Ryanair: Τρεις νέες πτήσεις από Θεσσαλονίκη

North66

Member
Μηνύματα
4.303
Likes
5.039
Επόμενο Ταξίδι
Γεωργία
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία

kabamarou

Member
Μηνύματα
1.437
Likes
2.207
Η επιδότηση ήταν 250.000 ευρώ και όχι 350.000 για τον δεύτερο χρόνο της Ryanair στην Θεσσαλονίκη(Μάρτιο 2012 μέχρι Μάρτιο του 2013)
http://www.makthes.gr/news/economy/96573/
Δεν ξέρω για τον τρίτο χρόνο που διανύουμε τι ακριβώς έγινε.
 
Μηνύματα
76
Likes
67
Επόμενο Ταξίδι
Ισπανία
Ταξίδι-Όνειρο
Η.Π.Α-ΚΑΝΑΔΑΣ
Τα πολλά λογια είναι φτώχεια.
ΕΕΕΕΕτσι μπράβο !!!!!!.........ΤΩΡΑ μίλησες σωστά.......τα πολλά λόγια είναι φτώχεια......Αφήστε εμάς να πετάμε φθηνά γιατί έτσι γουστάρουμε και θέλουμε να πετάμε με Ryanair και ας με πάει να με κατεβάσει και σε χωράφι 100 Km μακριά από την πόλη......και ας με βάλει να είμαι όρθιος στο αεροπλάνο και να κρατάω χειρολαβή,όπως στα λεωφορεία (φυσικά και δεν ισχύει αυτό-αλλά το λέω εσκεμμένα για να καταλαβεις ότι ΔΕΝ με ενδιαφέρει και έτσι αν γίνετε).....αλλά όλα αυτά με 12-15-20-25 ευρώ..........και εσείς πετάξτε με χυμούς και σαντουιτσάκια με όποια εταιρεία θέλετε,αλλά φυσικά με πολλά παραπάνω χρήματα.

Χαρειτε την εταιρειαρα κ πετατε όσο μπορειτε.
Μα αυτό ΑΚΡΙΒΩΣ κάνουμε....Αλλιώς ΠΩΣ θα πήγαινα μέσα στο 2013 3 φορές Ρώμη με 9,90.... 14,99.....και 23,67 ?????????????????
 

Elenik

Member
Μηνύματα
295
Likes
97
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΗΣΙΑ ΚΟΥΚ - ΑΛΑΣΚΑ
θα πετάμε τώρα που είναι φτηνή, και αν ακριβύνει θα σταματήσουμε να πετάμε. Δεν έχουμε και κανένα συμβόλαιο αποκλειστικότητας. Αυτή είναι η λογική. Αν με συμφέρει πετάω, αν δεν με συμφέρει δεν πετάω.
 
Μηνύματα
76
Likes
67
Επόμενο Ταξίδι
Ισπανία
Ταξίδι-Όνειρο
Η.Π.Α-ΚΑΝΑΔΑΣ
θα πετάμε τώρα που είναι φτηνή, και αν ακριβύνει θα σταματήσουμε να πετάμε. Δεν έχουμε και κανένα συμβόλαιο αποκλειστικότητας. Αυτή είναι η λογική. Αν με συμφέρει πετάω, αν δεν με συμφέρει δεν πετάω.
Αυτό λέω και εγώ ....αυτό υποστηρίζω.....σήμερα το εκμεταλευόμαστε - αύριο τους γυρνάμε την πλάτη.Μπορεί να έρθει κάποια άλλη εταιρεία.......Αυτό όμως "κάποιοι" ΔΕΝ το καταλαβαίνουν.
 

elinaa

Member
Μηνύματα
103
Likes
12
Επόμενο Ταξίδι
Αγγλια-Ουαλία, Νορβηγια
Ταξίδι-Όνειρο
Λαπωνία, Καραιβική
πολλοι εδω μεσα δεν καταλαβανουν κατι..ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΟΛΟΙ ΛΕΦΤΑ!!
απο το να μην κανω ενα ταξιδι.. προτιμω να περασω και τις κακουχιες του κοσμου για να το κανω (πραγμα που δεν συμβαινει σε τοσο τραγικο βαθμο αλλα τελοσπαντων). οπως και να παω με μια εταιρεια που παιρνει επιδοτησεις και μπλα μπλα μπλα . εξαλλου η ζωη δεν ειναι για να εισαι παντα βολεμενος..και ειδικα οταν εισαι νεος.. ειμαι 21 χρονων και θα με νοιαξουν αυτα? ας μαφηνει οπου θελει το αεροπλανο κτλ κτλ κτλ ..αφου με πηγε... εμενα μου φτανει..
 

tsolias1979

Member
Μηνύματα
419
Likes
189
Επόμενο Ταξίδι
Φιλανδία-Εσθονια-Πολωνια
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ-ΠΕΚΙΝΟ
samion μια ερωτηση.Δηλαδη εαν εσυ θες να πας πχ στην Ρωμη απο Θεσ/νικη η Αθηνα και οι ωρες σε βολευουν και με την ryanair και με μια αλλη εταιρεια δεν ξερω εγω ποια βαλε οποια θες εσυ η μια πεταει με 15 ευρω και η αλλη με 115 εσυ με ποια θα πας?Δεν ειναι ειρωνεια για να μην παρεξ. κι ολας.
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.370
Likes
9.297
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
samion μια ερωτηση.Δηλαδη εαν εσυ θες να πας πχ στην Ρωμη απο Θεσ/νικη η Αθηνα και οι ωρες σε βολευουν και με την ryanair και με μια αλλη εταιρεια δεν ξερω εγω ποια βαλε οποια θες εσυ η μια πεταει με 15 ευρω και η αλλη με 115 εσυ με ποια θα πας?Δεν ειναι ειρωνεια για να μην παρεξ. κι ολας.
ρωτας τα αυτονοητα λες και υποτιμάς τη νοημοσυνη, όχι μονο τη δική μου, όλων..
με την εταιρεια δεν εχω κανενα προβλημα, ειναι ασφαλης. εχω με τις πρακτικές της. πώς να την ανταγωνιστει η Alitalia στο ιδιο ακριβως δρομολογιο οταν η μία παιρνει επιδοτηση και η άλλη όχι? δεν ειναι σαφες όμως σε όλους ότι μολις σταματησει η επιδοτηση η εταιρεια θα γινει καπνος..ή απλα τα εισητηρια θα πανε στα επιπεδα της Alitalia και πιο πανω. γιατι όπου συναγωνιζονται στα ισια μαντεψε ποιος ειναι ο νικητης..δες στη Σικελία, στο Μιλανο-Ρωμη..άτακτη υποχωρηση της Ραιαν μια και δεν αντεχουν σε κανενα ανταγωνισμο, όταν βεβαιως παιζουν χωρις επιδοτηση..
φυσικα λοιπον θα επελεγα τα 15. αν ημουν μονος, πληρωνα εγω και χωρις ανταποκριση. και επειδη σπανιότατα συμβαινει αυτο, με την οικογενεια μου και για την ανταποκριση μου δεν θα επελεγα ποτέ αυτη την εταιρεια. ακομα και αν ποτέ καταφερει να μοιασει εστω και στο ελαχιστο στην αξιοπρεπεστατη Easy Jet.
 

tsolias1979

Member
Μηνύματα
419
Likes
189
Επόμενο Ταξίδι
Φιλανδία-Εσθονια-Πολωνια
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ-ΠΕΚΙΝΟ
ok καταλαβα και δεν νομιζω να υποτιμα καποιον η ερωτηση σου.
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.921
Παιδιά έχετε παρεξηγήσει κάτι... κανένας δεν είπε εδώ μέσα ότι η Ryan δεν είναι ασφαλής εταιρία ή ότι αν βρίσκετε εισιτήρια σε εξευτελιστικές τιμές να μην τα αγοράζετε... αν είναι δυνατόν... αν θέλω να πάω π.χ στη Ρόδο και βρω ένα εισιτήριο στα 25€ με τον Λίγδη είναι δυνατόν να μην το αγοράσω και να προτιμήσω άλλη εταιρία με π.χ 150€?

Αυτό που μέρες τώρα προσπαθούμε να σας δώσουμε να καταλάβετε είναι αυτό που είπε ο Samion... κουβέντα κάνουμε σχετικά με τις πρακτικές της εταιρίας... δεν στεκόμαστε στα 25€ το πάμε παρακάτω, στο γιατί και πως o Λίγδης μπορεί και πετά με τέτοιες τιμές... επίσης προσπαθούμε να σας δώσουμε να καταλάβετε τα ψιλά γράμματα, δηλαδή τις κρυφές χρεώσεις, την ελλειπή πληροφόρηση, το κακό σέρβις, τα μακρινά αεροδρόμια, την έλλειψη επαγγελματισμού στην περίπτωση στραβής και αρκετά άλλα... όπως δεν είναι κακό να πετάει κάποιος στη Ρόδο με 25€ έτσι και δεν είναι κακό να ξέρει τις μεθόδους του Λίγδη και στις στραβές να μην βρεθεί προ απροόπτου... το ότι έχει ταξιδέψει κάποιος με τον Λίγδη 20 φορές και δεν του έχει συμβεί κάποια στραβή δεν μου λέει τίποτε... μια φορά θα γίνει η στραβή όχι πάντα... και όταν γίνει η στραβή και βρεθείτε μόνοι στη μέση του πουθενά χωρίς καμιά βοήθεια τότε πραγματικά θα χάσετε την γη κάτω από τα πόδια σας...
 

maltakias

Member
Μηνύματα
2.538
Likes
3.226
Επόμενο Ταξίδι
Όπου λάχει
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Ενώ με τις άλλες -τις σίγουρες- δεν έχει συμβεί αυτό σε κόσμο ε;
Όταν ταξιδεύεις γενικώς πάντα πρέπει να περιμένεις ότι κάποια στιγμή θα σου κάτσει και μια κακοτυχία.Αυτό δεν ορίζει κανέναν κανόνα.
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.370
Likes
9.297
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Ενώ με τις άλλες -τις σίγουρες- δεν έχει συμβεί αυτό σε κόσμο ε;
Όταν ταξιδεύεις γενικώς πάντα πρέπει να περιμένεις ότι κάποια στιγμή θα σου κάτσει και μια κακοτυχία.Αυτό δεν ορίζει κανέναν κανόνα.
ουτε κι εσυ καταλαβες τι λεμε...ή μιλας για θεματα που δεν εχεις εμπειρια.
κανεις δεν ελεγχει τις καιρικες συνθηκες, τα ατυχηματα κλπ.
αν γινει στραβη με την Alitalia πχ καποιος θα φροντισει εσενα και την οικογενεια σου. απο το νερο, αναψυκτικο + σαντουιτς σε ολους περαν του 2ωρου καθυστερησης ως τη μεταφορα στον προορισμο σου ή ακομα και ξενοδοχειο με μεταφορα εννοειται. αν η βαλιτσα σου καθυστερησει προβλεπεται αποζημιωση για καθε μερα καθυστερησης (>100Ε) και φυσικα αποζημιωση οσο προβλεπει ο νομος σε οριστικη απωλεια. οοοολλλα αυτα η Ραιαν τα γραφει στα παλαιοτερα των υποδηματων της. και οοοοολλλλα αυτα τα παραπονα των επιβατων της (μαζι με τη μειωση κερδων) την εκαναν να αλλαξει τακτικη απο φετος. αν δεν αλλαξει ομως το customer care του Μανωλιου, ίδιος θα μεινει.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.221
Μηνύματα
884.150
Μέλη
38.912
Νεότερο μέλος
Aza

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom