Ryanair: Τρεις νέες πτήσεις από Θεσσαλονίκη

North66

Member
Μηνύματα
4.303
Likes
5.039
Επόμενο Ταξίδι
Γεωργία
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
στην ελλαδα του 2013 ζουμε..350-400 μονο τα αεροπορικα?
δεν εχουν ολοι την ανεση..
Όποιος δεν έχει την άνεση δεν πάει Ισλανδία, διαλέγει κάποιο οικονομικότερο και κοντινότερο νησί όπως η Κρήτη. Kάνε όσους 'συνδυασμούς' θες με την Easyjet, στο τέλος θα καταλήξεις στο παραπάνω νούμερο.
 
Last edited:

elinaa

Member
Μηνύματα
103
Likes
12
Επόμενο Ταξίδι
Αγγλια-Ουαλία, Νορβηγια
Ταξίδι-Όνειρο
Λαπωνία, Καραιβική
Πόσο φτηνά, δηλαδή; Δώσε ένα παράδειγμα (δεν έχουν σημασία οι ημερομηνίες) που να περιλαμβάνει τα κόστη από "Μακεδονία" - Ισλανδία (Ρέικιαβικ) - "Μακεδονία".
δεν μιλησα για μακεδονια ισλανδια μακεδονια..ειπα πανω για τι μιλησα...
 

elinaa

Member
Μηνύματα
103
Likes
12
Επόμενο Ταξίδι
Αγγλια-Ουαλία, Νορβηγια
Ταξίδι-Όνειρο
Λαπωνία, Καραιβική
Όποιος δεν έχει την άνεση δεν πάει Ισλανδία, διαλέγει κάποιο οικονομικότερο και κοντινότερο νησί όπως η Κρήτη. Kάνε όσους 'συνδυασμούς' θες με την Easyjet, στο τέλος θα καταλήξεις στο παραπάνω νούμερο.
ο αλλος μπορει να χει ονειρο ισλανδια ομως...και να μην εχει τοσα λεφτα..τι θα παθει αν παει με συνδυασμο σε συγκριση με το να μη παει καθολου? μπορει να ταλαιπωρηθει λιγο παραπανω..και?
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.052
Likes
7.801
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
Άλλα γι άλλα... Επί της ουσίας; ουδέν. Ο North66 έγραψε κάτι (κόστος για Ισλανδία). Είναι λάθος; Ο συνδυασμός που λες με τις loco πόσο φθηνότερος βγαίνει από τις regular ώστε να τις προτιμήσει ο μη-έχων και να πραγματοποιήσει τ' όνειρό του;
 

elinaa

Member
Μηνύματα
103
Likes
12
Επόμενο Ταξίδι
Αγγλια-Ουαλία, Νορβηγια
Ταξίδι-Όνειρο
Λαπωνία, Καραιβική
220.
διακρινω εναν επιθετικο τονο
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.052
Likes
7.801
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
220.
διακρινω εναν επιθετικο τονο
Κανένας επιθετικός τόνος. Απλώς, όταν γίνεται αντιπαράθεση, καλό είναι να γίνεται με επιχειρήματα (τιμές - εν προκειμένω) ώστε να γνωρίζουν και αυτοί που δεν έχουν ασχοληθεί ιδιαίτερα με το θέμα αλλά ενδιαφέρονται γενικότερα να έχουν μια καλύτερη εικόνα αφ' ενός και αφ' ετέρου να κρίνουν και τα λεγόμενα των δύο πλευρών (που ενδεχομένως να θέλουν απλώς να δημιουργήσουν εντυπώσεις).

ΥΓ. Ευχαριστώ για την απάντηση (220).
 
Μηνύματα
76
Likes
67
Επόμενο Ταξίδι
Ισπανία
Ταξίδι-Όνειρο
Η.Π.Α-ΚΑΝΑΔΑΣ
Δεν έχω καταλάβει ακόμη μετά από τόσο καιρό.........ΤΙ ζόρι τραβάνε διάφοροι με την Ryanair......Διαβάζω σε όλο το forum σχόλια των και μόλις δουν κάτι για Ryanair τους χτυπάει ηλεκτρικό ρεύμα......γιατί τόσο μίσος ?.......ΡΕ ΜΑΓΚΕΣ !!!!!.......Μ-Η Π-Ε-Τ-Α-Τ-Ε με Ryanair ......αφήστε εμάς που δεν έχουμε χρήματα και είμαστε φτωχοί να πετάμε με αυτή την ΕΥΛΟΓΗΜΕΝΗ εταιρεία γιατί αν δεν υπήρχε αυτή εγώ δεν θα μπορούσα να δω Ευρώπη , ούτε με κυάλια......Πήγα 2 φορές Θεσσαλονίκη-Μιλάνο με 5 και 9 ευρώ.Από εκεί νοίκιασα αυτοκίνητο και την μία φορά τράβηξα Κόμο και την άλλη Βενετία.Πήγα 3 φορές Ρώμη με 14 , 17 και 25 ευρώ......και εσείς μου λέτε για πυροτεχνήματα στις τιμές των εισητηρίων,για ψευτικες ανακοινώσεις και για γιρόνες και ιστορίες και ότι είναι μία ωρα μακριά από Βαρκελώνη και μπούρδες !!!!!!......Καλύτερα να πάω με 15 ευρώ και όταν φτάσω εκεί να πάω με οτοστοπ ή με τα πόδια ή τελοσπάντων ας φάω και 2 ωρες .....παρά να πάω με 200 ευρώ και να ψάχνω να βρω την βαλίτσα μου στο αεροδρόμιο............και στο φινάλε.......αν εσείς έχετε χρήματα και θέλετε να τρώτε πάνω στο αεροπλάνο σαντουιτσάκια και φαγητά καλά κάνετε και πετάτε με άλλες εταιρίες........εγώ θέλω να πηγαίνω φθηνά.....όπως πηγαίνω,χωρίς φαί και μακριά από τις πόλεις τα αεροδρόμια.......ΕΣΕΙΣ ΤΙ ΖΟΡΙ ΤΡΑΒΑΤΕ.....θα μου πείτε ?
Ξεκίνησε τώρα Αθήνα-Θεσσαλονίκη νέες πτήσεις.......άαααααντε πάλι......άρχισαν.....όχι έτσι-όχι αλλιώς.....δεν είναι φθηνά τα εισητήρια......δεν βλέπω κάτω από 66.....θα τα ρίξει η Aegean....πάλι πυροτεχνήματα από την Ryanair και ιστορίες για αρκούδες........ΡΕ ΣΕΙΣ.......πάρτε το χαμπάρι......Ειτε σας αρέσει είτε όχι η εταιρεία αυτή ΑΛΛΑΞΕ και συνεχίζει να ΑΛΛΑΖΕΙ τα δεδομένα .......ΠΑΝΤΑ προς όφελός μας...............όοοοοοοοσο πόλεμο και να την κάνετε......οι φτωχοί ταξιδιώτες θα συνεχίζουμε να πετάμε ΜΟΝΟ με Ryanair.Aν δεν σας αρέσει.........ΞΥΔΙ......ξυδάκι.
 
Μηνύματα
76
Likes
67
Επόμενο Ταξίδι
Ισπανία
Ταξίδι-Όνειρο
Η.Π.Α-ΚΑΝΑΔΑΣ
......σε ύφος που δεν ταιριάζει εδώ μέσα.
Αν θίχτηκαν κάποια άτομα για το ύφος δεν έχω πρόβλημα να ζητήσω δημόσια συγνώμη που στο κάτω-κάτω πέρα από 2 "ρε" που είπα δεν βλέπω κάποιον υβριστικό χαρακτηρισμό ή ονομαστική αναφορά σε συγκεκριμένο πρόσωπο......Αν στην Ελλάδα του 2014 το "ρε" θεωρείτε προσβλητικό...τότε οκ.....είμαι λάθος εγώ και ζητώ συγνώμη.........Αλλά δεν άντεξα πλέον.Το site αυτό το αγάπησα από την πρώτη στιγμή,βρήκα εδώ μέσα ατέλειωτες πληροφορίες και χρήσιμα πράγματα και σημαντική βοήθεια.......Ομως αυτή η ειρωνία και οι συνεχείς απαξιωτικές αναφορές στην Ryanair έχουν κουράσει....δεν καταλαβαίνω ΤΙ σκοπό έχουν.......και η ουσία -η ταμπακιέρα- είναι αυτή......Θα εξηγήσει ποτέ-κάποιος ΠΟΙΟ είναι το θέμα του,ΠΟΙΟ το πρόβλημά του για το αν πετάμε με low Cost εταιρεία? και συγκεκριμένα με την Ryanair ?....δηλαδή όταν ειρωνεύεται κάποιος και λέει....."στο φτερό σε έβαλαν να καθίσεις?" ή ....."το πότε ταξιδεύω το κανονίζω μόνος μου και όχι οι τιμές του Λίγδη..........Αυτές δεν είναι προσβλητικές αναφορές για κάποιους ?.........τι να κάνουμε ?......εμείς με αυτούς μπορούμε να πετάξουμε-αυτό είναι το μπάτζετ μας-με αυτούς πετάμε......εμένα για παράδειγμα το πότε θα ταξιδέψω εξαρτάται από τις τιμές του Λίγδη....ΝΑΙ.....και όχι από το πότε θέλω εγώ......το ξέρω-το γνωρίζω το αποδέχομαι και έτσι μπορώ και θέλω να γίνετε........δικαίωμά μου δεν είναι?......αφού μόνο έτσι μπορώ να πάω εξωτερικό.....δεν μου φτάνουν τα χρήματα αλλιώς......Εσύ που δεν το δέχεσαι....ΜΗΝ το κάνεις.....να πετάξεις όταν το κανονίσεις και όταν θελήσεις εσύ.....δικαιωμά σου είναι κάνε ότι θέλεις.........Εμένα όμως γιατί "μου την λες"?.....γιατί ξεχωρίζεις τους ανθρώπους σε λιγδιάριδες-παρακατιανούς και με τους άλλους που καλά κάνουν και έχουν την δυνατότητα να πετάνε με ποιο ακριβές εταιρίες,σε πιο καλές ώρες,σε μεγαλύτερα αεροδρόμια κτλ.....
Οι αναφορές που γίνονται εδώ μέσα ΣΥΝΕΧΩΣ από 3-4 συγκεκριμένα άτομα είναι λες και διαπράτουμε έγκλημα που πετάμε με την Ryanair και ότι είναι κακό αυτό που κάνουμε και προσπαθούν-κάνουν το παν να μας φέρουν στο σωστό δρόμο.......
Αυτό είναι που δεν έχω καταλάβει γιατί γίνετε και γιαυτό το λόγο μίλησα έτσι στο παραπάνω μήνυμα.
(Αν και έχω καταλάβει μάλλον τον λόγο -όπως και πολλοι άλλοι φαντάζονται ποιος μπορεί να είναι
αλλά δεν θέλω να τον πω.Το αφήνω στην κρίση σας)
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.363
Likes
9.288
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
ΠΟΙΟ το πρόβλημά του για το αν πετάμε με low Cost εταιρεία? και συγκεκριμένα με την Ryanair ?....
στο λεω απλά και λιτά: τις 350.000 που τσεπωνει η Ryanair το χρονο στη Θεσσαλονικη μονο από επιδοτηση κατά κυριο λογο Δημοσίων πόρων, να τις πληρωνεις εσυ και οσοι επωφελούνται από αυτή και μονο. όταν σταματησει η επιδοτηση τοτε θα δεις τι θα πληρωνεις. αν εχεις ακομα απορια ποσο, βαλε στο αγαπημενο σου σαιτ τις πτησεις από Αραξο, Αργοστολι κλπ.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.182
Μηνύματα
883.219
Μέλη
38.891
Νεότερο μέλος
CrisPan

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom