ΗΠΑ San Francisco – Yosemite - Los Angeles – Grand Canyon – Las Vegas

Earth Citizen

Member
Μηνύματα
2.859
Likes
7.077
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία, Λίμνες Καναδά
Το Yosemite bug mountain resort τελικά αποδείχθηκε πολύ καλή επιλογή μιας και η εικόνα που αντικρύσαμε όταν φτάσαμε ήταν τελείως διαφορετική, αμάξια παντού και κόσμος να κυκλοφορεί. Έχει επίσης και ένα καφέ- εστιατόριο που μας κέρδισε με τη ζεστασιά του και το ενναλακτικό vibe που είχε!

View attachment 253748

Το πιο αστείο που έχω συναντήσει σε ξενοδοχείο είναι η ντουλάπα του δωματίου

View attachment 253739
δεν ξέρω γιατί υπάρχει????
Αγαπημένα μέρη, ευχαριστούμε για την ιστορία!
Είχα μείνει κι εγώ στο Yosemite Bug και μου άρεσε πολύ (το φαγητό στο καφέ του ήταν επίσης εξαιρετικό)! Και ναι, είχα κι εγώ την ίδια ντουλάπα στο δωμάτιο:haha:
 

vrea

Member
Μηνύματα
233
Likes
212
Υπέροχη η ιστορία σου!!!

Ήμουν στην Καλιφόρνια πριν 20 χρόνια και ονειρεύομαι πάντα να ξανακάνω αυτό το ταξίδι. Μου έδωσες ωραίες ιδέες ...
 

Maria L.

Member
Μηνύματα
35
Likes
381
Ταξίδι-Όνειρο
Χαβάη
Αγαπημένα μέρη, ευχαριστούμε για την ιστορία!
Είχα μείνει κι εγώ στο Yosemite Bug και μου άρεσε πολύ (το φαγητό στο καφέ του ήταν επίσης εξαιρετικό)! Και ναι, είχα κι εγώ την ίδια ντουλάπα στο δωμάτιο:haha:
Χαχαχα..
Χαίρομαι για την εξαιρετική κοινή εμπειρία! :xalara::haha:
 

Maria L.

Member
Μηνύματα
35
Likes
381
Ταξίδι-Όνειρο
Χαβάη
Υπέροχη η ιστορία σου!!!

Ήμουν στην Καλιφόρνια πριν 20 χρόνια και ονειρεύομαι πάντα να ξανακάνω αυτό το ταξίδι. Μου έδωσες ωραίες ιδέες ...
Σε ευχαριστώ!

Σου εύχομαι σύντομα να το πραγματοποιήσεις! :)
 

buffon85

Member
Μηνύματα
594
Likes
1.560
Επόμενο Ταξίδι
Κολομβία
Ταξίδι-Όνειρο
Χιλή, Ιαπωνία, Αμερική
μολις διαβασα και τις δυο ιστοριες, ονειρο ζωης τα ταξιδια δρομου στις ηπα. τα γραφεις πολυ ωραια, αναμενουμε κι αλλα
 

Nelia

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Καλησπέρα θα ηθελήνα ρωτήσω πληροφορίες για Λος Άντζελες και Λας Βεγκας. Που βρήκατε φτηνά εισιτήρια με προσφορα για παραστάσεις; Επίσης, πως βγάλατε διεθνές διπλωμα; Θέλουμε κι εμείς να κάνουμε την εκδρομή στο Γκραν Κάνυον αλλα προς το παρόν έχουμε βρει εκδρομές με λεωφορείο. Επισης, επειδή θέλουμε να κλείσουμε για univeesal και για Disneyland στο Λος Άντζελες εχεις να μας προτεινεις καποιο σάιτ για να βρούμε εισιτήρια; ευχαριστω πολύ!
 

Earth Citizen

Member
Μηνύματα
2.859
Likes
7.077
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία, Λίμνες Καναδά
Καλησπέρα θα ηθελήνα ρωτήσω πληροφορίες για Λος Άντζελες και Λας Βεγκας. Που βρήκατε φτηνά εισιτήρια με προσφορα για παραστάσεις; Επίσης, πως βγάλατε διεθνές διπλωμα; Θέλουμε κι εμείς να κάνουμε την εκδρομή στο Γκραν Κάνυον αλλα προς το παρόν έχουμε βρει εκδρομές με λεωφορείο. Επισης, επειδή θέλουμε να κλείσουμε για univeesal και για Disneyland στο Λος Άντζελες εχεις να μας προτεινεις καποιο σάιτ για να βρούμε εισιτήρια; ευχαριστω πολύ!
Δε χρειάζεσαι διεθνές δίπλωμα.
Για Universal/Disneyland φαντάζομαι πρέπει να δεις στις επίσημες ιστοσελίδες τους.
 

skoumpi

Member
Μηνύματα
1.206
Likes
1.101
Και εμεις δεν βγάλαμε το διεθνές δίπλωμα( η εταιρεία ενοικίασης δεν μας το ζητησε/ αστυνομια δεν μας σταματησε) . Αξίζει να νοικιάσεις αυτοκίνητο (φτηνή βενζινη +φτηνη ενοικιαση) και να κάνεις μια υπέροχη βόλτα στην περιοχή.
 

Maria L.

Member
Μηνύματα
35
Likes
381
Ταξίδι-Όνειρο
Χαβάη
Καλησπέρα θα ηθελήνα ρωτήσω πληροφορίες για Λος Άντζελες και Λας Βεγκας. Που βρήκατε φτηνά εισιτήρια με προσφορα για παραστάσεις; Επίσης, πως βγάλατε διεθνές διπλωμα; Θέλουμε κι εμείς να κάνουμε την εκδρομή στο Γκραν Κάνυον αλλα προς το παρόν έχουμε βρει εκδρομές με λεωφορείο. Επισης, επειδή θέλουμε να κλείσουμε για univeesal και για Disneyland στο Λος Άντζελες εχεις να μας προτεινεις καποιο σάιτ για να βρούμε εισιτήρια; ευχαριστω πολύ!
Για παραστάσεις και αγώνες εγγυημένα site είναι τα: Ticketmaster, stubhub, gametime.
Τα συγκεκριμένα εισητήρια τελευταίας στιγμής για το Cirque du Soleil τα αγοράσαμε από το stubhub.
Διεθνές δίπλωμα δεν χρειάζεσαι, όπως ήδη αναφέρανε οι έτεροι ταξιδιώτες :)
Με το ελληνικό δίπλωμα έχεις και πολύ καλές τιμές για ενοικίαση!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.188
Μηνύματα
883.386
Μέλη
38.895
Νεότερο μέλος
tsala

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom