Ryanair Ryanair news

jose

Member
Μηνύματα
716
Likes
220
Ταξίδι-Όνειρο
Tokio
Η φθηνοτερη οχι. Οι ισπανοι εχουν παρει τα ηνια πλεον και ως καλυτεροι στο skytrax και ως φθηνοτεροι. Τα μονα 9 ευρα φετος κ ακομα και τωρα παιζουν με 20 ευρα απο/προς Αθηνα μες το καλοκαιρι.
Ποιοι ισπανοι ? Η Volotea εννωεις? γιατι σαν πτησεις απο ελλαδα δεν εχει κ κατι συμαντικο να μας δειξει, και αυτη μονο στην αθηνα, θεσσαλονικη δεν εχει τιποτα σχεδον.... δεν μπορεις να συγκρίνεις.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.766
Likes
44.296
Ποιοι ισπανοι ? Η Volotea εννωεις? γιατι σαν πτησεις απο ελλαδα δεν εχει κ κατι συμαντικο να μας δειξει, και αυτη μονο στην αθηνα, θεσσαλονικη δεν εχει τιποτα σχεδον.... δεν μπορεις να συγκρίνεις.
Σοβαρα δεν εχει τιποτε σημαντικο?
Screenshot_20240521_173731.jpg
 

jose

Member
Μηνύματα
716
Likes
220
Ταξίδι-Όνειρο
Tokio
Σοβαρα δεν εχει τιποτε σημαντικο? View attachment 462530
Οι ποιο πολλές πτήσεις γίνονται μεσο Aegean αν δεις και οχι απο τον στολο της Volotea. Την καλοκαιρινή περίοδο ισως έχει παραπάνω αλλα τον χειμώνα εξαφανίζεται σχεδόν αυτο λεω. Δεν εχει σχεση με την Ryanair σε μέγεθος. Μακάρι να βάλει κιαλλες πτήσεις κ να τις κρατήσει κ τον χειμώνα.
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.484
Likes
9.473
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Ποιοι ισπανοι ? Η Volotea εννωεις? γιατι σαν πτησεις απο ελλαδα δεν εχει κ κατι συμαντικο να μας δειξει, και αυτη μονο στην αθηνα, θεσσαλονικη δεν εχει τιποτα σχεδον.... δεν μπορεις να συγκρίνεις.
Να συγκρινω τι? Επαναλαμβανω: η φθηνοτερη εταιρεια δεν ειναι πλεον η Ryanair ουτε και η καλυτερη low cost. Χαρη στους ισπανους ειδαμε κ βλεπουμε πτησεις των 9€ κ των 20€ τελη Ιουλιου. Δεν αναφερθηκα ποια ειναι η μεγαλυτερη ή ποια εχει πιο «σημαντικες» πτησεις κατι πολυ σχετικο αφου τις «σημαντικες» μου πτησεις τις εχει μονο η Volotea.
 

jose

Member
Μηνύματα
716
Likes
220
Ταξίδι-Όνειρο
Tokio
Να συγκρινω τι? Επαναλαμβανω: η φθηνοτερη εταιρεια δεν ειναι πλεον η Ryanair ουτε και η καλυτερη low cost. Χαρη στους ισπανους ειδαμε κ βλεπουμε πτησεις των 9€ κ των 20€ τελη Ιουλιου. Δεν αναφερθηκα ποια ειναι η μεγαλυτερη ή ποια εχει πιο «σημαντικες» πτησεις κατι πολυ σχετικο αφου τις «σημαντικες» μου πτησεις τις εχει μονο η Volotea.
Ναι δε διαφωνώ με αυτο κ καλος υπάρχει απλα δεν εχει διευρυνθεί πολυ στην Ελλάδα, κυρίως το καλοκαίρι παιζει μπαλα. Οι ποιο πολλες πλέων ακολουθούν το low cost μοντέλο με ακριβές βέβαια πτήσεις. Παρολα αυτα συμφωνώ οτι καλός υπάρχουν.
 

Elena2508

Member
Μηνύματα
1.233
Likes
4.271
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
N. Υόρκη
Έχει κλείσει κανείς εισιτήρια μέσω της σελίδας της trip.com; Ήταν εύκολη η διαχείριση της κράτησης ή υπήρχαν θέματα;
Βγάζει πολύ ωραίους συνδυασμούς πόλεων με πτήσεις και διαμονή και προβληματίστηκα αν θα κλείσω κανένα τέτοιο πακέτο μόνο μετακινήσεων γιατί δεν ήξερα εάν είναι αξι;oπιστη εταιρεία, αν και Δανέζικη...
Τώρα βέβαια με το άρθρο που διαβάζω φαίνεται ότι τελικά είναι αξιοπιστη για να κάνει τέτοια συνεργασία με την Ryanair.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.766
Likes
44.296
Έχει κλείσει κανείς εισιτήρια μέσω της σελίδας της trip.com; Ήταν εύκολη η διαχείριση της κράτησης ή υπήρχαν θέματα;
Βγάζει πολύ ωραίους συνδυασμούς πόλεων με πτήσεις και διαμονή και προβληματίστηκα αν θα κλείσω κανένα τέτοιο πακέτο μόνο μετακινήσεων γιατί δεν ήξερα εάν είναι αξι;oπιστη εταιρεία, αν και Δανέζικη...
Τώρα βέβαια με το άρθρο που διαβάζω φαίνεται ότι τελικά είναι αξιοπιστη για να κάνει τέτοια συνεργασία με την Ryanair.
Ολα τα ryanair μ αυτην τα κλεινω. Δεν χρειαστηκα διαχειριση.
Παρα πολυ ευκολη η σελιδα του trip.com με φοβερες εκπτωσεις. Ομως προσοχη στα cookies. Το ειδες, το κλεισες, αλλιως σε καθε νεα αναζητηαη ανεβαζει λιγο την τιμη.
 

Nikos1986

Member
Μηνύματα
1.035
Likes
4.735
Ταξίδι-Όνειρο
Αυστραλία - Καλιφόρνια
Είναι αξιόπιστη, αλλά με τα θεματάκια της.

Όπως λέει και η paefstra, συνήθως αρχικά σου εμφανίζει κατά τι χαμηλότερες τιμές (για να εμφανίζεται πρώτη στις μηχανές αναζήτησης), αλλά έχει την εκνευριστική τάση να στις ανεβάζει όχι μόνο σε μετέπειτα αναζητήσεις αλλά το χειρότερο και μόλις πας να κάνεις την πληρωμή.

Έχω να κλείσω από αυτή με τη Ryanair από πέρυσι, ήταν τότε που η Ryanair στη συνέχεια ζητούσε την επιβεβαίωση των στοιχείων σου. Τώρα απ'όσο διαβάζω εδώ το έχει σταματήσει, αλλά δεν έχω προσωπική εμπειρία για αυτό τι ισχύει τώρα.

Επίσης, μου έχει τύχει να αλλάξει η ώρα σε κλεισμένο εισιτήριο (η πτήση πήγε 1,5 ώρα νωρίτερα) και δεν με ενημέρωσαν ποτέ (άλλα τρίτα sites το έχουν κάνει). Το είδα τυχαία το προηγούμενο βράδυ όταν είπα "δεν βαριέσαι, κάτσε να κάνω το checkin στην εφαρμογή της αεροπορικής".

Εν συντομία, μου δίνουν την εντύπωση λίγο του κουτοπόνηρου. Αν η διαφορά είναι υπολογίσιμη κλείσε. Αλλιώς, εγώ δεν θα τους επιβράβευα εύκολα.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.766
Likes
44.296
Επειδη μ αυτους εκλεινα εισιτηρια ως 20 ευρω, τα οποια πουλουσαν με 13!, δηλαδη τεραστια εκπτωση, ας πουμε οτι αξιζει τον κοπο, αλλα μονο για τα πολυ φθηνα, που εισαι στο οριο να τα πεταξεις και να μην κανεις καμια διαχειριση
Για πανω απο 20ρικο παω στις εταιρειες. Νομιζω οτι δεν υπαρχουν απο Ελλαδα εισιτηρια του 20ρικου πλεον.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.583
Μηνύματα
902.333
Μέλη
39.323
Νεότερο μέλος
Giwrgosfox7

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom