Scoot Scoot Airlines - Αθήνα Σιγκαπούρη

MarSim

Member
Μηνύματα
163
Likes
142
Ονειρεμένο Ταξίδι
Κούβα,Νεα Υόρκη,Περού
Καλή χρονιά σε όλους!!!
Απο μια πρόχειρη έρευνα είδα ότι τέλη Μαρτίου θα έρθει η Scoot και πάλι στην Αθήνα.Ελπίζω φέτος τον Δεκέμβρη να καταφέρω να κάνω αυτό το ταξίδι που θέλω εδώ και 2 χρόνια 😪.Δυστυχώς μόνο Δεκέμβρη μπορώ να κάνω τέτοια ταξίδια,οπότε περιμένω κάθε Δεκέμβρη 😕
Θα ήθελα την γνώμη σας όσον αφορά τις κρατήσεις για φετινά σχέδια.Θα κλείνατε ταξίδι για φέτος ή πιστεύετε ότι είναι ρίσκο και πάλι θα τρέχουμε όλοι για ακυρώσεις;
 

thalia tsif

Member
Μηνύματα
584
Likes
1.944
Καλή χρονιά σε όλους!!!
Απο μια πρόχειρη έρευνα είδα ότι τέλη Μαρτίου θα έρθει η Scoot και πάλι στην Αθήνα.Ελπίζω φέτος τον Δεκέμβρη να καταφέρω να κάνω αυτό το ταξίδι που θέλω εδώ και 2 χρόνια 😪.Δυστυχώς μόνο Δεκέμβρη μπορώ να κάνω τέτοια ταξίδια,οπότε περιμένω κάθε Δεκέμβρη 😕
Θα ήθελα την γνώμη σας όσον αφορά τις κρατήσεις για φετινά σχέδια.Θα κλείνατε ταξίδι για φέτος ή πιστεύετε ότι είναι ρίσκο και πάλι θα τρέχουμε όλοι για ακυρώσεις;
Εγώ θα κλείσω για Σεπτεμβρίο κ για καλοκαίρι...ελπίζω για το καλύτερο
 

poised

Member
Μηνύματα
862
Likes
6.337
Υπάρχει ένα παλιό ανέκδοτο που ένας μηχανικός και ένας μαθηματικός σε ένα ξερονήσι προσπαθούν να ανοίξουν μια κονσέρβα χωρίς να έχουν ανοιχτήρι. Ο μηχανικός λέει "αν την πετάξουμε με αυτή τη γωνία και χτυπήσει εδώ και κάνει γκέλα εκεί θα φύγει το καπάκι" το δοκιμάζει πολλές φορές αλλά δε πετυχαίνει και έρχεται ο μαθηματικός με ύφος άστο πάνω μου και λέει "έστω ότι το ανοίξαμε".

Ο προγραμματισμός της scoot έχει γίνει με παρόμοιο ευχολόγιο, "έστω ότι θα πετάξουμε". Καμία εταιρία που τα δύο τρίτα των πελατών είναι μη Ευρωπαίοι και στηρίζεται στις φτηνές ανταποκρίσεις στην Ασία έχει σκοπό να κάνει πτήσεις προς μία χώρα με απαγορεύσεις εισόδου πολιτών τρίτων χωρών και εδώ και εκεί. Η απαγόρευση είναι πολύ σίγουρο ότι δε θα αρθεί τους επόμενους μήνες και αρκετά βέβαιο ότι ούτε μέχρι τουλάχιστον το καλοκαίρι. Αλλά και μέχρι τότε έχει πολύ νερό να τρέξει στο αυλάκι και τα πράγματα μπορεί να είναι τα ίδια, καλύτερα ή χειρότερα χωρίς κανείς να μπορεί να ξέρει.

Ξέρω ότι σας απογοητεύω αλλά μόνο για τρελές προσφορές και με λογική τζόγου αξίζει να κλείσει κάποιος τώρα εισιτήριο με την scoot καθώς 99% θα ακυρωθεί ή θα αλλάξει σημαντικά το δρομολόγιο.
 

MarSim

Member
Μηνύματα
163
Likes
142
Ονειρεμένο Ταξίδι
Κούβα,Νεα Υόρκη,Περού
Υπάρχει ένα παλιό ανέκδοτο που ένας μηχανικός και ένας μαθηματικός σε ένα ξερονήσι προσπαθούν να ανοίξουν μια κονσέρβα χωρίς να έχουν ανοιχτήρι. Ο μηχανικός λέει "αν την πετάξουμε με αυτή τη γωνία και χτυπήσει εδώ και κάνει γκέλα εκεί θα φύγει το καπάκι" το δοκιμάζει πολλές φορές αλλά δε πετυχαίνει και έρχεται ο μαθηματικός με ύφος άστο πάνω μου και λέει "έστω ότι το ανοίξαμε".

Ο προγραμματισμός της scoot έχει γίνει με παρόμοιο ευχολόγιο, "έστω ότι θα πετάξουμε". Καμία εταιρία που τα δύο τρίτα των πελατών είναι μη Ευρωπαίοι και στηρίζεται στις φτηνές ανταποκρίσεις στην Ασία έχει σκοπό να κάνει πτήσεις προς μία χώρα με απαγορεύσεις εισόδου πολιτών τρίτων χωρών και εδώ και εκεί. Η απαγόρευση είναι πολύ σίγουρο ότι δε θα αρθεί τους επόμενους μήνες και αρκετά βέβαιο ότι ούτε μέχρι τουλάχιστον το καλοκαίρι. Αλλά και μέχρι τότε έχει πολύ νερό να τρέξει στο αυλάκι και τα πράγματα μπορεί να είναι τα ίδια, καλύτερα ή χειρότερα χωρίς κανείς να μπορεί να ξέρει.

Ξέρω ότι σας απογοητεύω αλλά μόνο για τρελές προσφορές και με λογική τζόγου αξίζει να κλείσει κάποιος τώρα εισιτήριο με την scoot καθώς 99% θα ακυρωθεί ή θα αλλάξει σημαντικά το δρομολόγιο.
Αυτό με προβληματίζει κι εμένα γι'αυτό ζητάω γνώμες.Ας έρθει πρώτα με το καλό και μετά σκέφτομαι να κλείσω μόνο αν βρω καμία σούπερ τιμή.Αλλιώς απ' ότι έχω δει και η Turkish έχει καλές τιμές έστω και τελευταία στιγμή.
Για να δούμε...
 

MarSim

Member
Μηνύματα
163
Likes
142
Ονειρεμένο Ταξίδι
Κούβα,Νεα Υόρκη,Περού
Τι τιμή το βρίσκεις;
Τον Νοέμβρη που μπήκα να ψάξω απο περιέργεια,έβλεπα για Δεκέμβρη από 500-600 για Σιγκαπούρη.Για κράτηση τελευταίας στιγμής θεωρώ ότι είναι καλές τέτοιες τιμές.Και έχει και καλές κριτικές σαν εταιρία.
Για να είμαι ειλικρινής όμως προτιμώ την Scoot γιατί βολεύει περισσότερο καθώς είναι και απ'ευθείας η πτήση.
 
Μηνύματα
959
Likes
5.226
Τον Νοέμβρη που μπήκα να ψάξω απο περιέργεια,έβλεπα για Δεκέμβρη από 500-600 για Σιγκαπούρη.Για κράτηση τελευταίας στιγμής θεωρώ ότι είναι καλές τέτοιες τιμές.Και έχει και καλές κριτικές σαν εταιρία.
Για να είμαι ειλικρινής όμως προτιμώ την Scoot γιατί βολεύει περισσότερο καθώς είναι και απ'ευθείας η πτήση.
Δεν έχω άποψη για την αεροπορική μιας και δεν έχω ταξιδέψει μαζί της αλλά για την Σιγκαπούρη αποκόμισα τα καλύτερα...Μακάρι να σου δωθεί η ευκαιρία να πας!
 

thalia tsif

Member
Μηνύματα
584
Likes
1.944
Τον Νοέμβρη που μπήκα να ψάξω απο περιέργεια,έβλεπα για Δεκέμβρη από 500-600 για Σιγκαπούρη.Για κράτηση τελευταίας στιγμής θεωρώ ότι είναι καλές τέτοιες τιμές.Και έχει και καλές κριτικές σαν εταιρία.
Για να είμαι ειλικρινής όμως προτιμώ την Scoot γιατί βολεύει περισσότερο καθώς είναι και απ'ευθείας η πτήση.
500-600€ με scoot?????εγώ με 300€ πήγα με scoot
 

Nikos1986

Member
Μηνύματα
897
Likes
3.945
Επόμενο Ταξίδι
Γενεύη - Ανεσί
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αυστραλία - Καλιφόρνια
Καλή Χρονιά! Το θεωρώ ιδιαίτερα επισφαλές να κλείσω τώρα για ταξίδι, ή ακόμα και να κάνω κάποια κίνηση πριν το καλοκαίρι. :rolleyes-80: Όχι λόγω Scoot ειδικά, αλλά λόγω των περιορισμών στις μετακινήσεις. Περίμενε να δεις τι θα γίνει με τα εμβόλια, πότε οι διάφορες χώρες θα αρχίσουν να δέχονται πάλι επισκέπτες κλπ. Το πράγμα μπερδεύεται ακόμη περισσότερο αν ψάχνεις για προορισμούς με αντίθετο κλίμα από εμάς. Θεωρώ δύσκολο να κάνουμε μεγαλεπήβολα σχέδια για φέτος, πιο ρεαλιστικό μου φαίνονται ξαφνικές μικρές σύντομες αποδράσεις (για εξωτερικό μιλάω). Κι εγώ έχω στα σκαριά ένα ταξίδι σε Ειρηνικό, αλλά πάει από αναβολή σε αναβολή... :mad:
 

MarSim

Member
Μηνύματα
163
Likes
142
Ονειρεμένο Ταξίδι
Κούβα,Νεα Υόρκη,Περού
500-600€ με scoot?????εγώ με 300€ πήγα με scoot
Όχι.Με Turkish ήταν αυτή η τιμή τον Νοέμβρη που έψαξα,για μέσα Δεκέμβρη.Η Scoot δεν έβγαζε καν αποτελέσματα μιας και δεν πραγματοποιεί ακόμα πτήσεις από εδώ.
Απλά λέω ότι στην ανάγκη αν δεν βρω καμία καλή προσφορά με την Scoot ίσως κλείσω και με Turkish που για τελευταία στιγμή τα 500 είναι μια χαρά για τις παροχές του.
Αλλά και η Scoot παιδιά με 300 Δεκέμβρη μήνα δεν παίζει με τίποτα.Η καλύτερη τιμή που είχα βρει στο παρελθόν για αυτό τον μήνα ήταν 400 ευρώ (αν το έκλεινες μέχρι Απρίλη)
Μετά ανεβαίνει και πάει.
 

MarSim

Member
Μηνύματα
163
Likes
142
Ονειρεμένο Ταξίδι
Κούβα,Νεα Υόρκη,Περού
Είναι πράγματι πολλά Θάλεια απλά είπε πως ήταν last minute
Last minute με turkish όμως εννοούσα.Τον Νοέμβρη που μας πέρασε για μέσα Δεκεμβρίου.Απλά από περιέργεια έψαξα για να δω τι παίζει με τις τιμές αν θέλεις να κλείσεις έστω και τελευταία στιγμή και είδα ότι η συγκεκριμένη εταιρία έχει λογικές τιμές και θα την έχω στο μυαλό μου σαν εναλλακτική
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.780
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom