Scoot Scoot Airlines - Για να μην πάθετε εγκεφαλικό - Διαδικασία επιστροφής χρημάτων

barkour

Member
Μηνύματα
1.169
Likes
5.219
Ταξίδι-Όνειρο
Υεμενη
MAD RESPECT για τη Scoot!
Σήμερα μου επέστρεψε τα χρήματα και των 3 πτήσεων που ακυρώθηκαν.

Εν τω μεταξύ, μου είχε έρθει email για επιλογή refund ή voucher μόνο για τις 2 από τις 3 πτήσεις.
Προφανώς, είδαν ότι είχα κάνει αίτηση refund στο https://help.flyscoot.com/s/email-us και για την 3η πτήση και τα έβαλαν όλα μαζί.
Τι θα κερασεις ; :clap:
 

PhysioDuck

Member
Μηνύματα
286
Likes
489
Επόμενο Ταξίδι
Είναι τόσο πολλά...
Ταξίδι-Όνειρο
Warwick, NY
Ό,τι θέλετε παιδιά!!
Δώστε διευθύνσεις και στέλνω παϊδάκια με το κιλό !!!!
 

poised

Member
Μηνύματα
874
Likes
6.463
Άντε μπράβο. Όπως έλεγε και το email "μετά από απαίτηση του κοινού", θα πήγε το βρισίδι σύννεφο. Δυστυχώς η singapore σφυρίζει ακόμα στον σκοπό των voucher για την πτήση που είχα κλείσει από αυτούς και πέταγε η scoot :/
 

PhysioDuck

Member
Μηνύματα
286
Likes
489
Επόμενο Ταξίδι
Είναι τόσο πολλά...
Ταξίδι-Όνειρο
Warwick, NY
Σοβαρά; Δίνει refund η Scoot και όχι η Singapore; Τι κουφό κι αυτό...
Ίσως αλλάξουν και αυτοί πολιτική "μετά από απαίτηση του κοινού" όπως είπες:haha:
 
Μηνύματα
1.990
Likes
6.322
MAD RESPECT για τη Scoot!
Σήμερα μου επέστρεψε τα χρήματα και των 3 πτήσεων που ακυρώθηκαν.

Εν τω μεταξύ, μου είχε έρθει email για επιλογή refund ή voucher μόνο για τις 2 από τις 3 πτήσεις.
Προφανώς, είδαν ότι είχα κάνει αίτηση refund στο https://help.flyscoot.com/s/email-us και για την 3η πτήση και τα έβαλαν όλα μαζί.
o_Oo_Oo_O Μπράβο, μπράβο!!! Άντε και στα δικά μας
 

DIMTSOUKI

Member
Μηνύματα
21
Likes
54
Επόμενο Ταξίδι
ΤΥΝΗΣΙΑ
Ταξίδι-Όνειρο
Περου
Παρα πολυ καλο νεο...!!!!Σε οποιους επιστρεφουν τα λεφτα να γραφουν εδω τις λεπτομερειες,και κυριως να γραφουν αν εχουν κανει καταγγελια στην υπηρεσια πολιτικης αεροποριας για τις κρατησεις που επιστρεφουν τα λεφτα!!!!Εγω εχω γνωστους με 8 κρατησεις στην scoot και μονο στις 4 κρατησεις εχει γινει καταγγελια κτλ μεχρι στιγμης...!!!
 
Last edited:

PhysioDuck

Member
Μηνύματα
286
Likes
489
Επόμενο Ταξίδι
Είναι τόσο πολλά...
Ταξίδι-Όνειρο
Warwick, NY
Καλή ιδέα!

Εννοείται (1) καταγγελία σε ΥΠΑ, (2) συνήγορο του καταναλωτή και (3) αμφισβήτηση συναλλαγής στην τράπεζα.
 

PhysioDuck

Member
Μηνύματα
286
Likes
489
Επόμενο Ταξίδι
Είναι τόσο πολλά...
Ταξίδι-Όνειρο
Warwick, NY
MAD RESPECT για τη Scoot!
Σήμερα μου επέστρεψε τα χρήματα και των 3 πτήσεων που ακυρώθηκαν.

Εν τω μεταξύ, μου είχε έρθει email για επιλογή refund ή voucher μόνο για τις 2 από τις 3 πτήσεις.
Προφανώς, είδαν ότι είχα κάνει αίτηση refund στο https://help.flyscoot.com/s/email-us και για την 3η πτήση και τα έβαλαν όλα μαζί.
Τελικά το MAD RESPECT νομίζω ότι το αξίζει η ALPHA BANK!

Πραγματικά δεν ξέρω ποιος επέστρεψε τα λεφτά -δεν μου ήρθε δηλαδή κάποια ειδοποίηση από Alpha- αλλά ποντάρω στην Alpha (31/3 έκανα αμφισβήτηση συναλλαγής) γιατί:

1. Μου ήρθε email από Scoot για να επιλέξω refund μόνο για τις 2 από τις 3 πτήσεις.
2. Όταν κάνω login στη Scoot, η 3η πτήση φαίνεται ακόμα ενεργή. Άρα, δεν την έχουν επεξεργαστεί.

Συμπέρασμα: Αμφισβήτηση συναλλαγής !!!
 
Μηνύματα
1.990
Likes
6.322
Τελικά το MAD RESPECT νομίζω ότι το αξίζει η ALPHA BANK!

Πραγματικά δεν ξέρω ποιος επέστρεψε τα λεφτά αλλά ποντάρω στην Alpha (31/3 έκανα αμφισβήτηση συναλλαγής) γιατί:

1. Μου ήρθε email από Scoot για να επιλέξω refund μόνο για τις 2 από τις 3 πτήσεις.
2. Όταν κάνω login στη Scoot, η 3η πτήση φαίνεται ακόμα ενεργή. Άρα, δεν την έχουν επεξεργαστεί.

Συμπέρασμα: Αμφισβήτηση συναλλαγής !!!
Λες να μην πιάνει δηλαδή η επιλογή refund που ξεκινησε να δίνει η Scoot; Αμφισβήτηση εγώ δεν έκανα, εφόσον προχώρησα κανονικά στο refund (το οποίο θα πάρει μέχρι 14 εβδομάδες βέβαια, αλλά τέλος πάντων λέει ότι γίνεται κανονικά).
 

PhysioDuck

Member
Μηνύματα
286
Likes
489
Επόμενο Ταξίδι
Είναι τόσο πολλά...
Ταξίδι-Όνειρο
Warwick, NY
Τι να πω.... Λογικά θα πιάσει αλλά μήπως πάρει περισσότερο χρόνο;
 
Μηνύματα
1.990
Likes
6.322
Έκανα ήδη μι ααμφισβήτηση συναλλαγής για την καταραμένη Kiwi, περιμένω ενημέρωση από την Πειραιώς και τη Mastercard. Θα ρίξω και μία για τη Scoot να βρίσκεται, ποτέ δεν ξέρεις.
 

DIMTSOUKI

Member
Μηνύματα
21
Likes
54
Επόμενο Ταξίδι
ΤΥΝΗΣΙΑ
Ταξίδι-Όνειρο
Περου
Μολις εκανα και εγω αμφισβητηση συναλλαγης για 2 κρατησεις...!!!Θεωρω οτι βαζουν χρονολογικα τα λεφτα συμφωνα με τις κρατησεις που εγιναν!!Ο Physioduck εκανε κρατηση τον Ιουλιο του 2019,και μπηκαν προχθες τα λεφτα,εμενα η μια κρατηση εγινε τον Αυγουστο του 2019,και μου στειλανε mail για αυτη την κρατηση πριν 10 μερες να διαλεξω επιστροφη χρηματων η' voucher,οποτε αν μου τα βαλουν αμεσα ολα ,σημαινει οτι επιασε η καταγγελια στην ΥΠΑ Η΄ επιασε η αμφισβητηση συναλλαγης!!!!Οποτε επιμενω ειναι πολυ σημαντικο να γραφουν ολοι οταν τους επιστραφουν τα λεφτα να το γραψουν,και να πουν τι κανανε για να φανει τι πιανει στην scoot...!!!!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.162
Μηνύματα
882.484
Μέλη
38.878
Νεότερο μέλος
pennykk

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom