Ιταλία Roma, la città eterna! Ένα τριήμερο στη αιώνια πόλη!

coco

Member
Μηνύματα
1.301
Likes
2.283
Επόμενο Ταξίδι
ιταλια παλι
Ταξίδι-Όνειρο
ρωσια
Εμεις εδω δεν χαλιωμαστε τοσο ευκολα,ουτε ειναι απαραιτητο να λατρευουμε ο ενας τον αλλο..εχουμε ενα κοινο,τα ταξιδια ,κι εκει ειναι το ζητουμενο.σιγουρα υπαρχουν διαφορες αποψεων και συγκρουσεις,ομως δεν το αφηνουμε να δημιουργει θεμα..εχω αρπαχτει με μελη σε ενα τοπικ και εχω συμφωνησει απολυτα στο επομενο...κανε την ιστορια σου ,να εισαι αληθινη και δωσε χρονο στα μελη να σε μαθουν..
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.400
Likes
17.206
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Κατ'αρχήν να πω ότι δεν είμαστε ρομπότ ούτε full time εργαζόμενοι στο φόρουμ (ναι, έχουμε και τις δικές μας ζωές), ώστε να είμαστε από πάνω 24 ώρες το 24ωρο ώστε οτιδήποτε κάποιος πιστεύει ότι δεν πρέπει να επιτρέπεται, να διαγράφεται σε δευτερόλεπτα.

Κατά τα άλλα:

- Το φόρουμ ειναι δημόσιο και κανείς δεν είναι υπεράνω κριτικής, είτε χαλαρής είτε σκληρής.
- Κατά τη γνώμη μου υπάρχει μια διαχωριστική γραμμή μεταξύ σκληρής κριτικής και προσβλητικών χαρακτηρισμών. Το πρόβλημα είναι ότι τη γραμμή αυτή εγώ την τοποθετώ σε διαφορετικό σημείο από τους moderators, οι moderators μεταξύ τους επίσης, όλα τα μέλη μεταξύ τους επίσης. (πχ κάποτε είχα πάρει ένα προσωπικό μήνυμα 3 σελίδες μακρύ από μέλος που προσβλήθηκε επειδή κάποιος του είχε γράψει "έλα ρε τώρα" σε κάποιο σχόλιο). Όλα αυτά τα χρόνια προσπαθούμε λοιπόν να κρατάμε μια ισορροπία σε τέτοιες περιπτώσεις, με βάση τη δική μας κρίση - η οποία αναγνωρίζουμε ότι δε μπορεί να είναι η ίδια με αυτή που έχουν όλα τα μέλη. Κάποιοι θα συμφωνούν και κάποιοι θα διαφωνούν. Γι'αυτό και κουβέντες του στυλ ότι στο φόρουμ επιτρέπουμε τα Α και Β και αυτό είναι απαράδεκτο κλπ, είναι για μένα άστοχες. Στη συγκεκριμένη περίπτωση η δική μου γνώμη είναι ότι το να γράψει κάποιους ότι "γράφεις μπούρδες" ή ότι "είσαι υπερόπτης" είναι κάτι που σίγουρα μπορεί να αποφευχθεί και η όποια κριτική να γίνει χρησιμοποιώντας διαφορετικό τρόπο.

- Δε γνωρίζονται προσωπικά όλα τα μέλη μεταξύ τους, και ούτε υπάρχει η δυνατότητα γι'αυτό. Επίσης, δεν είναι αυτός ο λόγος ύπαρξης του φόρουμ. Επομένως δε μπορούμε να βασίζουμε τα γραφόμενά μας στο ότι κάποιοι μας γνωρίζουν προσωπικά ή ότι θα μας γνωρίσουν σε κάποια επόμενη συνάντηση. Ο γραπτός λόγος έχει τις ιδιαιτερότητές του και πρέπει να τον χρησιμοποιούμε ανάλογα.

Τα άσχετα μηνύματα στο παρόν θέμα θα διαγραφούν. Όταν υπάρχει κάποιο πρόβλημα, όποιος θέλει μπορεί να κάνει αναφορά.
 

coco

Member
Μηνύματα
1.301
Likes
2.283
Επόμενο Ταξίδι
ιταλια παλι
Ταξίδι-Όνειρο
ρωσια
Ζητωντας τη διαγραφη του ρατσιστικου χαρακτηρισμου,θεωρησα οτι προστατευω το φορουμ και τη φημη του,περισσοτερο απο τις δικες μου ευαισθησιες..Δεν υπεδειξα ποτε το τι επιτρεπεται η οχι και λυπαμαι αν ετσι φανηκε..Προφανως το λαθος ειναι δικο μου που ασχολουμαι...
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.400
Likes
17.206
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Παρερμηνεύεις τα λεγόμενά μου. Αυτό που ζήτησα είναι να κάνετε ΑΝΑΦΟΡΑ όταν κάτι βλέπετε που θεωρείτε ότι θέλει διόρθωση. Το να τα συζητάμε όλα μέσα στο ταξιδιωτικό τόπικ το μόνο που κάνει είναι να χαλάμε το τόπικ (δες το παρόν, έχει 4 σελίδες άσχετα μηνύματα).

Απλό είναι νομίζω. Όταν υπάρχει κάποιο πρόβλημα, κάντε αναφορά και θα το κοιτάμε. Δηλώσεις του στυλ το φόρουμ επιτρέπει τα τάδε και τα δείνα είναι άστοχες (δηλαδή τι να κάνουμε; να περνάνε από έγκριση όλα τα μηνύματα πριν δημοσιευτούν; ). Κάντε αναφορά και θα διορθώνονται εκ των υστέρων.

Παρακαλώ μηνύματα μόνο on topic από δω και πέρα.
 
Last edited:
Μηνύματα
9
Likes
6
Giotou Καλημέρα! Γράψε μας κι άλλα από τις εμπειρίες σου σε παρακαλώ. Φεύγουμε τη Κυριακή και θα μας βοηθήσει πολύ, λαμβάνοντας υπόψη και όσα έγραψαν οι άλλοι φίλοι!!!!!!!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.169
Μηνύματα
882.805
Μέλη
38.883
Νεότερο μέλος
ayahuasca97

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom