Γαλλία Ισπανία Ιταλία Roadtrip Ιταλια-Γαλλια-Ισπανια

Μηνύματα
15
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
αμοργο
Ταξίδι-Όνειρο
νοτιο αμερικη
,,,,,

Γιάννη μη κολλάς,γραψε κι'άλλες λεπτομέριες.
καλο ταξιδι... εχεις ξαναπαει μπολονια μιλανο?εγω εχω μεινει μιλανο πριν απο 8 χρονια για 6 μηνες.αν θελεις καποια πληροφορια και ξερω ευχαριστος να σου πω.
 

makisg

Member
Μηνύματα
4.725
Likes
14.864
Επόμενο Ταξίδι
Κοιλάδα μέσου Ρήνου.
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Φίτζι

nightmare1984

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Καλησπερα παιδια και απο μενα.

Σχεδιαζω με τη κοπελα μου να κανουμε ενα ταξιδι ξεκινωντας με καραβι απο πατρα προς ανκονα.
Εχουμε σκοπο να μεινουμ αρχικα Ρωμη 2-3 μερες μετα μια μερα Φλωρεντια,μετα Νικαια-->Μονπελιε-->Βαρκελωνη και στην επιστροφη Κομο-->Βενετια.

Αυτο που ηθελα να ρωτησω ειναι κυριως σχετικο με τα διοδια. Τι οστος περιπου θα πρεπει να υπολογισω για τα διοδια για αυτες τις διαδρομες. Γενικα υπολογισα αυτες τις διαδρομες ως τις βελτιστες για ενα 11μερο. Ρωμη Βαρκελωνη κ Βενετια θαχουν τη τιμητικη τους με 2-3 μερες διανυκτερευση εκει.

Ευχαριστω πολυ απιδια,ειναι η πρωτη φορα που κανουμε κατι τετοιο και θα γινει με δικο μας αμαξι γτ ειναι ακριβα αποσο ειδαμε η ενοικιαση αυτοκινητου.
 

elenara88

Member
Μηνύματα
1.789
Likes
1.817
Επόμενο Ταξίδι
Πορτογαλία
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική, Περού, Ινδία
Via michelinβαλε εδω τις διαδρομες που θες και θα σου βγαλει ενδεικτικο κοστος με βενζινες και διοδια!
:welcome2:
 

helstar

Member
Μηνύματα
73
Likes
12
Μηπως ειναι λιγο φορτωμενο το προγραμμα για 11 ημερες?11 συν 2 στο καραβι ή 9 συν 2?Εγω θα μειωνα τους προορισμους (πχ Ισπανια) και θα πηγαινα και απο επαρχιακους δρομους (πχ Τοσκάνη) χωρις διοδια.Εν τω μεταξυ θα κανετε σε μια μερα Φλωρεντια - Βαρκελώνη ???Ενδιαμεσα η Προβηγκια ? Και στη Φλωρεντια μια διανυκτερευση φτάνοντας μεσημερι από Ρωμη?Τι θα δείτε?Το ίδιο και για την επιστροφη μεσω Κόμο.Συγγνωμη για τις παρατηρησεις αλλα μαλλον πρεπει να το ξανασχεδιασεις.Δε λεω κ μενα μου αρεσουν τα ταξιδια "σκοτωμός" αλλα οχι κι ετσι! :)
 

KwstasKatsarhs

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Καλησπερα σε ολους!Πριν απο λιγες μερες ειχαμε με 2 φιλους την ιδεα να κανουμε το καλοκαιρι ταξιδακι με ι.χ (diesel) Ανκονα (ή Μπαρι) - Μιλανο - Μονακο - Νικαια- Βαρκελωνη - Μαδριτη - Παρισι και επιστροφη.Θα ηθελα εαν καποιος γνωριζει καλα,να μου δωσει μια μεση τιμη για καυσιμα και διοδια (κυριως για τα διοδια διοτι εχουμε μαυρα μεσανυχτα) και προτασεις για το που ειναι προτιμοτερο να διανυκτερευσουμε κατα τη διαδρομη Μιλανο-Βαρκελωνη (στη μαδριτη υπαρχει σπιτι συγγενη).Αν καποιος γνωριζει θα μας βοηθησει παρα πολυ.
 

stam79

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Καλησπέρα σας,με αφορμή τη συμμετοχή ενός φίλου σε αγώνα στη nice της Γαλλίας,αποφασίσαμε το πρώτη μας οδική εκδρομή!!
Ξεκινάμε λοιπόν 4 ατομα(δυο ζευγάρια)Αθήνα-Μιλάνο αεροπορικώς,Μιλάνο νοικιάζουμε camper και ξεκιναμε επταήμερο ταξίδι με τελικό προορισμό την Βαρκελώνη.
Θα προηγηθεί στάση 2 ημερών στη Νice για τον αγώνα...
Μήπως θα μπορούσατε να με διαφωτίσετε αν υπάρχει κάποια εταιρία ενοικίασης camper η οποία όμως θα έχει υποκατάστημα στη Βαρκελώνη για να παραδώσουμε το camper....
Θα ήθελα ακόμη να με διαφωτίσετε οσον αφορά τις στάσεις για διανυκτέρευση,αν υπάρχουν δηλαδη και νόμιμα σημεία -αλλά και σημεία που δεν πρέπει να χάσουμε κατα την διαδρομή- που θα μπορούμε να σταθμεύσουμε για τη διανυκτέρευσή μας!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.843
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom