Ryanair Ryanair news

orck

Member
Μηνύματα
662
Likes
1.011
καποια στιγμη δεν ειχε πει και 2 ιδεες ο CEO για χρηση wc με εξτρα κοστος και τιμη εισιτηριου αναλογα το βαρος του καθενος? :haha::haha:
Τι; Σοβαρα ειχε πει τετοια πραγματα η κανεις πλακα;
Οι τουαλετες ηταν ηδη πολυ μικρες, δεν μπορεις να γυρισεις καλα καλα
 

North66

Member
Μηνύματα
4.303
Likes
5.039
Επόμενο Ταξίδι
Γεωργία
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
Είναι πράγματι άδικο κάποιος που ζυγίζει 50 κιλά να έχει το ίδιο επιτρεπόμενο βάρος αποσκευών με κάποιον που ζυγίζει 100 κιλά. Πιστεύω στο προσεχές μέλλον που θα ξεκινήσουν τακτικά διαστημικά ταξίδια, θα μπούμε στη λογική της χρέωσης ανά κιλό και για τους επιβάτες και θα δικαιωθεί για ακόμα μια φορά ο Ο' Λίρι.
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.365
Likes
9.288
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Τι; Σοβαρα ειχε πει τετοια πραγματα η κανεις πλακα;
Οι τουαλετες ηταν ηδη πολυ μικρες, δεν μπορεις να γυρισεις καλα καλα
Μπουρδες για να γινεται ντορος αλα Γκαιμπελς. Αρκει να μιλανε για μενα..
Ποτε δεν θα γινεται χρεωση ανα κιλο, αλλη μπουρδα. Οσο υπαρχουν ανθρωπινες αξιες οπως ισοτητα, σεβασμος των αδυνατων, πασχοντων κλπ τουλαχιστον.
 

North66

Member
Μηνύματα
4.303
Likes
5.039
Επόμενο Ταξίδι
Γεωργία
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
Έχουν ήδη ξεκινήσει κάποιες εταιρείες να ζυγίζουν επιβάτες για τεχνικούς λόγους αρχικά (Finnair, Hawaiian), κάποιες για να αποκλείουν επιβάτες από πτήσεις με μικρά αεροσκάφη (Uzbekistan) και κάποιες χρεώνουν (Samoan).
https://www.theguardian.com/world/2013/apr/02/samoa-air-pay-what-you-weigh
 
Last edited:

Samion

Member
Μηνύματα
10.365
Likes
9.288
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Παρεπιπτοντως samoan δεν υπαρχει κ η samoa airways ζυγιζει επιβατες στα twin otter της για κατανομη του βαρους κ μονο, χωρις καμια επιπλεον χρεωση.
 
Last edited by a moderator:

Samion

Member
Μηνύματα
10.365
Likes
9.288
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Η Samoa δεν χρεωνει στα twin otter ανάλογα με το βαρος των επιβατων, ουτε η ραιαν και ουτε προκειται να το κανει ποτε. Η τυχαρπαστη samoa air που εκανε φωτοβολιδα με μπουρδα αλα ιρλανδου δεν υπαρχει απο αμνημονευτων χρονων. (2015). Διαβαζετε προσεκτικα τι ποσταρετε.
 
Last edited by a moderator:

North66

Member
Μηνύματα
4.303
Likes
5.039
Επόμενο Ταξίδι
Γεωργία
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
Διαβαζετε προσεκτικα τι ποσταρετε.
Η μπουρδολογια θυμιζω στους φαν της εχει τα δικα της θεματα.
Τελος το οφ τοπικ.
Δε διπλοτσεκάρω ότι γράφω γιατί μπορεί να μην έχω τη δυνατότητα. Απλά θυμόμουνα ότι πριν μερικά χρόνια κάποια αεροπορική της Σαμόα χρέωνε με το βάρος, είχε γίνει θέμα στο flyertalk που δεν είναι ούτε τριτοδεύτερο σάιτ ούτε χώρος μπουρδολογίας. Αν λεγόταν Samoa ή Samoan ή αν χρεοκόπησε λάθος μου, η αλήθεια είναι όμως ότι η εταιρεία υπήρξε και η χρέωση με το βάρος υπήρξε.
https://www.flyertalk.com/forum/travelbuzz/1454915-samoa-airline-pay-weight-pricing.html
 
Last edited by a moderator:

Samion

Member
Μηνύματα
10.365
Likes
9.288
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
και κάποιες χρεώνουν (Samoan).
Δε διπλοτσεκάρω ότι γράφω γιατί μπορεί να μην έχω τη δυνατότητα.
Να το κανεις γιατι το "χρεωνουν" οπως το εγραψες παραπανω εγω το λεω απλα μπουρδα. Αν δεν εχεις τη δυνατοτητα μην γραφεις κατι που δεν ειναι διπλοτσεκαρισμενο. Μπορεις να μου στελνεις ελευθερα τα ποστ με πμ να στα διπλοτσεκαρω εγω.
Η samoa air επαναλαμβανω ακομα μια φορα εκανε ενα πυροτεχνημα που κρατησε κατι μηνες με 2 τσεσνα για να γινει ντορος κ τελειωσε εδω κ αρκετα χρονια. Ελεος πια. Μην μπερδευουμε τα πράγματα. Ακομα κ στη Σαμοα ειναι πιο σοβαροι.
Προσθετω οτι εκτιμω την αναγνωριση του λαθους σου. Ουτε ο taver δεν τα κανει αυτα.
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.365
Likes
9.288
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Μήπως ξέρουμε το δρομολόγιο που θα κάνει;
Οχι. Ακομα δεν εχουν καν εκπαιδευτει τα πληρωματα. Προχτες, 14/12 παραδοθηκε το 440στο 738..κ 16 στη Ryanair sun...
 
Last edited by a moderator:

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.190
Μηνύματα
883.430
Μέλη
38.896
Νεότερο μέλος
η μεγάλη η ζωή

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom