Κούβα Road trip ανατολικά της Κούβας & Αβάνα

KIKI

Member
Μηνύματα
2.698
Likes
6.678
Επόμενο Ταξίδι
Ιορδανία
Ταξίδι-Όνειρο
Αφρική Ναμιμπια
ευχαριστώ πολυ το γυναικειο φανατικο κοινό της Κουβας για το καλως ηρθες :lol:
οσες πιστες σας περιμενω στο Γυθειο ...για επιλογη
αφου δινει το οκ και η αυστηρη (πολυαγαπημενη μου) μανιατοπουλα δεχομαστε και φερουσες βερα ...και οι παντρεμενοι εχουν ψυχη !!!:bleh:
 

curio

Member
Μηνύματα
26
Likes
7
Επόμενο Ταξίδι
συνεχιζω Αφρικη
Ταξίδι-Όνειρο
Αβάνα
Ελπίζουμε να έχουμε σύντομα μια νέα ιστορία απο το νησί.
 

KIKI

Member
Μηνύματα
2.698
Likes
6.678
Επόμενο Ταξίδι
Ιορδανία
Ταξίδι-Όνειρο
Αφρική Ναμιμπια
Ελπίζουμε να έχουμε σύντομα μια νέα ιστορία απο το νησί.

αφου συνελθω και ξεκουραστω (χλωμο το βλεπω γιατι τωρα γραφω απο τη δουλεια :()θα βαλω τα δυνατα μου να αρχισω να γραφω νεες ιστοριες:lol:

ενα εχω να πω , Πηγα 6 μερες Βαραδερο και περασα και καλα !!!!:shock:
καλα λενε , ποτέ μη λες ποτέ ....:bleh:
εκει που απετρεπα κοσμο από το να παει και το σιχτιριζα ,βρεθηκα εκει και μου αρεσε κιολας ....
Αβυσσος η ψυχη μου :roll:
 

KIKI

Member
Μηνύματα
2.698
Likes
6.678
Επόμενο Ταξίδι
Ιορδανία
Ταξίδι-Όνειρο
Αφρική Ναμιμπια
Άδικο είναι, άδικο! Μούτρωσα τώρα!:( Κι η getxo, νομίζω, είχε δώσει παραγγελία, αλλά αυτή δεν πιάνεται, γιατί έχει ήδη ψωνίσει από παρόμοιο κατάστημα!:bleh: Η Έρση εννοείται πως εξαιρείται, καθότι ηθικό πρότυπο του φόρουμ, επομένως, δε μπορεί, όλο και κάποιο μοντελάκι θα περισσέψει!

Καλώς ήρθες, ΚΙΚΙ!!!! Το ξέρεις πως μας έλειψες?????:hug:
σε ευχαριστω , και εμενα μου λειψατε ...
μη μουτρωνεις άδικα , τωρα που η Ντοροθυ εδωσε αδεια
μπορω να το πω ελευθερα ...
ενας ιχθυολογος ειναι μεσα στους 7 , ειδικα για σενα ...
περιμενω πότε και που η συναντηση :lol:
 

Rosa

Member
Μηνύματα
1.635
Likes
1.965
Ταξίδι-Όνειρο
Trobriand Islands...
σε ευχαριστω , και εμενα μου λειψατε ...
μη μουτρωνεις άδικα , τωρα που η Ντοροθυ εδωσε αδεια
μπορω να το πω ελευθερα ...
ενας ιχθυολογος ειναι μεσα στους 7 , ειδικα για σενα ...
περιμενω πότε και που η συναντηση :lol:

Ααααα, άμα πρόκειται για λαμπρό επιστήμονα......:bleh:

Για συνάντηση, μόλις ανθίσουν οι πασχαλιές....(κι αν κάνει και καλό καιρό, θέλω και την κρυφή παραλία, εεεεε????)
 

KIKI

Member
Μηνύματα
2.698
Likes
6.678
Επόμενο Ταξίδι
Ιορδανία
Ταξίδι-Όνειρο
Αφρική Ναμιμπια
Καλο σου ταξιδι ΚΙΚΙ μου! Καλα να πατε, καλα να περασετε, καλα να γυρισετε και ελπιζουμε σε νεα εξιστορηση!
(Για εναν μελαχρινο καλλιτεχνη, οχι δεν θα ελεγα. :haha: Σε μελαχρινο επιστημονα ειμαι ηδη καλυμενη, οποτε μη μου φερεις τετοιον... Τα γραφω ψιθυριστα μη και μ' ακουσει η αλλη μανιατισσα εδω μεσα.... :bleh:)

τωρα που η Ντοροθυ αφησε το δρεπάνι , η παραγγελια σου
εκτελεστηκε και την ανακοινωνω μεγαλοφωνα ...
ο καλλιτέχνης ειναι μεσα στους 7 και περιμενει ...:clap:
οποτε μπορεσεις ραντεβου κατω απο το φοινικα , θα ρεμβαζει και θα αναμενει παιζοντας μουσικη ...
 
Last edited by a moderator:

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.531
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
ο καλλιτέχνης ειναι μεσα στους 7 και περιμενει ...:clap:
οποτε μπορεσεις ραντεβου κατω απο το φοινικα , θα ρεμβαζει και θα αναμενει παιζοντας μουσικη ...
Αααχχχ! Δεν έχει εδώ μέσα και καμία φατσούλα να λιώνει...
 

KIKI

Member
Μηνύματα
2.698
Likes
6.678
Επόμενο Ταξίδι
Ιορδανία
Ταξίδι-Όνειρο
Αφρική Ναμιμπια
Αντιο don Alejandro Rombaina

τωρα πληροφορηθηκα για το θανατο του Αλεχανδρο Ρομπαινα που εφυγε πληρης ημερων στα 91 του χρονια .
Στεναχωρηθηκα πολυ γιατι μου ηταν εξαιρετικα συμπαθης και φιλοι που καπνιζουν τα πουρα του λενε οτι ειναι τα καλιτερα ....
ειχα την μεγαλη χαρα να συναντηθω μαζι του στο τελευταιο ταξιδι στη Κουβα τον Φεβρουαριο .
Ενω σπανια δεχοταν κοσμο πλεον γιατι ηταν αρρωστος , την ημερα
που επισκεφτηκαμε τη φυτεια του με εκλεκτο συμφορουμιτη και την γυναικα του και ενω το ειχαμε δεδομενο οτι δεν θα μας δεχοταν οπως και τοσους άλλους που το ειχαν επιδιωξει , εγινε το θαυμα !!
Ειπαμε στο γυιο του για την εκτιμηση που ειχαμε στον ηλικιωμενο καπνοπαραγωγο και του δωσαμε και ενα δωρακι που ειχε φερει μαζι του απο την Ελλαδα ο φιλος μου ....
οταν τελειωσε η περιηγηση στη φυτεια , ο Δον Αλεχανδρο ζητησε να μας γνωρισει .... τρελλαθηκαμε απο τη χαρα και τη συγκινηση να γνωρισουμε ενα θρύλο της Κουβας ..
Μας δεχτηκε στη κρεβατοκαμαρα του και αυθορμητα εγω και ο Σ.
του φιλησαμε το χερι ,ενώ η Μ. τον αγκαλιασε πολυ τρυφερά..
Αυτο τον εντυπωσιασε και τον ενθουσιασε , εννοω ο σεβασμος μας
προς το προσωπο του και μας ειπε οτι θα προσπαθησει να σηκωθει και να ερθει στο σαλονι να βγαλουμε φωτογραφιες !!!
Γιατι στο σαλονι ; Ηταν πολυ κοκετης και δεν ήθελε φωτογραφιες στο κρεβατι με τις πυζαμες ! Οταν με δυσκολια εφτασε στο σαλονι,ζητησε ενα σακακι δερματινο το εριξε επανω του για να μη φαινονται πολυ οι πυζαμες και καθησε σταυροποδι οπως συνηθιζε απο τα νιατα του ... Φοβερη προσωπικοτητα και το εβλεπες και το ενοιωθες παρα τα 91 χρονια και την αρρωστεια ....
 

fou

Member
Μηνύματα
79
Likes
8
Επόμενο Ταξίδι
?????
Ταξίδι-Όνειρο
Γαλλική Πολυνησία
ΚΙΚΙ.
Προγραμματιζω ταξιδι στη Κουβα με προγραμμα πολυ σχετικο με το δικο σου. Ειμαι νεο μελος και δεν ξερω αν μετα απο 2 χρονια θα δεις το mail μου. Αν καταφερω θα επικοινωνησω μαζι σου.
Τωρα μια ερωτηση. Το καρναβαλι στο Σαντιαγο ξερω οτι γινεται τον Ιουλιο, αλλα δεν γνωριζω την ακριβη ημερομηνια. Αν ξερεις απαντησε μου.
 

KIKI

Member
Μηνύματα
2.698
Likes
6.678
Επόμενο Ταξίδι
Ιορδανία
Ταξίδι-Όνειρο
Αφρική Ναμιμπια
Αγαπητη fou , ειμαι κολλημενη με το φορουμ , μπαινω σχεδον καθε μερα και ειδα το μην.σου αμεσως ....:lol:
Στειλε μου email , αφου ακομα δεν μπορεις να στειλεις προσωπικο μηνυμα ....
 

fou

Member
Μηνύματα
79
Likes
8
Επόμενο Ταξίδι
?????
Ταξίδι-Όνειρο
Γαλλική Πολυνησία
Ειμαι πολυ χαρουμενη. Αρχιζω να καταλαβαινω πως λειτουργει. Δεν ξερω που θα βρω το mail σου, αλλα και μεσα απο δω μια χαρα ειναι.
Προγραμματιζω το ταξιδι για το καλοκαιρι. Ταξιδευω παντα με δικη μου παρεα και οχι με οργανωμενο. Φετος ονειρευομαστε να κανουμε το γυρο του νησιου. Ψαχνω για εισητηρια, ημερομηνιες κλπ., γι αυτο σε ρωταω ποτε ειναι το καρναβαλι, να δω αν πρεπει να επιδιωξω να ειμαι εκει ή αν πρεπει να το αποφυγω.
 

KIKI

Member
Μηνύματα
2.698
Likes
6.678
Επόμενο Ταξίδι
Ιορδανία
Ταξίδι-Όνειρο
Αφρική Ναμιμπια
σου εστειλα email . Το έλαβες ;
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.268
Μηνύματα
885.762
Μέλη
38.947
Νεότερο μέλος
GThan

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom