Revolut

blade_

Member
Μηνύματα
184
Likes
174
Επειδη εχω μπερδευτει...πρεπει να κανω μετατροπη των ευρω στο ξενο νομισμα (στην δικη μου περιπτωση Τουρκικη λιρα) ή οχι ?
Αν δε κανω ποιο θα ειναι το προβλημα?
Αν δεν κάνεις θα μετατρέπει αυτόματα σε τουρκική λίρα το ευρώ σου. Αν είναι σαββατοκύριακο θα σου παίρνει fee ανά συναλλαγή. Καλύτερα αγόρασε εκτός σκ το ποσό που θέλεις και ότι περισσέψει δώσε το πίσω ξανά
 

Sam-chal

Member
Μηνύματα
887
Likes
1.966
Επόμενο Ταξίδι
Απρογραμμάτιστο
Ταξίδι-Όνειρο
Περού, Χιλή, Βολιβία
Αν δεν κάνεις θα μετατρέπει αυτόματα σε τουρκική λίρα το ευρώ σου. Αν είναι σαββατοκύριακο θα σου παίρνει fee ανά συναλλαγή. Καλύτερα αγόρασε εκτός σκ το ποσό που θέλεις και ότι περισσέψει δώσε το πίσω ξανά
Νομίζω ότι fee παίρνει μόνο για φόρτιση της κάρτας και όχι για αγορές.
 

poised

Member
Μηνύματα
883
Likes
6.614
Καταργείται το cashback στις 20 Μαϊου για όσους έχουν συνδρομές που το περιλαμβάνει. Όσοι θέλουν μπορούν να ακυρώσουν χωρίς τα συνήθη κόστη την υπόλοιπη συνδρομή.
 

coftaras1974

Member
Μηνύματα
33
Likes
63
Αν δεν κάνεις θα μετατρέπει αυτόματα σε τουρκική λίρα το ευρώ σου. Αν είναι σαββατοκύριακο θα σου παίρνει fee ανά συναλλαγή. Καλύτερα αγόρασε εκτός σκ το ποσό που θέλεις και ότι περισσέψει δώσε το πίσω ξανά
Μπορω να κανω την μετρατροπη και μεσα στο ΣΚ ή καλυτερα ολα τα λέφτα την Παρασκευη και οτι περισεψει να τα γυρισω απο λιρες σε Ευρω την Δευτερα το βραδυ που θα γυρσιω πισω Ελλαδα?
 

blade_

Member
Μηνύματα
184
Likes
174
Μπορω να κανω την μετρατροπη και μεσα στο ΣΚ ή καλυτερα ολα τα λέφτα την Παρασκευη και οτι περισεψει να τα γυρισω απο λιρες σε Ευρω την Δευτερα το βραδυ που θα γυρσιω πισω Ελλαδα?
Αυτό ακριβώς σου είπα, όχι σκ. Καλύτερα Παρασκευή να γλυτώσεις τα έξτρα έσοδα και Δευτέρα που γυρίζεις εξαργυρωνεις. Έχε υπόψη σου πως θα χρειαστείς και μετρητά εκεί γενικά, ανάλογα που θα κινηθείς
 

coftaras1974

Member
Μηνύματα
33
Likes
63
Αυτό ακριβώς σου είπα, όχι σκ. Καλύτερα Παρασκευή να γλυτώσεις τα έξτρα έσοδα και Δευτέρα που γυρίζεις εξαργυρωνεις. Έχε υπόψη σου πως θα χρειαστείς και μετρητά εκεί γενικά, ανάλογα που θα κινηθείς
το εχω τα υποψην τα μετρητα..Ξερω οτι στα παζαρια δεν εχει καρτες και ετσι θα εχω μετρητα..
απλα δεν ξερω αν ειναι καλυτερα να κανω συναλλαγμα απο Αθηνα κεντρο που εχω καποια δουλεια αυριο ή απο το Αεροδρομιο της Σμυρνης οταν φτασουμε εκει!!!!
 

blade_

Member
Μηνύματα
184
Likes
174
το εχω τα υποψην τα μετρητα..Ξερω οτι στα παζαρια δεν εχει καρτες και ετσι θα εχω μετρητα..
απλα δεν ξερω αν ειναι καλυτερα να κανω συναλλαγμα απο Αθηνα κεντρο που εχω καποια δουλεια αυριο ή απο το Αεροδρομιο της Σμυρνης οταν φτασουμε εκει!!!!
Συνήθως μέσα στην πόλη θα βρεις πιο εύκολα καλύτερες τιμές, σίγουρα από το αεροδρόμιο. Καλύτερα να κοιτάξεις το αντίστοιχο thread για πληροφορίες! Καλά να περάσεις!
 

maria91

Member
Μηνύματα
2.095
Likes
1.958
Νομίζω ότι fee παίρνει μόνο για φόρτιση της κάρτας και όχι για αγορές.
Δεν υπαρχει fee βασικα δεν υπηρχε ποτε αν φορτιζες τη καρτα ρεβoλουτ μεσω καρτας ελληνικης τραπεζας...ΜΟΝΟ αν εκανες μεταφορα χρηματων απο ebanking στη ρεβολουτ,τοτε ειχε ενα μικρο fee
το εχω τα υποψην τα μετρητα..Ξερω οτι στα παζαρια δεν εχει καρτες και ετσι θα εχω μετρητα..
απλα δεν ξερω αν ειναι καλυτερα να κανω συναλλαγμα απο Αθηνα κεντρο που εχω καποια δουλεια αυριο ή απο το Αεροδρομιο της Σμυρνης οταν φτασουμε εκει!!!!
Βρειτε ενα ανταλλακτηριο στη Σμυρνη μεσα και αλλαξτε ενα μικρο ποσο,αν τωρα θελετε μετρητα με το που πατησετε το ποδι σας στη Σμυρνη τοτε απο το κεντρος της Αθηνας ΠΟΤΕ απο αεροδρομιο παιρνετε την χειροτερη δυνατη ισοτιμια...
 

Sam-chal

Member
Μηνύματα
887
Likes
1.966
Επόμενο Ταξίδι
Απρογραμμάτιστο
Ταξίδι-Όνειρο
Περού, Χιλή, Βολιβία
Δεν υπαρχει fee βασικα δεν υπηρχε ποτε αν φορτιζες τη καρτα ρεβoλουτ μεσω καρτας ελληνικης τραπεζας...ΜΟΝΟ αν εκανες μεταφορα χρηματων απο ebanking στη ρεβολουτ,τοτε ειχε ενα μικρο fee

Βρειτε ενα ανταλλακτηριο στη Σμυρνη μεσα και αλλαξτε ενα μικρο ποσο,αν τωρα θελετε μετρητα με το που πατησετε το ποδι σας στη Σμυρνη τοτε απο το κεντρος της Αθηνας ΠΟΤΕ απο αεροδρομιο παιρνετε την χειροτερη δυνατη ισοτιμια...
Στη Σμύρνη μείναμε 2 μέρες. Ανταλλακτηριο δεν είδα πουθενά.
 

coftaras1974

Member
Μηνύματα
33
Likes
63
Δεν υπαρχει fee βασικα δεν υπηρχε ποτε αν φορτιζες τη καρτα ρεβoλουτ μεσω καρτας ελληνικης τραπεζας...ΜΟΝΟ αν εκανες μεταφορα χρηματων απο ebanking στη ρεβολουτ,τοτε ειχε ενα μικρο fee

Βρειτε ενα ανταλλακτηριο στη Σμυρνη μεσα και αλλαξτε ενα μικρο ποσο,αν τωρα θελετε μετρητα με το που πατησετε το ποδι σας στη Σμυρνη τοτε απο το κεντρος της Αθηνας ΠΟΤΕ απο αεροδρομιο παιρνετε την χειροτερη δυνατη ισοτιμια...
Σημερα εκανα μια ερευνα στο κεντρο τηγς Αθηνας για συναλαγμα σε Τουρκικες λιρες..
Οσο τρελο και αν ακουγετε στο αεροδρομειο Αθηνων εχει καλυτερες (τουλαχιστον αυτο αναφερει το site)
Επειδη στα παζαρια στην Σμυρνη και στα Αλατσατα δυσκολα θα βρουμε να εχουν καρτες θα βγαλουμε μετρητα απο εδω και οτι θελει ας προκυψει...
Στα μεγαλα ποσα θα χρησιμοποιησουμε την Revolut
 

tol_pap

Member
Μηνύματα
403
Likes
450
Επόμενο Ταξίδι
Αγγλία
Ταξίδι-Όνειρο
Πανόραμα Β. Αμερικής!!!
Πιστωτικές ελληνικών τραπεζών στην Ιταλία (εντός Ε.Ε.) έχουν τυχόν χρέωση ανα συναλλαγή. Στην τράπεζα μου είπαν όχι, αλλά δεν τους πολύ πίστεψα γιατί δεν μου έδωσε να καταλάβω ότι το έλεγε ο υπάλληλος γνωρίζοντας το. Έχουμε revolut αλλά ρωτάω γιατί αν δεν έχει να παίξω μπάλα με πιστωτική.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.254
Μηνύματα
885.072
Μέλη
38.933
Νεότερο μέλος
athgouletas

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom