Revolut

empag

Member
Μηνύματα
27
Likes
20
η μετατροπη απο ευρω σε λιρες η αλλο νομισμα ειναι αμεση. για ποιο λογο 3-5 εργασιμες;
Στις λεπτομέρειες του λογαριασμού το γράφει ενώ φαίνεται κανονικά το ποσο. Την επόμενη Πέμπτη θα φύγουμε αλλά αύριο θα κάνω ολο το ποσό συνάλλαγμα για να είμαι σίγουρη.
 

maria91

Member
Μηνύματα
2.085
Likes
1.953
Στις λεπτομέρειες του λογαριασμού το γράφει ενώ φαίνεται κανονικά το ποσο. Την επόμενη Πέμπτη θα φύγουμε αλλά αύριο θα κάνω ολο το ποσό συνάλλαγμα για να είμαι σίγουρη.
Η μετατροπη γινεται αμεσα δε θελει καμια εργασιμη,μηπως γραφει 3-5 εργασιμες σε κατι αλλο?
Έχω μία απορία... Όταν κάνεις ηλεκτρονική αγορά με τη Revolut σε νόμισμα εκτός ευρώ δεν ολοκληρώνεται άμεσα η συναλλαγή;
Χθες μετατρέψαμε σε φιορίνια Ουγγαρίας 200 € και μετά μπήκε η κόρη μου να αγοράσει εισιτήρια για το κοινοβούλιο και πλήρωσε με την Revolut της. Σήμερα της ήρθε email απο τον προμηθευτή ότι η συναλλαγή είναι σε εκκρεμότητα ακόμη και δεν ολοκληρώθηκε.
Περιμένουμε γενικά σε ηλεκτρονικές αγορές ή είναι κάποια δυσλειτουργία της καρτας που είναι νέα;
Πριν την αγορά είχαμε επιλεξει την ενεργοποίηση των ηλεκτρονικών αγορών.
Της είπα να μιλήσει με chat αλλά δεν ξέρω εάν αυτοί ανταποκρινονται γενικά γιατί και εγώ είμαι πολύ νέα στη χρήση της.
Τα εισιτηρια τα εχει παρει?αν ναι τοτε μη δωσει σημασια,απλα δε τα χει παρει ο εμπορος τα λεφτα απο τη καρτα ειναι συνηθες...
 

adiaforos

Member
Μηνύματα
1.057
Likes
1.606
Μόλις αγόρασα τουρκική λίρα κ μέσα στον λογαριασμό γράφει ότι χρειάζεται 3-5 εργάσιμες μέρες. Ας μας απαντήσει κ κάποιος πιο έμπειρος
Εξήγησέ μας το «αγόρασα». Είχες στον λογαριασμό σου ευρώ και τα μετέτρεψες σε τουρκική λίρα; Αυτό εννοείς; Έκανες μεταφορά ποσού από ελληνική τράπεζα σε τουρκικές λίρες; Έκανες top-up με ελληνική κάρτα απευθείας σε τουρκικές λίρες;
 

empag

Member
Μηνύματα
27
Likes
20
Εξήγησέ μας το «αγόρασα». Είχες στον λογαριασμό σου ευρώ και τα μετέτρεψες σε τουρκική λίρα; Αυτό εννοείς; Έκανες μεταφορά ποσού από ελληνική τράπεζα σε τουρκικές λίρες; Έκανες top-up με ελληνική κάρτα απευθείας σε τουρκικές λίρες;
Είχα ευρώ κ τα μετετρεψα σε λιρες
 

adiaforos

Member
Μηνύματα
1.057
Likes
1.606
OK, τα χρήματά σου έγιναν άμεσα τουρκική λίρα. Στις λεπτομέρειες εσύ αναφέρεσαι γενικά στις λεπτομέρειες του λογαριασμού σου σε τουρκική λίρα, και όχι στις λεπτομέρειες της συναλλαγής. Γενικά μιλώντας λοιπόν, οι μεταφορές στο IBAN αυτό (σύμφωνα με αυτά που αναφέρονται ακριβώς πιο πάνω του, αφορά Revolut Payments) απαιτούν 1 ως 5 ημέρες . Δεν έχει να κάνει με μετατροπή ή top-up.
 
Last edited:

empag

Member
Μηνύματα
27
Likes
20
OK, τα χρήματά σου έγιναν άμεσα τουρκική λίρα. Στις λεπτομέρειες εσύ αναφέρεσαι γενικά στις λεπτομέρειες του λογαριασμού σου σε τουρκική λίρα, και όχι στις λεπτομέρειες της συναλλαγής. Γενικά μιλώντας λοιπόν, οι μεταφορές στο IBAN αυτό (σύμφωνα με αυτά που αναφέρονται ακριβώς πιο πάνω του, αφορά Revolut Payments) απαιτούν 1 ως 5 ημέρες . Δεν έχει να κάνει με μετατροπή ή top-up.
Ναι στις λεπτομέρειες του λογαριασμού όχι της συναλλαγής. Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση
 

maria91

Member
Μηνύματα
2.085
Likes
1.953
@empag
Ναι αν κανεις εμβασμα μπορει να κανουν 3-5 εργασιμες μερες που λεει για να φανουν,οχι οταν τα μετατρεπεις!απο τη στιγμη που κανεις φορτιση την ρεβολουτ με καρτα τα λεφτα μπαινουν σε 2 λεπτα οπως κ η μετατροπη γινεται σε 2 λεπτα
 

michalistse

New Member
Μηνύματα
3
Likes
3
[Άκυρο λειτούργησε με ονομασία της καρτας ή ξεκλειδωμα CVV]
Καλησπέρα, αν μπορεί κάποιος να βοηθήσει. Έχω revolut στο κινητό, δουλεύει για αγορές εδώ στο Λονδινο, δεν δουλεύει στα μηχανήματα Μετρό και λεωφορεία όμως απ'το Google Wallet. Υπάρχει κάποια ρύθμιση? Έχω μέσα και ευρώ και λίρες.
 
Last edited:

iAkis

Member
Μηνύματα
130
Likes
280
Επόμενο Ταξίδι
Ιταλία
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα
Σου βγάζει κάποιο συγκεκριμένο σφάλμα ή απλά δεν ανοίγουν οι μπάρες;
Υπάρχει περίπτωση να μην έχεις μπει στο internet από το συγκεκριμένο τηλέφωνο; Σου έχει βγάλει κάνα μήνυμα τύπου "συνδέσου στο internet";
Κάνα restart έκανες;
 

michalistse

New Member
Μηνύματα
3
Likes
3
Σου βγάζει κάποιο συγκεκριμένο σφάλμα ή απλά δεν ανοίγουν οι μπάρες;
Υπάρχει περίπτωση να μην έχεις μπει στο internet από το συγκεκριμένο τηλέφωνο; Σου έχει βγάλει κάνα μήνυμα τύπου "συνδέσου στο internet";
Κάνα restart έκανες;
Ειχα internet και σήμα και όλα, κάτι απ' τα παραπάνω έφταιγε, το εκανα και restart. Δε ξέρω γιατι το θέμα μονο στα ΜΜΜ του Λονδίνου. Ευτυχώς όλα καλά!
 

empag

Member
Μηνύματα
27
Likes
20
Είμαι στην Κωνσταντινούπολη και πήγα να κάνω ανάληψη σε 4 διαφορετικές τράπεζες και πριν την ανάληψη με ενημέρωσε ότι υπάρχει προμήθεια 8%. Υποτίθεται ότι είναι δωρεάν ; Ακόμα δεν έχω βγάλει μετρητά γιατί μου φαίνονται πολλά
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.194
Μηνύματα
883.516
Μέλη
38.898
Νεότερο μέλος
χρυσανθη

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom