Γαλλία Ισπανία Ιταλία Μονακό Road trip Μιλάνο-Νότια Γαλλία-Βαρκελώνη

pattyyy

Member
Μηνύματα
1.565
Likes
1.271
Επόμενο Ταξίδι
χμ...
Ταξίδι-Όνειρο
νότια αφρική
Σε ευχαριστώ πολύ chris! Κάτι πήρε το μάτι μου για Βόρεια Ιταλία!:) Περιμένω ανυπόμονα τις εντυπώσεις σου!
 

chris7

Member
Μηνύματα
3.091
Likes
23.855
Επόμενο Ταξίδι
Λουξεμβούργο
Ταξίδι-Όνειρο
Καναδάς
Pattyyy, καλησπέρα. Πράγματι το επόμενο ταξίδι μας θα είναι στη Βόρεια Ιταλία, αλλά το καλοκαίρι 22 Ιουνίου με 3 Ιουλίου. Προς το παρόν παίρνω ιδέες από τα άρθρα σας για να είμαι προετοιμασμένος για το τι μπορώ να επισκεφτώ.
 

pattyyy

Member
Μηνύματα
1.565
Likes
1.271
Επόμενο Ταξίδι
χμ...
Ταξίδι-Όνειρο
νότια αφρική
Ωραία εποχή διαλέξατε για το ταξίδι σας! Λογικά θα έχει καλό καιρό κι αν τελικά επιλέξετε να επισκεφτείτε τις λίμνες θα απολαύσετε υπέροχα τοπία!
 

canf

Member
Μηνύματα
735
Likes
218
Επόμενο Ταξίδι
Ολλανδία
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος Ισπανίας
Τελικα οντως αξιζε η περιγραφη σου!!!Διαβασα μονο τα του Μιλανο και Κομο που με ενδιαφερουν "αμεσα" και θα επανελθω συντομα για τα υπολοιπα!!!

Εδωσες πολλες ιδεες:) καθως εγω απο τους 3 που θα παμε αυτο το 3ημερο ανελαβα να βγαλω προγραμματακι!!:)

Με πιανει αυτο το πραγμα που εστω και σε τοσο μικρες εξορμησεις θελω να βλεπω οσα περισσοτερα γινεται!!

ΚΑΙ παλι μπραβο για την ωραια ιστορια!!!:)
 

pattyyy

Member
Μηνύματα
1.565
Likes
1.271
Επόμενο Ταξίδι
χμ...
Ταξίδι-Όνειρο
νότια αφρική
Σε ευχαριστώ πολύ canf! Ελπίζω οι πληροφορίες μου να σας φανούν χρήσιμες! Όυτως ή άλλως το Μιλάνο είναι ιδανικός προορισμός για τριήμερο! Σίγουρα θα σας γεμίσει και θα περάσετε υπέροχα!
 

andre30

Member
Μηνύματα
84
Likes
33
Επόμενο Ταξίδι
Ισλανδία
αχ patyyy εγω παλι το2009 εδωσα την παραιτηση μου και εφυγα (μια βολτα γιαννενα-αρτα σε φιλους) με καραβι απο ηγουμενιτσα για ανκονα κι απο εκει μιλανο-νικαια-μασσαλια-μονπελιε-βαρκελωνη.
τελεια !!!να δω ποτε θα ξανακανω κατι τετοιο...φωτιες μου εβαλες
 

pattyyy

Member
Μηνύματα
1.565
Likes
1.271
Επόμενο Ταξίδι
χμ...
Ταξίδι-Όνειρο
νότια αφρική
andre30 κι εγώ ήδη ονειρεύομαι το επόμενο ταξίδι μου στην περιοχή!
canf μια χαρούλα φαίνεται το ξενοδοχείο που διαλέξατε! Η τοποθεσία του είναι πολύ βολική και από κριτικές που διάβασα στο booking και το trip advisor δεν πρόσεξα να έχει κάποιο "κουσούρι"!:)
 

canf

Member
Μηνύματα
735
Likes
218
Επόμενο Ταξίδι
Ολλανδία
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος Ισπανίας
thanksssssssss

:):):)

παιδια θα ξαναπατε!!δεν σας φοβαμαι :)

καλημερααα
 

pattyyy

Member
Μηνύματα
1.565
Likes
1.271
Επόμενο Ταξίδι
χμ...
Ταξίδι-Όνειρο
νότια αφρική
Είναι τόσο όμορφα τα τοπία, τα μικρά χωριουδάκια και οι τοπικές γεύσεις που πιστεύω πως όσοι πραγματοποιούν αυτό το ταξίδι όχι απλά το αναπολούν αλλά ονειρεύονται να επιστρέψουν...Για να ξαναδουν και να ξαναζήσουν όσα τους μάγεψαν αλλά και για να αποκαλύψουν όσα μυστικά του τόπου άφησαν ανεξερεύνητα!
 

eugenia

Member
Μηνύματα
9
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
ρώμη
Ταξίδι-Όνειρο
γαλλική πολυνησία
Συγχαρητήρια paty! Υπεροχο ταξιδι, ονειρεμένα τοπία, τέλεια αφήγηση... πάντα τέτοια!!!
Σκέφτομαι αρκετό καιρό το συγκεκριμένο road trip, αλλα νομίζω μετά την αφήγησή σου ότι ήρθε η ωρα, φωτιές μου άναψες..:roll:
Νομίζω ότι τέλη Αυγούστου με αρχές Σεπτέβρη είναι ιδανική εποχη, αν και δυσκολα αποχωρίζομαι την Ελλαδα το καλοκαίρι, πιστεύω ότι θα αξίζει.
Σκεφτόμουν βέβαια ότι θα ήταν καλύτερο να ξεκινήσω απο Μιλανο και να παραδώσω το αυτοκίνητο στην Βαρκελώνη, αλλά ψάχνοντας στα rent a car δεν βλέπω να υπάρχει η δυνατότητα..
Εσύ απότι κατάλαβα είχες τον περιορισμό με τα αεροπορικά εισιτήρια, αλλα αν ξέρει κάποιος ας μου πει κ εμένα..
Θα επανέλθω για λεπτομέρειες οργάνωσης.:clap:
 

pattyyy

Member
Μηνύματα
1.565
Likes
1.271
Επόμενο Ταξίδι
χμ...
Ταξίδι-Όνειρο
νότια αφρική
eugenia σε ευχαριστώ πάρα πολύ! Το συγκεκριμένο ταξίδι είναι πραγματικά υπέροχο και η εποχή που διαλέγεις για να πάτε είναι ιδανική! Το αρνητικό του να παραλάβεις το αυτοκίνητο σε κάποια χώρα και να το παραδώσεις σε διαφορετική, είναι το ότι ανεβαίνει πολύ το κόστος ενοικίασης. Μπορείτε να κάνετε τους υπολογισμούς σας, να δείτε τη διαφορά και να αποφασίσετε αν τελικά σας συμφέρει. Ό,τι απορίες έχεις για την οργάνωση του ταξιδιού και μπορώ να βοηθήσω θα το κάνω με μεγάλη μου χαρά! Το σίγουρο είναι πως θα περάσετε υπέροχα!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.169
Μηνύματα
882.778
Μέλη
38.883
Νεότερο μέλος
ayahuasca97

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom