Ισπανία Santiago de Compostela

force4

Member
Μηνύματα
9
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
σαντιαγκο δε κομποστελα
συμμετοχη στο ταξιδι

Δημήτρη Καλημέρα,

ζηλεύω το ταξίδι που ετοιμάζεις. Ο δρόμος του Αγίου Ιακώβου είναι το ταξίδι-όνειρο για εμένα εδώ και μια δεκαετία και κάτι, που διάβασα το "Ημερολόγιο ενός Μάγου" του Κοέλο, όπως αναφέρει και η fenia42 από πάνω, αλλά δυστυχώς ποτέ μέχρι τώρα δεν βρήκα το χρόνο και την παρέα για να το πραγματοποιήσω. Δεν είδα ένα προς ένα τα site που παραθέτει η Έρση, αλλά μπορώ να σου στείλω ότι άλλο έχω και το τεύχος Απριλίου του Wanderlust που έχει αφιέρωμα στο συγκεκριμένο ταξίδι.

Καλή προετοιμασία και μακάρι να μπορούσα να σε ακολουθήσω.
Καλησπέρα
Φτιάχνω μια ομάδα 5-6 άτομα για το ταξίδι.
Αν ενδιαφέρεσαι στείλε pm για λεπτομέρειες
Δημήτρης
 

force4

Member
Μηνύματα
9
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
σαντιαγκο δε κομποστελα
για τον Δημο δεν μπορω να το στειλω με pm

Αγαπητέ Δήμο, καλημέρα.
Ευχαριστώ για το ενδιαφέρων σου.
Ναι, θα ήθελα να μου στείλεις το email το φίλου σου.
Χρειάζομαι, όσο γίνεται, περισσότερες πληροφορίες για την διαδρομή.
Και πάλι σε ευχαριστώ
Φιλικά
Δημήτρης
 

andronikos

New Member
Μηνύματα
3
Likes
1
ειδα και εγω την ταινια (εχτες μαλιστα) η οποια δεν με ενθουσιασε. τα ταξιδι αυτο το σκεφτομαι πανω απο 10 χρονια. αν υπολογιζεις το ταξιδι γυρω στον 1 μηνα στην ομαδα που κανεις ειμαι μεσα.
 

force4

Member
Μηνύματα
9
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
σαντιαγκο δε κομποστελα
αγαπηται φιλε
στειλε μου πμ με στοιχεια επαφης να σε καλεσω για λεπτομεριες.
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.884
Likes
26.823
για να μπορεσετε να ανταλαξετε πμ πρεπει να εχετε πανω απο 20 μυνηματα.
 

karustos

Member
Μηνύματα
6
Likes
3
Ταξίδι-Όνειρο
Lake of seven colours
Αγαπητέ συνφορουμιτη force4,

Σε θαυμαζω που επέλεξες να κάνεις ένα τέτοιο ταξίδι, όνειρο ζωής για κάποιους... Ψάχνω καιρό πληροφορίες για να το πραγματοποιήσω κι εγώ αλλά μέχρι τώρα,δεν έχει έρθει ακόμη εκείνη η ώρα.
Ισως να μην είναι τόσο ο θρησκευτικός χαρακτήρας, όσο η εσωτερική αναζήτηση που μας εξιτάρει στο δρόμο αυτό. Χαίρομαι που τα μέλη του travelstories βοηθούν δραστικά στην υλοποίησή του. Εύχομαι να ακούς πάντα εκείνη τη φωνούλα μέσα σου που σε έκανε να μην κοιμηθείς το βραδυ που είδες την ταινία!!

Καλή συνέχεια !
 

force4

Member
Μηνύματα
9
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
σαντιαγκο δε κομποστελα
Αγαπητέ συνφορουμιτη force4,

Σε θαυμαζω που επέλεξες να κάνεις ένα τέτοιο ταξίδι, όνειρο ζωής για κάποιους... Ψάχνω καιρό πληροφορίες για να το πραγματοποιήσω κι εγώ αλλά μέχρι τώρα,δεν έχει έρθει ακόμη εκείνη η ώρα.
Ισως να μην είναι τόσο ο θρησκευτικός χαρακτήρας, όσο η εσωτερική αναζήτηση που μας εξιτάρει στο δρόμο αυτό. Χαίρομαι που τα μέλη του travelstories βοηθούν δραστικά στην υλοποίησή του. Εύχομαι να ακούς πάντα εκείνη τη φωνούλα μέσα σου που σε έκανε να μην κοιμηθείς το βραδυ που είδες την ταινία!!

Καλή συνέχεια !
και γω, ακομα ψαχνω λεπτομεριες , αλλα και παρεα!!!!
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.691
Likes
50.596
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
να λοιπον κατι που θα πρεπει να αλλαξη σε αυτο το forum.
Μπορείς να μπεις εκεί που λέει "Νέα μέλη" και να αρχίσεις να χαιρετάς τους πάντες: "Καλώς ήρθες", "Καλώς σε βρήκαμε" κλπ. Σε 20' έχεις συμπληρώσει το μίνιμουμ των μηνυμάτων χωρίς να ενοχλήσεις κανέναν και μπορείς να στέλνεις όσα πμ θες.

Ο κανόνας μπορεί να φαίνεται χαζός, αλλά υπάρχει για να αποφεύγεται να μπαίνουν μερικοί και να μας τα πρήζουν με πμ για διαφημιστικούς λόγους, πράγμα που έχει συμβεί στο παρελθόν.
 

jafayama

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Ταξίδι-Όνειρο
Δρόμος Αγ. Ιακώβου Ισπανί
Θα ήθελα πολύ να κάνω το συγκεκριμένο ταξίδι κάποια στιγμή, αλλά η παρεά δεν ακολουθει. Υπάρχει κάποιος που να γνωρίζει αν οργανώνεται η συγκεκριμένη εκδρομή από Έλληνες;
Ευχαριστώ πολύ.
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
δες αυτο το λινκ εχει χρησιμες πληροφοριες , blog και φορουμ οπου ζητουν παρεα για το camino
Eπειδη το camino ειναι θεμα των καθολικων, δεν ειμαι σιγουρη οτι θα βρεις πολλους Ελληνες.
Camino de Santiago Compostela Pilgrimage, The Way in Spain
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.234
Μηνύματα
884.462
Μέλη
38.923
Νεότερο μέλος
CHRISTIETS

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom