημα για ξαναεπιβεβαιωση στοιχειων και για καποιο λογο δε στην ξαναδεκτουν,τοτε ναι θα στα δεσμευσουν..αλλιως δεν εχεις καποιο λογο να φοβασαι,οποιος εχει κανει τετοιο σχολιο καπως ετσι την εχει παθει
 

bandit650

Member
Μηνύματα
621
Likes
2.848
Αυτό που λέει η Μαρία ισχύει. Λόγω Brexit έστειλαν σε όλους μήνυμα για επιβεβαίωση στοιχείων. Όσοι δε το έκαναν τους μπλόκαρε το λογαριασμό μέχρι να το κάνουν.

Βασικά το θέμα με όλες αυτές τις εφαρμογές αλλά και με τις τράπεζες γενικότερα είναι ότι μπορεί κάποια στιγμή να κλείσουν ρολλα και εμείς να ψαχνωμαστε.
 
Μηνύματα
771
Likes
608
Επόμενο Ταξίδι
Κάπου μακριά
Ταξίδι-Όνειρο
Λος Ρόκες
Καλησπερα! Για Ταυλανδη εχει τσεκαρει κανεις απο ποιο atm τραπεζας μπορεις να κανεις αναληψη χωρις προμηθεια;;;
Δυστυχώς, από πρόσφατη προσωπική εμπειρία μου, από κανένα. 220 μπατ σε όλα.
 

AntRo

Member
Μηνύματα
1.298
Likes
2.040
Ταξίδι-Όνειρο
All over the world
Δυστυχώς, από πρόσφατη προσωπική εμπειρία μου, από κανένα. 220 μπατ σε όλα.
Σε ευχαριστω για την απαντηση. Ναι κατι τετοιο ειχα μαθει και εγω απο γνωστο γνωστου που πηγαε προσφατα και ηθελα να το επιβεβαιωσω. Σηκωσε και αυτος απο 3 διαφορετικα σημεια και χρεωθηκε σε ολα. Και ειναι και χωρα που απο οτι βλεπω δεν ειναι της καρτας. Προτιμανε μετρητα. Το μονο θετικο ειναι οτι περυσι οταν ειχε φτασει η ισοτιμια 1€=37 μπατ, ειχα ανταλαξει καποια χρηματα!
 
Μηνύματα
771
Likes
608
Επόμενο Ταξίδι
Κάπου μακριά
Ταξίδι-Όνειρο
Λος Ρόκες
Σε ευχαριστω για την απαντηση. Ναι κατι τετοιο ειχα μαθει και εγω απο γνωστο γνωστου που πηγαε προσφατα και ηθελα να το επιβεβαιωσω. Σηκωσε και αυτος απο 3 διαφορετικα σημεια και χρεωθηκε σε ολα. Και ειναι και χωρα που απο οτι βλεπω δεν ειναι της καρτας. Προτιμανε μετρητα. Το μονο θετικο ειναι οτι περυσι οταν ειχε φτασει η ισοτιμια 1€=37 μπατ, ειχα ανταλαξει καποια χρηματα!
Τα μετρητά είναι νο1 παντού στην Ταυλάνδη. Σε οποιαδήποτε συναλλαγή με κάρτα ακόμη και σε καταστήματα ή ξενοδοχεία θα σου ζητήσουν έξτρα προμήθεια.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.169
Μηνύματα
882.798
Μέλη
38.883
Νεότερο μέλος
ayahuasca97

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom