Αλβανία Μαυροβούνιο Road trip - Αλβανία - Μαυροβούνιο

aiolikos

Member
Μηνύματα
18
Likes
30
Και 3 ωρες στη Ποντγκοριτσα ,υπερβολη ειναι
μόλις μου άλλαξες το σχεδιασμό..

την εχω κανει την διαδρομη, σχεδον , Τιρανα θα ελεγα 1 διανυκτερευση και Κοτορ 2 αξιζει, Σκοδρα δεν εχω παει, τωρα ολα αυτα ειναι γουστα...
σε ευχαριστώ πολύ, ήδη προσανατολίζομαι προς Κοτορ και τα παρακείμενα αξιόθεατα
 

barkour

Member
Μηνύματα
1.159
Likes
5.041
Ονειρεμένο Ταξίδι
Υεμενη

aiolikos

Member
Μηνύματα
18
Likes
30
Καλησπέρα και πάλι παιδιά. Έχω ξεχωρίσει τα ακόλουθα σημεία επίσκεψης: Πάρκο Lovcen, Σπήλαιο Lipa Cave, Μοναστήρι Ostrog και πέρα από Budva, Kotor, Perast και Sveti Stefan μου κίνησε το ενδιαφέρον η "συμπρωτεύουσα" του Μαυροβουνίου το Τσετινιε και ίσως η παραλία στο Ulcinj λίγο νοτιότερα. Υπάρχει κάτι που μου διαφεύγει? Επίσης κάποια πρόταση για την περιοχή των Τιράνων ή και σχετικά κοντά θα ήταν ευπρόσδεκτη. Σας ευχαριστώ όλους για την ανταπόκριση!
 

evaT

Member
Μηνύματα
1.540
Likes
12.429
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ιαπωνία
Καλησπέρα και πάλι παιδιά. Έχω ξεχωρίσει τα ακόλουθα σημεία επίσκεψης: Πάρκο Lovcen, Σπήλαιο Lipa Cave, Μοναστήρι Ostrog και πέρα από Budva, Kotor, Perast και Sveti Stefan μου κίνησε το ενδιαφέρον η "συμπρωτεύουσα" του Μαυροβουνίου το Τσετινιε και ίσως η παραλία στο Ulcinj λίγο νοτιότερα. Υπάρχει κάτι που μου διαφεύγει? Επίσης κάποια πρόταση για την περιοχή των Τιράνων ή και σχετικά κοντά θα ήταν ευπρόσδεκτη. Σας ευχαριστώ όλους για την ανταπόκριση!
Το Ulcinj το καλοκαίρι ήταν σαν το πανηγύρι του Αη Μάμα στη Χαλκιδική...οι Θεσσαλονικείς ξέρουν. Αηδία
 

aiolikos

Member
Μηνύματα
18
Likes
30
Μια χαρά γνωρίζω και εγώ από Αη Μάμα..απλά προγραμματίζουμε για αρχές Μαίου το ταξίδι οπότε δύσκολα να επικρατεί αυτή η τρέλα. Σευχαριστώ για την επισήμανση!
 

tsolias1979

Member
Μηνύματα
419
Likes
189
Επόμενο Ταξίδι
Φιλανδία-Εσθονια-Πολωνια
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ-ΠΕΚΙΝΟ
Για μένα η ποντγκόριτσα ήταν χάσιμο χρόνου στο ταξίδι που έκανα το καλοκαίρι πήγαμε να μείνουμε μία μέρα και τελικά φύγαμε άρον-άρον γιατί δεν μας άρεσε καθόλου. Ήταν το πιο άσχημο πράγμα που είδα στο Μαυροβούνιο.
 

aiolikos

Member
Μηνύματα
18
Likes
30
Για μένα η ποντγκόριτσα ήταν χάσιμο χρόνου στο ταξίδι που έκανα το καλοκαίρι πήγαμε να μείνουμε μία μέρα και τελικά φύγαμε άρον-άρον γιατί δεν μας άρεσε καθόλου. Ήταν το πιο άσχημο πράγμα που είδα στο Μαυροβούνιο.
Τη σκέφτομαι σαν πρώτο σταθμό για διανυκτέρευση γιατί βάση προγράμματος θα φτάσουμε απόγευμα, οπότε ένα απόγευμα και βράδυ λέμε να αφιερώσουμε στην πρωτεύουσα. Από το επόμενο πρωί ξεκινάει το βασικό τουρ με δύο διαμονές σε Κοτόρ και μια σε Μπούντβα . Αλλά με τόσα αρνητικά σχόλια αρχίζω να επαναπροσδιορίζω ακόμα και για το πρώτο βράδυ σε Ποντγκόριτσα.
 

aiolikos

Member
Μηνύματα
18
Likes
30
Παιδιά στα πλαίσια του σχεδιασμού του ταξιδιού και με σκοπό να αποφύγουμε να διασχίσουμε δύο φορές τους κακοτράχαλους (όπως αντιλαμβάνομαι βάση αρκετών σχολίων που διάβασα) λέμε να μπούμε στο Μαυροβούνιο μέσω Σκοπίων και Κοσόβου. Το προξενείο στην Πρίστινα μας είπε ότι αρκεί η επίδειξη ταυτότητας για να περάσουμε τον έλεγχο. Θα ήθελα να με πληροφορήσει κάποιος που έχει πρόσφατη εμπειρία ή επίγνωση του θέματος. Επίσης σχετικά με την τοπική ασφαλιστική κάλυψη για το αμάξι, καθώς η πράσινη κάρτα δεν ισχύει για το Κόσοβο, γνωρίζουμε διαδικασία και κόστος??
 

gotthard

Member
Μηνύματα
74
Likes
40
Επόμενο Ταξίδι
kusadasi
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΣΚΩΤΙΑ
Παιδιά στα πλαίσια του σχεδιασμού του ταξιδιού και με σκοπό να αποφύγουμε να διασχίσουμε δύο φορές τους κακοτράχαλους (όπως αντιλαμβάνομαι βάση αρκετών σχολίων που διάβασα) λέμε να μπούμε στο Μαυροβούνιο μέσω Σκοπίων και Κοσόβου. Το προξενείο στην Πρίστινα μας είπε ότι αρκεί η επίδειξη ταυτότητας για να περάσουμε τον έλεγχο. Θα ήθελα να με πληροφορήσει κάποιος που έχει πρόσφατη εμπειρία ή επίγνωση του θέματος. Επίσης σχετικά με την τοπική ασφαλιστική κάλυψη για το αμάξι, καθώς η πράσινη κάρτα δεν ισχύει για το Κόσοβο, γνωρίζουμε διαδικασία και κόστος??
Βρήκες απάντηση για το Κόσοβο; Με ενδιαφέρει και εμένα. Παλιά θέλαμε βίζα και αρκετή ταλαιπωρία λόγω που δεν τους έχουμε αναγνωρίσει. Δεν ξέρω αν έχει αλλάξει κάτι.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.073
Μηνύματα
879.669
Μέλη
38.806
Νεότερο μέλος
xeniagousia

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom