Ryanair Ryanair news

Μηνύματα
76
Likes
67
Επόμενο Ταξίδι
Ισπανία
Ταξίδι-Όνειρο
Η.Π.Α-ΚΑΝΑΔΑΣ
Αν ο γνωστός σου είχε την επιλογη άλλης εταιρίας και προτίμησε την Ryan που τον παει 200χμ μακρια απο την πόλη αντι για μια άλλη εταιρία που σε 15' είσαι στο κέντρο, για να γλυτωσει 50-100€ τότε είναι ειδική και μεμονωμένη περίπτωση...
Εγώ έχω πάει Ρώμη 4 φορές με Ryanair και θα πάω άλλες 14 και ας μ αφήσει και 200 χιλιόμετρα πιο μακριά.....αλλά για ΠΟΙΑ 200 χιλιόμετρα μιλάς ?
Μάλλον για ειδική και μεμονωμένη περίπτωση μιλάς....εσύ.....και το γενικεύεις και όχι ο φίλος μας.
Για μένα που γουστάρω την Ιταλία είναι πράγματι ειδική και μεμονωμένη περίπτωση και είμαι πολύ χαρούμενος που ήρθε αυτή η εταιρία στην Θεσσαλονικη και έχω πάει σε διάστημα 2 ετών 6 φορές στην Ιταλία.4 Ρώμη και 2 Μιλάνο.Με ακριβότερο εισητήριο αυτό των 25 ευρώ.Γιατί τα υπόλοιπα ήταν κατά σειρά.....18....18....12....25 ( ΡΏΜΗ) και 5 και 16 (Μιλάνο).....να πας και άλλα τόσα για κάθε πτήση επιστροφή.
Και μου λες εσύ τώρα ότι δεν είναι έξυπνο που πήγα Μιλάνο με 5 ευρώ και γύρισα πάλι με 5 .....δηλαδή 10 ευρώ με φόρους πήγαινε-έλα Θεσσαλονίκη-Μιλάνο και έπρεπε να πάω με άλλη εταιρία και να πληρώσω από 10πλάσιο μέχρι 20πλάσιο ποσό.:roll:
Όσο για το άλλο που λες σχετικά με τις αποστάσεις....πάλι λάθος είσαι....

Γιατί το Malpensa που θεωρείτε το βασικό και πρώτο αεροδρόμιο του Μιλάνου είναι 53 χιλιόμετρα απόσταση από την πόλη ενώ το Orio al Serio βρίσκετε στο Bergamo......NAI....ΣΩΣΤΑ.....ΔΕΝ ΜΕ ΠΗΓΑΝ ΜΙΛΑΝΟ.....με άφησαν Bergamo......Μόνο που από εκεί είναι 51 χιλιόμετρα το Μιλάνο......άρα πιο κοντά.
Να πούμε για ρώμη ?.......ΝΑΙ .....ΔΕΝ ΜΕ ΑΦΗΣΕ ΣΤΟ Flumicino που είναι το βασικό αεροδρόμιο που πετάνε οι "σοβαρές" εταιρίες.....με άφησε στο δεύτερο....στο μικρό.....σ αυτό το παρατημένο και παραμελημένο κακό αεροδρόμιο από αυτά που λες ότι σε πάνε αυτές οι εταιρίες και σε αφήνουν 200 χιλιόμετρα μακριά......
Μόνο που η απόσταση από το σοβαρό αεροδρόμιο για την πόλη είναι 35 χιλιόμετρα και 45 ευρώ κόστος με taxi......ενώ από αυτό που σε αφήνει η Ryanair είσαι στα 15 χιλιόμετρα από την Ρώμη και στα 30 ευρώ κόστος για taxi.......

ΑΡΑ......ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑ......
Μην κατηγορείτε άδικα και στο φινάλε ΜΗΝ πετάτε αν δεν σας αρέσει με αυτή την εταιρία......αφήστε να πετάμε εμείς ......με 20-30-40 ευρώ πήγαινε-έλα Ιταλία και εσείς πετάξτε με 150-200 και 300 με τις σοβαρές εταιρίες.......και μετά ......ρίξτε και μια ματιά στις βαλίτσες σας .....αν ήρθαν όλες ή αν έμειναν κάποιες πίσω:bleh::bleh::bleh:
Πρώτο ΘΕΜΑ online : Έτσι άνοιγαν τις βαλίτσες οι υπάλληλοι της Alitalia - Κόσμος
 

a_nikos

Member
Μηνύματα
907
Likes
226
Ταξίδι-Όνειρο
Βορεια Αμερικη
Εγώ έχω πάει Ρώμη 4 φορές με Ryanair και θα πάω άλλες 14 και ας μ αφήσει και 200 χιλιόμετρα πιο μακριά.....αλλά για ΠΟΙΑ 200 χιλιόμετρα μιλάς ?
Μάλλον για ειδική και μεμονωμένη περίπτωση μιλάς....εσύ.....και το γενικεύεις και όχι ο φίλος μας.
Για μένα που γουστάρω την Ιταλία είναι πράγματι ειδική και μεμονωμένη περίπτωση και είμαι πολύ χαρούμενος που ήρθε αυτή η εταιρία στην Θεσσαλονικη και έχω πάει σε διάστημα 2 ετών 6 φορές στην Ιταλία.4 Ρώμη και 2 Μιλάνο.Με ακριβότερο εισητήριο αυτό των 25 ευρώ.Γιατί τα υπόλοιπα ήταν κατά σειρά.....18....18....12....25 ( ΡΏΜΗ) και 5 και 16 (Μιλάνο).....να πας και άλλα τόσα για κάθε πτήση επιστροφή.
Και μου λες εσύ τώρα ότι δεν είναι έξυπνο που πήγα Μιλάνο με 5 ευρώ και γύρισα πάλι με 5 .....δηλαδή 10 ευρώ με φόρους πήγαινε-έλα Θεσσαλονίκη-Μιλάνο και έπρεπε να πάω με άλλη εταιρία και να πληρώσω από 10πλάσιο μέχρι 20πλάσιο ποσό.:roll:
Όσο για το άλλο που λες σχετικά με τις αποστάσεις....πάλι λάθος είσαι....

Γιατί το Malpensa που θεωρείτε το βασικό και πρώτο αεροδρόμιο του Μιλάνου είναι 53 χιλιόμετρα απόσταση από την πόλη ενώ το Orio al Serio βρίσκετε στο Bergamo......NAI....ΣΩΣΤΑ.....ΔΕΝ ΜΕ ΠΗΓΑΝ ΜΙΛΑΝΟ.....με άφησαν Bergamo......Μόνο που από εκεί είναι 51 χιλιόμετρα το Μιλάνο......άρα πιο κοντά.
Να πούμε για ρώμη ?.......ΝΑΙ .....ΔΕΝ ΜΕ ΑΦΗΣΕ ΣΤΟ Flumicino που είναι το βασικό αεροδρόμιο που πετάνε οι "σοβαρές" εταιρίες.....με άφησε στο δεύτερο....στο μικρό.....σ αυτό το παρατημένο και παραμελημένο κακό αεροδρόμιο από αυτά που λες ότι σε πάνε αυτές οι εταιρίες και σε αφήνουν 200 χιλιόμετρα μακριά......
Μόνο που η απόσταση από το σοβαρό αεροδρόμιο για την πόλη είναι 35 χιλιόμετρα και 45 ευρώ κόστος με taxi......ενώ από αυτό που σε αφήνει η Ryanair είσαι στα 15 χιλιόμετρα από την Ρώμη και στα 30 ευρώ κόστος για taxi.......

ΑΡΑ......ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑ......
Μην κατηγορείτε άδικα και στο φινάλε ΜΗΝ πετάτε αν δεν σας αρέσει με αυτή την εταιρία......αφήστε να πετάμε εμείς ......με 20-30-40 ευρώ πήγαινε-έλα Ιταλία και εσείς πετάξτε με 150-200 και 300 με τις σοβαρές εταιρίες.......και μετά ......ρίξτε και μια ματιά στις βαλίτσες σας .....αν ήρθαν όλες ή αν έμειναν κάποιες πίσω:bleh::bleh::bleh:
Πρώτο ΘΕΜΑ online : Έτσι άνοιγαν τις βαλίτσες οι υπάλληλοι της Alitalia - Κόσμος
Πρωτα απο ολα δεν εχει σχεση η αμυνα που κρατας με το θεμα συζητησης. Το θεμα μας δεν ειναι αν θα πας εσυ με 10€ Ιταλια, το θεμα ειναι αν θα ερθει τουριστας και αν θα αφησει λεφτα στην Ελλαδα. Αυτος ειναι και ο λογος να επιδοτησεις την εταιρια, γιατι οπως πιστευω γνωριζεις, η Ryanair επιδοτειται με σκοπο την προσελκυση τουριστων. Δεν πας με 10€ Ιταλια, τα υπολοιπα για το εισιτηριο σου τα πληρωνει το κρατος, ο Δημος ή η τοπικη κοινοτητα. Δεν το κανει για να σε εξυπηρετησει, ουτε η εταιρια δουλευει για την ψυχη της μανας της. Στα παιρνει, απλα με αλλον τροπο...

Οσο για το θεμα των αεροδρομιων, παρε μερικες αποστασεις αεροδρομιων που πεταει η αγαπημενη σου εταιρια σε συγκριση παντα με το κυριο αεροδρομιο της εκαστοτε πολης.

Weeze Airport 70km απο Duesseldorf εναντι 7km του Duesseldorf International

Frankfurt-Hahn Airport 120km εναντι 12km του Frankfurt International

Skavsta Airport 100km απο Στοκχολμη εναντι 30km του Arlanda

Το ζητημα ειναι οτι η εταιρια προτιμαει περιφερειακα και οχι μεγαλα αεροδρομια για λογους κοστους. Το παραδεχεται αλλωστε και ειναι μερος της πολιτικης της. Το αν ειναι καλο ή οχι και το αν η χρηματοδοτηση μιας εταιριας εναντι αλλων εταιριων που επιχειρουν στο ιδιο αεροδρομιο, σε αφηνω να το κρινεις εσυ.
 
Μηνύματα
76
Likes
67
Επόμενο Ταξίδι
Ισπανία
Ταξίδι-Όνειρο
Η.Π.Α-ΚΑΝΑΔΑΣ
Οσο για το θεμα των αεροδρομιων, παρε μερικες αποστασεις αεροδρομιων που πεταει η αγαπημενη σου εταιρια σε συγκριση παντα με το κυριο αεροδρομιο της εκαστοτε πολης.

Weeze Airport 70km απο Duesseldorf εναντι 7km του Duesseldorf International

Frankfurt-Hahn Airport 120km εναντι 12km του Frankfurt International

Skavsta Airport 100km απο Στοκχολμη εναντι 30km του Arlanda

Το ζητημα ειναι οτι η εταιρια προτιμαει περιφερειακα και οχι μεγαλα αεροδρομια για λογους κοστους. Το παραδεχεται αλλωστε και ειναι μερος της πολιτικης της. Το αν ειναι καλο ή οχι και το αν η χρηματοδοτηση μιας εταιριας εναντι αλλων εταιριων που επιχειρουν στο ιδιο αεροδρομιο, σε αφηνω να το κρινεις εσυ.
1.....Είναι κακό το ότι η εταιρία προτιμαει περιφερειακα και οχι μεγαλα αεροδρομια για λογους κοστους ??ΑΠΑΝΤΗΣΗ :.ΟΧΙ...αφού με αυτό τον τρόπο πετυχαίνει τέτοιες τιμές ......καλά κάνει !!!!!!!
2.....Το αν ειναι καλο ή οχι και το αν η χρηματοδοτηση μιας εταιριας εναντι αλλων εταιριων που επιχειρουν στο ιδιο αεροδρομιο, σε αφηνω να το κρινεις εσυ.ΑΠΑΝΤΗΣΗ:Δεν το κρίνω ούτε εγώ , ούτε εσύ.......το κρίνουν αυτοί που πρέπει και για να επιλέγουν να το κάνουν και να την χρηματοδοτούν σημαίνει ότι βγαίνουν......εσύ λες να μπαίνουν μέσα ?......και επίσης ΔΕΝ γνωρίζουμε το ποσό της επιδότησης που τυχόν ζητούν οι άλλες εταιρίες.....(αν είναι πενταπλάσιο) ?
3......Δεν μίλησα για τα αεροδρόμια που αναφέρεσαι και δεν μ απασχολούν οι αποστάσεις.
Εγώ μίλησα για Ιταλία που με ενδιαφέρει και για τα αεροδρόμια του Μιλάνου και της Ρώμης.Εκεί ταξιδεύω εγώ άρα αυτά με ενδιαφέρουν.......Δεν είδα όμως να βάζεις για Ρώμη-Μιλάνο τις χιλιομετρικές αποστάσεις !!!......τυχαίο?-Δεν νομίζω.
 

mbrunel

Member
Μηνύματα
9
Likes
3
Μεγάλο ποσοστό των επιβατών της Ryanair που διαμαρτύρονται πάντως είναι άνθρωποι που είτε αρνούνται να συμμορφωθούν με τους κανόνες της, είτε δεν έκατσαν να διαβάσουν τι πρέπει να κάνουν, είτε απλά έχουν συνηθίσει αλλιώς. Προσωπικά με εκνευρίζουν όσοι διαμαρτύρονται για τις αποσκευές και για τις επιπλέον χρεώσεις όταν είναι ξεκάθαρο το τι πρέπει να κάνουν για να μη χρεωθούν.

Τα αεροδρόμια είναι καθαρά θέμα επιλογής. Για να πετύχουν χαμηλές τιμές, πετάνε από και προς μικρότερα αεροδρόμια με μικρότερες χρεώσεις. Από κει και πέρα είναι επιλογή σου, είτε πετάς με αυτούς είτε όχι. Για εμένα, καθώς να περισσότερα αεροδρόμια που πετάει η Ryan δεν απέχουν από τις πόλεις πολύ περισσότερο από τα μεγάλα αεροδρόμια, αυτό δεν είναι πρόβλημα. Αντίθετα πολλές φορές βοηθάει στο να είναι οι πτήσεις στην ώρα τους και στο να γλυτώνεις την πολυκοσμία και τη βαβούρα των μεγάλων αεροδρομίων.

Ως κάποιος που έχει πετάξει με Ryan -χωρίς υπερβολή- πάνω από 200 φορές λόγω δουλειάς πάντως, θεωρώ πως αξίζει να δώσει κανείς λίγα παραπάνω (όταν αυτό είναι δυνατό) και να πετάξει με κάποια πιο σοβαρή εταιρία. Οι αλλαγές στις ώρες των πτήσεων, το γελοίο 10κιλο της χειραποσκευής, οι μη αριθμημένες θέσεις, η κακή συμπεριφορά του προσωπικού απέναντι στον κόσμο και οι (πολλές φορές) εξαντλητικές αναμονές για check-in και επιβίβαση κάνουν τη Ryanair ναι μεν φθηνή, αλλά καθόλου βολική αεροπορική εταιρία.
 

a_nikos

Member
Μηνύματα
907
Likes
226
Ταξίδι-Όνειρο
Βορεια Αμερικη
1.....Είναι κακό το ότι η εταιρία προτιμαει περιφερειακα και οχι μεγαλα αεροδρομια για λογους κοστους ??ΑΠΑΝΤΗΣΗ :.ΟΧΙ...αφού με αυτό τον τρόπο πετυχαίνει τέτοιες τιμές ......καλά κάνει !!!!!!!
2.....Το αν ειναι καλο ή οχι και το αν η χρηματοδοτηση μιας εταιριας εναντι αλλων εταιριων που επιχειρουν στο ιδιο αεροδρομιο, σε αφηνω να το κρινεις εσυ.ΑΠΑΝΤΗΣΗ:Δεν το κρίνω ούτε εγώ , ούτε εσύ.......το κρίνουν αυτοί που πρέπει και για να επιλέγουν να το κάνουν και να την χρηματοδοτούν σημαίνει ότι βγαίνουν......εσύ λες να μπαίνουν μέσα ?......και επίσης ΔΕΝ γνωρίζουμε το ποσό της επιδότησης που τυχόν ζητούν οι άλλες εταιρίες.....(αν είναι πενταπλάσιο) ?
3......Δεν μίλησα για τα αεροδρόμια που αναφέρεσαι και δεν μ απασχολούν οι αποστάσεις.
Εγώ μίλησα για Ιταλία που με ενδιαφέρει και για τα αεροδρόμια του Μιλάνου και της Ρώμης.Εκεί ταξιδεύω εγώ άρα αυτά με ενδιαφέρουν.......Δεν είδα όμως να βάζεις για Ρώμη-Μιλάνο τις χιλιομετρικές αποστάσεις !!!......τυχαίο?-Δεν νομίζω.
1. Να μαθεις σε ενα φορουμ να μιλας με σεβασμο στους συνομιλητες σου. Ουτε μιζα να επαιρνες...
2. Εγω οταν ταξιδευω το θεωρω αρνητικο να πηγαινω σε περιφερειακα αεροδρομια, θες ιδιοτροπια μου? Πες το οπως θες, παντως δεν ειμαι ο μονος με αυτο το ''χουι'' Αν εσυ πετας προς δυο αεροδρομια και ετσι κρινεις συνολικα αυτη την πολιτικη, δικαιωμα σου. Δεν ειναι ομως ολη η Ευρωπη η Ιταλια που αναφερεσαι.
3. Οι υπολοιπες εταιριες δεν ζητουν επιδοτηση και για αυτο δεν πετανε σε περιφερειακα αεροδρομια και για αυτο δεν σου ζητανε αυτα τα εξεφτελιστικα ποσα. Μηπως εχει περασει απο το μυαλο σου γιατι η ryan σε παει στη Ρωμη με 20€ και η Alitalia σου ζηταει 120€? Μαλλον οχι, κατσε και σκεψου το. Food for thought. Το νοημα της επιδοτησης των περιφερειακων αεροδρομιων ειναι η προσελευση τουριστικης κινησης και οχι η φθηνη μετακινηση των ντοπιων στο εξωτερικο. Ο Μπουταρης δεν επιδοτει την Ryan για να πετανε οι Θεσσαλονικεις φθηνα γιατι πολυ απλα δεν εχει οφελος απο αυτο. Την επιδοτει για να φερει κοσμο σε μια πολη το χειμωνα που με εξαιρεση την Aegean και αυτη για Γερμανια, δεν παταει καμια αεροπορικη. Ουτε Lufthansa, ουτε Swiss, ουτε Air France, ουτε Alitalia, KLM, British ή Iberia. Τα ιδια και χειροτερα και για τα μικρα αεροδρομια, το μονο αεροδρομιο με σταθερη κινηση και το χειμωνα ειναι της Αθηνας. Πεσμενη ναι, αλλα δεν προσγειωνονται και 10 αεροπλανα ολη τη μερα οπως στο Μακεδονια. Σε αυτο το αεροδρομιο, που ουτως η αλλως εχει δωσει κινητρα και που για δρομολογια που ενδιαφερουν τη Ryan υπαρχει ηδη ανταγωνισμος, ειναι λαθος επιχειρηματικα να επιδοτησεις μια εταιρια εις βαρος του ανταγωνισμου. Για Ρωμη πετανε ηδη Alitalia, Aegean και EasyJet. Γιατι να επιδοτησεις απο ολες αυτες τις εταιριες τον ανταγωνιστη? Αν θελει ας βαλει με τις υπαρχουσες προυποθεσεις, οπως ολες οι εταιριες. Ο δρομος ειναι ανοιχτος και τα σκυλια δεμενα.
 
Last edited by a moderator:

dimitrak

Member
Μηνύματα
1.301
Likes
500
Επόμενο Ταξίδι
????
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
απο capital.gr
Σε συζητήσεις με την ελληνική κυβέρνηση για μεγάλη επέκταση των δραστηριοτήτων της στη χώρα μας βρίσκεται η Ryanair, όπως δήλωσε ο επικεφαλής της αεροπορικής εταιρείας, Michael O΄Leary, μιλώντας στο Bllomberg και τους δημοσιογράφους Sara Eisen και Tom Keene.

Η κίνηση αυτή –σύμφωνα με τον ίδιο- θα μπορούσε να φέρει επιπλέον 5 με 10 εκατομμύρια επισκέπτες στην Ελλάδα και να δημιουργήσει 50.000-100.000 νέες θέσεις εργασίας, ιδιαίτερα για τους νέους.

«Η Ελλάδα είναι μια εκπληκτική αγορά –ως τουριστική αγορά- για τη δυνάμει ανάπτυξη», είπε ο επικεφαλής της Ryanair, εξηγώντας πως η χώρα μας έχει δύο μεγάλες αεροπορικές, που μετά βίας μπορούν να σταθούν στα πόδια τους και μια τεράστια τουριστική βάση.

Σε ερώτηση αν η περυσινή κίνηση της εταιρείας να αυξήσει τις πτήσεις και στα δρομολόγια της στην Ελλάδα έχει αρχίσει ήδη να αποδίδει, ο O΄Leary απάντησε πως "ξεκινά να αποδίδει".

Κριτική
Πάντως παράγοντες της αεροπορικής αγοράς κάνουν λόγο για καιροσκοπικές πρακτικές που υιοθετεί η Ryanair.

Σημειώνουν ότι η Ryanair επέλεξε πρόσφατα τα Χανιά ως την πρώτη βάση της στην Ελλάδα, προβλέποντας ότι θα μεταφέρει πάνω από 500.000 επιβάτες ετησίως, από και προς το αεροδρόμιο των Χανίων, σε 25 προορισμούς, δημιουργώντας τουριστικά έσοδα 160 εκατ. ευρώ στην τοπική οικονομία και 500 θέσεις εργασίας.

Ωστόσο, πρόκειται για την ίδια εταιρεία, που εγκαινίασε τις πτήσεις της από/προς το αεροδρόμιο «Μακεδονία» της Θεσσαλονίκης στις 12 Απριλίου 2011 για να διακόψει τα δρομολόγια της ένα χρόνο μετά.

Στο ίδιο μήκος κύματος, πριν από μερικές εβδομάδες, η εταιρεία ανακοίνωσε την απόφασή της να σταματήσει όλες τις πτήσεις από τη Νέα Αγχίαλο από τον ερχόμενο Σεπτέμβριο.

Όσοι κατακρίνουν τις πρακτικές της ιρλανδικής εταιρείας, υποστηρίζουν ότι η Ryanair δεν εφαρμόζει ένα επενδυτικό πρόγραμμα στις αγορές όπου δραστηριοποιείται. Αλλά αποχωρεί από αυτές εκβιαστικά, έχοντας, ωστόσο, καταφέρει να αναγκάσει σημαντικούς παίκτες στον περιορισμό των δραστηριοτήτων τους σε εγχώριους ή ξένους προορισμούς.

Έτσι, στη Μασσαλία ενεπλάκη με τις τοπικές αρχές σε διαμάχη για φορολογικά θέματα. Στη Βουδαπέστη διέκοψε τις πτήσεις, ζητώντας -αιφνίδια- καλύτερους όρους, οδηγώντας το αεροδρόμιο της ουγγρικής πρωτεύουσας σε συνθήκες κρίσης. Αντίστοιχα, εξάλλου, «προβλήματα» δημιούργησε στη Ρόδο, αλλά και στο Βόλο, όπου ενεπλάκη σε δικαστικές διαμάχες με την Τοπική Αυτοδιοίκηση.

Η τακτική της ιρλανδικής εταιρείας, όπως αναφέρουν οι επικριτές της, είναι να συνάπτει συμφωνίες με τις τοπικές αρχές-όχι με τα αεροδρόμια που υπάγονται στο κοινοτικό δίκαιο- για μία σεζόν και τη δεύτερη να ζητά υπέρογκο συμβόλαιο.
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.401
Εδω το λινκ του βιντεο. Παντα απολαυστικος ο μιχαλης ειδικα οταν μιλα για αλλες εταιρειες και για το θεμα που εχουν στην αγγλια με το θεμα τον διαδρομων ή καινουριου αεροδρομιου, εχει γελιο παντως η απαντηση του.

http://www.bloomberg.com/video/ryan...xpansion-ceo-says-ekvRheOjTQuO_lfrfx2tyg.html

Ελπιζοντας να ερθει επιτελους στην Αθηνα ας απολαυσουμε τον μιχαλη!!
 

EIRHNH2

Member
Μηνύματα
1.280
Likes
1.349
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
ο κόσμος ΟΛΟΣ!!!!
για Ιουλιο ή Αυγουστο εχει καμια καλη προσφορα; Δεν βλεπω τιποτα... Περυσι ειχε πολλες....
 

LULLU

Member
Μηνύματα
3.519
Likes
7.756
Επόμενο Ταξίδι
το ψαχνω....
Ταξίδι-Όνειρο
Νιγηρας-Μαλι
Ένας επιχειρηματίας λεφτάς? Δηλαδή ποιος, ο Michael O' Leary?

Για να είμαστε και σοβαροί, αυτές είναι αποφάσεις που ανήκουν στις κρατικές αρχές. Οι οποίες για να δώσουν άδεια για δρομολόγια, ζητάνε κάποιες συγκεκριμένες προϋποθέσεις. Αν δεν κάνουν σωστά τη δουλειά τους (π.χ. αν αρνούνται άδεια χωρίς επαρκή αιτιολόγηση, αν παίρνουν μίζες κάτω από το τραπέζι, κλπ), οι ενδιαφερόμενοι, όποιοι κι αν είναι αυτοί, έχουν κάθε δικαίωμα να προσφύγουν στη δικαιοσύνη.

Προς το παρόν, δεν έχουμε μάθει για προσφυγή από καμία από τις πλευρές που αναφέρεις.
..παντως οι ασχολουντες με τον τουρισμο( πχ ξενοδοχοι) λαδωσαν την Rynair η καποιο στελεχος για να κατεβει με εδρα τα Χανια....καρατσεκαρισμενο....
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.205
Μηνύματα
883.765
Μέλη
38.903
Νεότερο μέλος
Akis2002

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom