Scoot Scoot Airlines - Αθήνα Σιγκαπούρη

Liapap

Member
Μηνύματα
29
Likes
18
Επιστροφή τέλος Γενάρη από Βιετνάμ με scoot κόντεψαν να ζυγίσουν και εμάς όχι μόνο τις χειραποσκευές. Δεν υπάρχει ηλεκτρονικό check in στην scoot, αναγκαστικά νωρίτερα στο αεροδρόμιο.
το ταξιδι πως ηταν ?? ειναι τοσο αβολες οι θεσεις οσο λενε ?? δεν εχουμε παρει επιπλεον βαλιτσα γιατι θα αλλαξουμε αρκετες πτησεις και για μια μονο βαλιτσα θελαμε περιπου 500 ευρω οποτε θα εχουμε ενα μπακμπακ και μια χειραποσκευη..

ευχαριστω παρα πολυ !! σιγηουρα θα ειμαστε αρκετη ωρα πριν οπως και να εχει στο αεροδρομιο..

Ηλεκτρονικό check in υπάρχει στη Scoot. Το αν θα γίνει δεκτό στο αεροδρόμιο εξαρτάται και από την πολιτική του κάθε αεροδρομίου. Π.χ. ηλεκτρονικό check in της Airasia δεν έγινε δεκτό στο νέο Angkor International Airport, ενώ γινόταν δεκτό σε άλλα. Το ίδιο συμβαίνει και με τις αποσκευές, πέραν των κατά περίπτωση διαφοροποιήσεων της κάθε εταιρείας. Είναι να μη σου τύχει...

View attachment 455888
ευχαριστω πολυ.. ελπιζω να πανε ολα καλα :)
 

makzax

Member
Μηνύματα
83
Likes
189
Κοίταζα εδώ και καιρό στο Skyscanner για πτήση Αθήνα - Τζακάρτα προς τα τέλη Ιουλίου και έβλεπα ότι η πιο βολική ήταν η Scoot που είχε απογευματινή πτήση για Σιγκαπούρη ανά δεύτερη μέρα. Δεν είχα κλέισει όμως εισιτήρια. Χθες μπήκα ξανά να ελέγξω για να προχωρήσουμε, και δεν μου βγάζει καθόλου το δρομολόγιο της Scoot. Το παράξενο είναι ότι δεν το κάνει μόνο για την ημερομηνία που ήθελα, αλλά έχει εξαφανιστεί γενικά η συγκεκριμένη επιλογή, άρα δεν φταίει ότι έχει γεμίσει π.χ. η πτήση. Παράξενο...
 

AERAS

Member
Μηνύματα
772
Likes
1.122
Κοίταζα εδώ και καιρό στο Skyscanner για πτήση Αθήνα - Τζακάρτα προς τα τέλη Ιουλίου και έβλεπα ότι η πιο βολική ήταν η Scoot που είχε απογευματινή πτήση για Σιγκαπούρη ανά δεύτερη μέρα. Δεν είχα κλέισει όμως εισιτήρια. Χθες μπήκα ξανά να ελέγξω για να προχωρήσουμε, και δεν μου βγάζει καθόλου το δρομολόγιο της Scoot. Το παράξενο είναι ότι δεν το κάνει μόνο για την ημερομηνία που ήθελα, αλλά έχει εξαφανιστεί γενικά η συγκεκριμένη επιλογή, άρα δεν φταίει ότι έχει γεμίσει π.χ. η πτήση. Παράξενο...
Ποιο δρομολόγιο δεν βρίσκεις? ATH - sin? Ή sin - Jakarta?
 

Nikos1986

Member
Μηνύματα
907
Likes
4.008
Επόμενο Ταξίδι
Γενεύη - Ανεσί
Ταξίδι-Όνειρο
Αυστραλία - Καλιφόρνια
Κοίταζα εδώ και καιρό στο Skyscanner για πτήση Αθήνα - Τζακάρτα προς τα τέλη Ιουλίου και έβλεπα ότι η πιο βολική ήταν η Scoot που είχε απογευματινή πτήση για Σιγκαπούρη ανά δεύτερη μέρα. Δεν είχα κλέισει όμως εισιτήρια. Χθες μπήκα ξανά να ελέγξω για να προχωρήσουμε, και δεν μου βγάζει καθόλου το δρομολόγιο της Scoot. Το παράξενο είναι ότι δεν το κάνει μόνο για την ημερομηνία που ήθελα, αλλά έχει εξαφανιστεί γενικά η συγκεκριμένη επιλογή, άρα δεν φταίει ότι έχει γεμίσει π.χ. η πτήση. Παράξενο...
Σε εμένα βγάζει κανονικά την πτήση...

1712440244936.png


Μήπως στη Τζακάρτα αντί για το CGK βάζεις το HLP; :rolleyes-80:
 

makzax

Member
Μηνύματα
83
Likes
189
Τελικά δεν τις βγάζει μόνο στα τέλη Ιουλίου, πιο πριν έχει κανονικά....
 
Last edited:

Liapap

Member
Μηνύματα
29
Likes
18
καλησπερα σας,
γνωριζετε επειδη το κοστος ειναι αρκετο για δυο ατομα να απιλεξουμε θεσεις νομιζω ..
γνωριζετε αν ζητησουμε απο το πληρωμα να καθισουμε αν εχει κενη θεση μαζι με τον φιλο μου θα μας αφησουν ?
 

poised

Member
Μηνύματα
875
Likes
6.501
Σχεδόν πάντα οι πτήσεις είναι πολύ κοντά στο εντελώς γεμάτες όμως αν πάτε στο αεροδρόμιο αρκετά νωρίς θα σας βάλουν μαζί.
 

Nikos1986

Member
Μηνύματα
907
Likes
4.008
Επόμενο Ταξίδι
Γενεύη - Ανεσί
Ταξίδι-Όνειρο
Αυστραλία - Καλιφόρνια
Τελικά δεν τις βγάζει μόνο στα τέλη Ιουλίου, πιο πριν έχει κανονικά....
Για μια εβδομάδα δεν βρίσκω εισιτήρια και για τις άλλες έχει μόνο τους τύπου premium economy ναύλους. Απ’ότι φαίνεται οι πτήσεις είναι γεμάτες…

καλησπερα σας,
γνωριζετε επειδη το κοστος ειναι αρκετο για δυο ατομα να απιλεξουμε θεσεις νομιζω ..
γνωριζετε αν ζητησουμε απο το πληρωμα να καθισουμε αν εχει κενη θεση μαζι με τον φιλο μου θα μας αφησουν ?
Όσες φορές έχω πετάξει μαζί τους, όπως λέει και ο poised, στο αεροπλάνο δεν έπεφτε καρφίτσα. Εγώ θα πήγαινα νωρίς στο check in και θα το ζητούσα από τον υπάλληλο. Αν δεν σκοτίζεστε ντε και καλά για παράθυρο, θα μπορέσει να σας βολέψει.
 

AERAS

Member
Μηνύματα
772
Likes
1.122
Για μια εβδομάδα δεν βρίσκω εισιτήρια και για τις άλλες έχει μόνο τους τύπου premium economy ναύλους. Απ’ότι φαίνεται οι πτήσεις είναι γεμάτες…



Όσες φορές έχω πετάξει μαζί τους, όπως λέει και ο poised, στο αεροπλάνο δεν έπεφτε καρφίτσα. Εγώ θα πήγαινα νωρίς στο check in και θα το ζητούσα από τον υπάλληλο. Αν δεν σκοτίζεστε ντε και καλά για παράθυρο, θα μπορέσει να σας βολέψει.
στο online check in δεν μπορούμε να διαλέξουμε δωρεάν θέσεις? έχοντας μόνο χειραποσκευή πρέπει να πάμε στο γκισέ οπωςδήποτε?
 

erodios

Member
Μηνύματα
98
Likes
338
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
στο online check in δεν μπορούμε να διαλέξουμε δωρεάν θέσεις? έχοντας μόνο χειραποσκευή πρέπει να πάμε στο γκισέ οπωςδήποτε?
Δεν χρειάζεται να πάτε στο γκισέ, αλλά ούτε μπορείτε να επιλέξετε θέσεις. Αρκείστε σε αυτές που θα δώσει το σύστημα στο online check in.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.194
Μηνύματα
883.517
Μέλη
38.898
Νεότερο μέλος
χρυσανθη

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom