Revolut

D

Delmem38110

Guest
Συμφωνώ με την λογική σου, απλά μου ζητάνε πληρωμή σε φράγκα στην booking, και χάνω ένα 15 ευρώ στα 400 ευρώ.. για αυτό θα πληρώσω την booking με ρεβολουτ...
Δεν εχει το κατάλυμα σου τη διαχείρηση της συναλλαγές ώστε να είμαστε σίγουροι ότι όλα γίνονται σε φράγκα αλλα η μπουκινγκ. Γι αυτό επιμένω να τους κανεις ένα τηλέφωνο αύριο. Θα κάνω κι εγω κάποια στιγμή γιατί εχω κρατήσεις με αυτούς σε ξένο νόμισμα.
 

spyros91

Member
Μηνύματα
869
Likes
789
Επόμενο Ταξίδι
???
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ντουμπαι
Δεν εχει το κατάλυμα σου τη διαχείρηση της συναλλαγές ώστε να είμαστε σίγουροι ότι όλα γίνονται σε φράγκα αλλα η μπουκινγκ. Γι αυτό επιμένω να τους κανεις ένα τηλέφωνο αύριο. Θα κάνω κι εγω κάποια στιγμή γιατί εχω κρατήσεις με αυτούς σε ξένο νόμισμα.
Ωραία κατάλαβα τι εννοείς , θα τους καλέσω αύριο!
 

bandit650

Member
Μηνύματα
621
Likes
2.847
απο περιεργεια εκανα μια εικονικη κρατηση στη σουηδια.
η πληρωμη ειναι σε ευρω και η μετατροπη που κανει η booking για το καταλυμα ειναι στην σημερινη τιμη χωρις προμηθεια.

  • Μικρό Δίκλινο Δωμάτιο
    € 239,87
  • 12 % ΦΠΑ
    € 28,78
  • Πληρώνει η Booking.com
    Έκπτωση − € 21

Τιμή
(το νόμισμά σας)
€ 248 *
Νόμισμα καταλύματος
σε SEK
SEK 2.550,24
(για 3 βράδια & όλους τους επισκέπτες)

* Έχει γίνει μετατροπή της τιμής σε EUR, με βάση τη σημερινή τιμή συναλλάγματος, χωρίς επιπλέον χρεώσεις
Σημερινή τιμή συναλλάγματος: 1 SEK = 0.0969 EUR
 

iAkis

Member
Μηνύματα
127
Likes
277
Επόμενο Ταξίδι
Ιταλία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Κούβα
Έχω καιρό να χρησιμοποιήσω τη Revolut και θέλω να μου λύσετε δυο απορίες αν ξέρει κάποιος:

1. Μέσω debit card της Πειραιώς, μπορώ να τη "φορτίσω" με όσα χρήματα θέλω ή υπάρχει κάποιο όριο;
2. Στο πόσα θα ξοδέψω υπάρχει όριο; Αν έχω μέσα 2000 ευρώ, μπορώ να πληρώσω το ξενοδοχείο με τη μία 2000 ευρώ ή θα έχω θέμα;

Ευχαριστώ.
 
D

Delmem38110

Guest
Έχω καιρό να χρησιμοποιήσω τη Revolut και θέλω να μου λύσετε δυο απορίες αν ξέρει κάποιος:

1. Μέσω debit card της Πειραιώς, μπορώ να τη "φορτίσω" με όσα χρήματα θέλω ή υπάρχει κάποιο όριο;
2. Στο πόσα θα ξοδέψω υπάρχει όριο; Αν έχω μέσα 2000 ευρώ, μπορώ να πληρώσω το ξενοδοχείο με τη μία 2000 ευρώ ή θα έχω θέμα;

Ευχαριστώ.
1) το όριο φόρτισης εξαρτάται από την Πειραιώς η από το ποσό έχεις ορίσει εσύ ότι μπορείς να ξοδέψεις με την κάρτα σου ημερήσια.
2) από μια παρόμοια συνομιλία που είχα μαζί τους παλιότερα (σε βρετανικό καθεστώς) μου είπαν ότι δεν υπάρχει όριο στο πόσο μπορείς να ξοδέψεις με την κάρτα αρκεί το ποσό να είναι διαθέσιμο στον λογαριασμό σου.
υπάρχει όμως η τσατ μέσα στην εφαρμογή και μπορείς να το επιβεβαιώσεις μόνος σου.
έχει μια σχετική αναμονή.
 

pavlos1985

Member
Μηνύματα
412
Likes
234
Επόμενο Ταξίδι
???
Μπορώ στην Αγγλία να βγάλω λίρες με τη revolut από κάποια τράπεζα χωρίς προμήθεια; Ευχαριστώ.
 

jerry727

Member
Μηνύματα
26
Likes
36
Έχει χρησιμοποιήσει κάποιος revolut στο Μαρόκο;
Ναι, πριν 1.5 μήνα. Κανένα πρόβλημα με αναλήψεις ή να πληρώσεις κάπου με κάρτα.

Να ρωτήσω κάτι; Υπάρχει λόγος που οι περουβιανές "σόλες" δεν εμφανίζονται σαν επιλογή να κάνεις συνάλλαγμα; Χρησιμοποίησε κανείς revolut στο Peru?
 

taver

Member
Μηνύματα
12.468
Likes
28.827
Ονειρεμένο Ταξίδι
Iles Kerguelen
Ναι, πριν 1.5 μήνα. Κανένα πρόβλημα με αναλήψεις ή να πληρώσεις κάπου με κάρτα.

Να ρωτήσω κάτι; Υπάρχει λόγος που οι περουβιανές "σόλες" δεν εμφανίζονται σαν επιλογή να κάνεις συνάλλαγμα; Χρησιμοποίησε κανείς revolut στο Peru?
Εχω χρησιμοποιήσει Revolut σε δεκάδες χώρες όπου τα νομίσματα τους δεν εμφανίζονται ως επιλογές.
 

Sam-chal

Member
Μηνύματα
852
Likes
1.894
Επόμενο Ταξίδι
Απρογραμμάτιστο
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού, Χιλή, Βολιβία
1651208866897.png

Tι σημαίνει αυτό για μας;
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.115
Μηνύματα
880.691
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom