Ryanair Ryanair Official Cabin Bag

9914mary

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
Σας ευχαριστώ!!!
Στην αναχώρηση μου να έχω μόνο χειραποσκευή και στην άφιξη βαλίτσα των 20 κιλών
 

anastasios1234

New Member
Μηνύματα
4
Likes
0
Καλημερα παιδια. Θα ηθελα να κανω 2 ερωτησεις. Καταρχην, αν πληρωσω για μια βαλιτσα 2οκιλη δικαιουμαι κανονικα και την χειραποσκευη που ειναι ως 10 κιλα?
Επισης στην 20κιλη που θα παρω δεν τους νοιαζουν οι διαστασεις σωστα? Μονο να μην ειναι υπερβαρη, ετσι?
Σε περιπτωση που ειναι υπερβαση πληρωνεις ενα στανταρ προστιμο ή πληρωνεις το καθε εξτρα κιλο?
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.013
Likes
6.395
Σε ολα ναι εκτος απο την τελευταια ερωτηση που δεν θυμαμαι αν ειναι με το κιλο ή αν ειναι στανταρ ποσο, που να σου πω την αληθεια δεν νομιζω να ειναι στανταρ ποσο.
 

North66

Member
Μηνύματα
4.297
Likes
5.032
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γροιλανδία
Επισης στην 20κιλη που θα παρω δεν τους νοιαζουν οι διαστασεις σωστα? Μονο να μην ειναι υπερβαρη, ετσι?
Eννοείται ότι τους ενδιαφέρουν οι διαστάσεις των αποσκευών. Αλλιώς θα μπορούσες να συσκευάσεις μεγάλα αντικείμενα που θα ήταν κάτω του ορίου βάρους και να τα παρουσίαζες σα μια βαλίτσα.

For health and safety reasons Ryanair does not accept for carriage any individual item exceeding 32 kilos or with combined dimensions of more than 81cms (height), 119cms (width) and 119cms (depth).

(Πηγή http://www.ryanair.com/en/terms-and-conditions#regulations-checkedbaggage)
 

Gareth95

Member
Μηνύματα
8
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Πολωνία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ινδία
Καλησπέρα. Ταξιδεύω με ryanair πολωνία και θα πάρω μαζί μου μια τσάντα πλάτης μόνο. Αυτό θεωρήται χειραποσκευή ? Δεν χρειαζεται να πληρωσω κάτι επιπλέον σωστά?
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.109
Μηνύματα
880.585
Μέλη
38.837
Νεότερο μέλος
koliswa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom