Scoot Scoot Airlines - Αθήνα Σιγκαπούρη

panos.d.lee

Member
Μηνύματα
46
Likes
19
Επόμενο Ταξίδι
Κωσταντινουπολη
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ματσου Πιτσου
οχι δεν καναμε καποια κρατηση θεσης υποθετω απλα μας εκανε ταυτοχρονα το τσεκ ιν και μας εβαλε μαζι . Δεν πληρωσαμε για καποια συγκεκριμενη θεση αν εννοεις αυτο :)
 
Μηνύματα
1.990
Likes
6.322
οχι δεν καναμε καποια κρατηση θεσης υποθετω απλα μας εκανε ταυτοχρονα το τσεκ ιν και μας εβαλε μαζι . Δεν πληρωσαμε για καποια συγκεκριμενη θεση αν εννοεις αυτο :)
Ναι, αυτό εννοούσα. Γιατί στο σάιτ τους λέει και καλά ότι αν δεν πληρώσεις από πριν θέση, το σύστημα στο τσεκ ιν σου βγάζει τυχαίες θεσεις. Και το σκέφτομαι είναι αλήθεια, θα δούμε.
 

panos.d.lee

Member
Μηνύματα
46
Likes
19
Επόμενο Ταξίδι
Κωσταντινουπολη
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ματσου Πιτσου
Μπα κωσταντινε και στις 4 πτησεις ειμασταν μαζι (αθηνα-σιγκαπουρη- πουκετ και αντιθετα )
 

dino4tennis

Member
Μηνύματα
37
Likes
28
Είχατε 2 μισή ωρες καθυστερηση .Στο Ελ.Βενιζελος μήπως θυμάσαι με πόση ώρα καθυστέρηση φτάσατε. Το ρωτάω γιατί εγώ φτάνω Τρίτη 15 Ιανουαρίου 9.το πρωί και έχω να πάρω προαστιακό για Κόρινθο. Στις 3 το απόγευμα θα πρέπει να είμαι στη δουλειά μου.Αρχιζουν να με "ζώνουν τα φίδια"
 

travelparty

Member
Μηνύματα
25
Likes
13
Ναι, αυτό εννοούσα. Γιατί στο σάιτ τους λέει και καλά ότι αν δεν πληρώσεις από πριν θέση, το σύστημα στο τσεκ ιν σου βγάζει τυχαίες θεσεις. Και το σκέφτομαι είναι αλήθεια, θα δούμε.
εγω είχα πληρώσει για θέσεις στις πτήσεις Αθήνα - Σιγκαπούρη και Σιγκαπούρη-Αθήνα, για τις πτήσεις Σιγκαπούρη - Μπανγκόγκ και επιστροφή μας έβγαλε 2 άτομα σε άλλες θέσεις
 
Μηνύματα
1.990
Likes
6.322
εγω είχα πληρώσει για θέσεις στις πτήσεις Αθήνα - Σιγκαπούρη και Σιγκαπούρη-Αθήνα, για τις πτήσεις Σιγκαπούρη - Μπανγκόγκ και επιστροφή μας έβγαλε 2 άτομα σε άλλες θέσεις
Αυτό σκέφτηκα να κάνω, για να σιγουρέψω την 11ωρη πτήση. Αλλά παραξενεύομαι, δε θα έπρεπε υποχρεωτικά το σύστημα να βάζει τη γυναίκα με το μωρό σε παράθυρο; Εδώ με αφήνει να επιλέξω οποιεσδήποτε θέσεις.
 

travelparty

Member
Μηνύματα
25
Likes
13
οτι τύχει είναι, στη μια πτήση μας έβαλε στην ίδια σειρά στο ένα παράθυρο τον ένα και στο άλλο παράθυρο τον άλλο
 

panos.d.lee

Member
Μηνύματα
46
Likes
19
Επόμενο Ταξίδι
Κωσταντινουπολη
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ματσου Πιτσου
Ντινο μου ειχαμε 2.30 ωρε καθυστερηση, κανονικα θα φταναμε και εμεις κατα τις 9 Αθηνα αλλα εν τελει φτασαμε 12 παρα 20 .
 

niktr

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
καλησπερα εχω δει πολυ καλες τιμες για ταυλανδη και λεω να κλεισω ..ομως υπαρχει ενδεχομενο λογω δουλειας να μην μπορεσω τεπλικα εκεινες τις ημερομηνιες ..ποια ειναι η διαδικασια υπαρχει περιπτωση να παρω τα χρηματα μου υπισω ειναι αλλαξω ημερα πτησης ? με σκουτ παντα αναφερομαι ..ευχαριστω !
 

panos.d.lee

Member
Μηνύματα
46
Likes
19
Επόμενο Ταξίδι
Κωσταντινουπολη
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ματσου Πιτσου
Νικ δεν γνωριζω καθολου τι παιζει με την σκουτ συγκεκριμενα, ισως σε βοηθησει καποιο άλλο μελος. Παντως εαν εχεις κλεισει εισητηριο φθηνο δηλαδη την απλή ταρίφα (fly ticket) εχω την εντυπωση ότι δυσκολα να παρεις χρηματα πισω . Κλαυτερα να διαβασεις τους όρους για πιθανη επιστροφη χρηματων στο σαιτ της scoot και αν πιάνει το εισητηριο σου
 

dino4tennis

Member
Μηνύματα
37
Likes
28
καλησπερα εχω δει πολυ καλες τιμες για ταυλανδη και λεω να κλεισω ..ομως υπαρχει ενδεχομενο λογω δουλειας να μην μπορεσω τεπλικα εκεινες τις ημερομηνιες ..ποια ειναι η διαδικασια υπαρχει περιπτωση να παρω τα χρηματα μου υπισω ειναι αλλαξω ημερα πτησης ? με σκουτ παντα αναφερομαι ..ευχαριστω !
Η τελευταία κράτηση που έκανα μου ήρθε σαν προσφορά μέσω scoot insider. Εκεί μου πρότεινε να βάλω αλλαγή ημερομηνίας η και ονόματος με εξτρά ποσόν γύρω στα 40€.Ψάξε στη κράτηση να δεις αν υπάρχει αυτή η δυνατότητα.Τωρα για να πάρεις πίσω τα χρήματα μόνο τους φόρους αεροδρομίων αφού αν δεν πετάξεις δεν τους εισπράττουν τα αεροδρόμια αφού ποτέ δεν σου παρείχαν υπηρεσίες.Βεβαια είναι μικρό το ποσόν.
 

AERAS

Member
Μηνύματα
757
Likes
1.113
Η τελευταία κράτηση που έκανα μου ήρθε σαν προσφορά μέσω scoot insider. Εκεί μου πρότεινε να βάλω αλλαγή ημερομηνίας η και ονόματος με εξτρά ποσόν γύρω στα 40€..
με τα 40€ εξασφαλίζεις δυνατότητα αλλαγής ημερομηνίας, αλλά προσαρμόζοντας την τιμή ανάλογα(προφανώς προς τα πάνω) ή δεν πληρώνεις κάτι παραπάνω αν είναι ακριβότερα τα εισιτήρια της νέας ημερομηνίας?
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.648
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom